Haberler » Ekonomi » Haber

Kiler Adana'da 4 market birden açtı

Perakende sektöründeki büyümeyi sürdüren Kiler Grubu 2007'de hedeflediği 700 milyon YTL'lik ciroya ulaşırken, market sayısında da hedeflerinin yüzde 95'ini gerçekleştirdi.

Kiler Adana'da 4 market birden açtı

Perakende sektöründeki büyümeyi sürdüren Kiler Grubu 2007'de hedeflediği 700 milyon YTL'lik ciroya ulaşırken, market sayısında da hedeflerinin yüzde 95'ini gerçekleştirdi.

Kiler Marketlerinin Genel Müdürü Nihat Özdemir, Adana'da yerel marketlerden Karıncaları satın alarak perakende de Anadolu'ya açılımlarını devam ettirdiklerini söyledi. Yerel marketlerden Karıncaların 4 şubesini birden Kiler olarak açtıklarını belirten Özdemir, "Bu yıl hedefimiz market sayısını 150'ye yükseltmekti. Ancak bunu yüzde 95-98 civarında gerçekleştirdik. 700 milyon YTL ciro hedefimize ulaştık. Hem market hem de ciro olarak yüzde 25-30 büyümeyi hedefledik. Bu hedefimiz 2008'de de devam edecek. Bugün itibarıyla 13'cü ilde 144'cü marketimizi açtık. Adana'da 20 bin metrekare kapalı bir yer kiraladık. Burasını depo olarak kullanacağız ve yakında Mersin, Osmaniye, Gaziantep gibi illerde açacağımız marketlerin üssü konumunda bulunacak." dedi.

Türkiye'de perakende sektöründe yerli firmaların boşalttığı alanın yabancıların iştihanı kabarttığını belirten Özdemir, perakende sektöründe yerli firmaların da bulunması gerektiğini belirterek şunları söyledi: "Türkiye'de üretilen ürünlerin Türkler tarafından tüketiciye ulaştırılması taraftarıyız. Biz Türk üreticisinin ürettiği gıdaları tüketiciye ulaştırıyoruz. Eğer bizi dünyaya açacak yabancı şirketler olursa biz onlarla partnerlik yapabiliriz. Biz marketlerde üreticiden aldığımız imtiyazlı ürünleri tüketiciye sunuyoruz. Bunun için hafta içi ve hafta sonu indirimlerinin yanı sıra markalar günü, kuruluş günlerinde, ilkbahar ve kış olmak üzere yıl da dört ayrı indirim günlerimiz oluyor. Bugün de açılış indirimlerimiz var. 15 gün sürecek olan indirimlerde sektörde faaliyet gösteren firmalara göre yüzde 20'ye varan indirim yapılıyor." diye konutu.

Bu arada marketin açılışına Adana Milletvekilleri Vahit Kirişçi, Necdet Ünüvar ile Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk katıldı. Adana İl Müftüsü Mehmet Barış ile İl Milli Eğitim Müdürü Atilla Gülsar'ın da katıldığı açılışta Kiler Grubunun CEO'su Ahmet Kaçmaz'da hazır bulundu. Açılış nedeniyle yapılan indirimler vatandaşların yoğun bir alış veriş yapmasına neden oldu.