Kiev'deki Yabancı İşadamları Futbol Turnuvasının Şampiyonu Tuid Oldu - Haberler Spor
Haberi Paylaş

Kiev'deki Yabancı İşadamları Futbol Turnuvasının Şampiyonu Tuid Oldu

CHA - Haberler | Spor
Kiev'deki Yabancı İşadamları Futbol Turnuvasının Şampiyonu Tuid Oldu

Türk -Ukrayna İşadamları Derneği'nin (TUİD) öncülüğünde organize edilen Ukrayna'daki yabancı işadamları dernekleri futbol maçı renkli görüntülere sahne oldu.

Türk -Ukrayna İşadamları Derneği'nin (TUİD) öncülüğünde organize edilen Ukrayna'daki yabancı işadamları dernekleri futbol maçı renkli görüntülere sahne oldu. TUİD, Almanya- Ukrayna İşadamları Derneği (DWK), İtalya- Ukrayna İşadamları Derneği (AIU) ve American Chamber of Commerce (ACC) arasında oynanan dostluk turnuvasını Türk ekibi kazandı.

Başkent Kiev'in merkezindeki Avrupa Köyü'nde gerçekleşen etkinlikte söz konusu işadamı derneklerinin üyelerinden oluşan takımlar karşılaştı. Turnuva sonunda üç maçını da kazanan TUİD şampiyon oldu. Açılışta konuşan, TUİD Yönetim Kurulu Başkan Vekili Burak Pehlivan son aylarda sosyal ve kültürel faaliyetler ile Ukrayna'daki farklı ülke işadamları dernekleri ve üyeleri arasındaki ilişkilerin geliştiğini belirterek, bu tarz etkinliklerin ileriki dönmelerde de artarak devam edeceğini söyledi. TUİD Başkanvekili; "Bugün önemli bir gün zira ilk kez bu 4 ülkenin işadamları dernekleri ortak bir etkinliğe imza atıyorlar" dedi. Pehlivan, bu etkinliğin bu kadar güzel koşullarda gerçekleşmesini sağlayan sponsorlara ise müteşekkir olduklarını belirterek konuşmasını tamamladı. Turnuva sonunda oynadığı üç maçını da kazanan Türk takımı birinci olurken, ikinciliği Almanlar, üçüncülüğü ise İtalyanlar aldı. Mini turnuva sonunda şampiyon takıma ve turnuvanın en iyi oyuncularına sponsorlar tarafından çeşitli hediyeler verildi.

CHA - Spor Haberleri
500