Kıdemli Özel Kalem Müdürü Emekli Oluyor

Kıdemli Özel Kalem Müdürü Emekli Oluyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün En Uzun Süreli Özel Kalem Müdürlüğünü Yapan Engin Kaya, Emekli Oluyor. 6 Emniyet Genel Müdürünün Özel Kalemliğini Yapan Kaya, Teşkilata Bir Mesaj Yayınlayarak Mesai Arkadaşlarına Teşekkür Etti.

Kıdemli Özel Kalem Müdürü Emekli Oluyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün en uzun süreli özel kalem müdürlüğünü yapan Engin Kaya, emekli oluyor. 6 Emniyet Genel Müdürünün özel kalemliğini yapan Kaya, teşkilata bir mesaj yayınlayarak mesai arkadaşlarına teşekkür etti.

Polis teşkilatında zor dönemlerde hizmet veren Kaya, yarın yaş haddinden emekliye ayrılıyor. Kritik dönemlerde genel müdürler Necati Bilican, Doç. Dr. Turan Genç, Kemal Önal, Gökhan Aydıner, Dr. Necati Altıntaş ve son olarak da Oğuz Kağan Köksal ile görev yapan Kaya, 1 Nisan 1998 tarihinde atandığı özel Kalem amirliğinden, emniyet müdürü olarak emekli oldu.

Emekliliğine ilişkin emniyet teşkilatına bir mesaj yayınlayan Kaya, "1968 yılında başladığım devlet memurluğunun, 1979 yılı itibariyle de polislik mesleğinde geçirdiğim 42 yıllın onurunu ve gururunu yaşıyorum" diyerek şöyle devam etti:

"Ben de, benden önceki meslektaşlarım gibi büyük bir sevgi ve heyecanla yürüttüğüm görevimden emekliye ayrılıyorum.

EGM Özel Kalem Müdürü olarak bulunduğum 12 yıllık süre içersinde gururla anacağım hizmetlerin gerçekleşmesinde ve meslek hayatım boyunca benden hiçbir desteklerini esirgemeyen tüm teşkilat mensuplarına en samimi duygularımla teşekkür ederim."

Kaya'nın emekliye ayrılması ile boşalan Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Kalem Müdürlüğü görevini vekaleten Emniyet Amiri Osman Sarı yürütecek.(ANKA)

(ÜNS/ÖMR)