Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 01.06.2021
MGK yarın toplanacak
Yılın üçüncü toplantısında, Irak'ın kuzeyindeki Pençe operasyonları, Ege, Kıbrıs ve Doğu Akdeniz'deki gelişmeler, Türk ordusunun Azerbaycan, Libya ve Suriye'deki faaliyetleri ile terörle mücadele başta olmak üzere çeşitli stratejik konuların ele alınması bekleniyor.
Kıbrıs - 31.05.2021
Organizasyon Şeması
Devlet Su İşleri Genel MüdürlüğüOrganizasyonDSİ üç aşamalı bir organizasyon yapısına sahiptir. Üst yönetim birimi Ankara'daki Genel Müdürlük makamıdır. Organizasyonun ikinci basamağında Daire Başkanlıkları ve eşdeğer statüdeki merkez teşkilatı birimleri ile DSİ Bölge Müdürlükleri yer almaktadır. Ana hizmet, danışma ve denetim ile yardımcı hizmet fonksiyonlarını üst yönetim adına takip eden merkez teşkilatı birimleri kurmay; Bölge Müdürlükleri ise kendi görev sahaları kapsamında fonksiyonların tümünü merkez teşkilatı adına yürüten kumanda birimleridir. Bugün Türkiye genelinde akarsu havzaları dikkate alınarak yapılandırılmış durumda 26 adet Bölge Müdürlüğü bulunmaktadır. Bu Bölgelerden ikisi Çoruh Projeleri 26. Bölge Müdürlüğü ARTVİN ile DSİ Ilısu Projesi 16. Bölge Müdürlüğü-MARDİN Geçici Bölge Müdürlükleridir. Organizasyonun üçüncü kademesi ise Bölge Müdürlükleri teşkilatında çalışmalarını sürdüren bölge müdürlüğü adına belli bir coğrafi alanda görevli ve/veya entegre bir projeyi / işletmeye alınmış tesisleri sevk ve idare etmekten sorumlu şube müdürlükleri veya müstakil başmühendisliklerden oluşmaktadır. Yurt dışı teşkilatı olarak; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)'nin ihtiyacı olan sulama, içme ve kullanma suyunun temini maksadıyla geçici statüde, yurt dışı temsilcilik vasfı bulunmayan KKTC Proje Müdürlüğü (LEFKOŞA) bulunmaktadır.
Kıbrıs - 31.05.2021
KKTC'de besiciler traktörlü eylem düzenledi
- KKTC'de besiciler traktörlü eylem düzenledi Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Hayvan Üreticileri ve Yetiştiricileri Birliği, sektörde yaşanan sıkıntıları, hükümete ilettikleri 6 maddelik talepleri karşılanmadığı gerekçesiyle başkent Lefkoşa'da traktörlü eylem düzenledi.
Kıbrıs - 31.05.2021
Rum Meclisinde partilerin sandalye sayıları belli oldu
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) dün gerçekleştirilen parlamento seçimlerinin partilerin kazandığı sandalye sayıları belli oldu.
Kıbrıs - 31.05.2021
Mavi Marmara'nın Alman yolcularından Matthias Jochheim yaşadıklarını anlattı Açıklaması
Jochheim, Girit'ten 10 kişiyle Gazze'ye doğru yola çıktıkları teknenin motorunun arızalanmasının ardından Kıbrıs Adası açıklarında Türk yardım kuruluşu İHH'nin Mavi Marmara gemisine bindiklerini belirtti.
Kıbrıs - 31.05.2021
GKRY'de parlamento seçimlerinde aşırı sağcı ELAM oyunu artırdı
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'ndeki (GKRY) parlamento seçimlerinde resmi olmayan sonuçlara göre aşırı sağcı ELAM'ın oyları artarken, merkez sağdaki DİSİ yüzde 27,77'lik oy oranıyla ilk sıradaki yerini korudu.
Kıbrıs - 30.05.2021
Kıbrıs Rum kesimindeki parlamento seçimlerinde ırkçı ELAM oylarını yaklaşık iki kat artırdı
Kıbrıs Rum kesiminde düzenlenen parlamento seçimlerinde aşırı sağcı, ırkçı olarak bilinen ve Türkiye, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) ve yabancı karşıtlığıyla öne çıkan Ulusal Halk Cephesi (ELAM) oylarını 3,71'den 6,78'e çıkardı.
Kıbrıs - 30.05.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, 4 Haziran'dan itibaren ikinci doz Kovid-19 aşısı yaptıranların ülkeye karantinasız girebileceğini duyurdu.
Kıbrıs - 30.05.2021
İkinci doz aşılarını da yaptıranlar 4 Haziran'dan itibaren KKTC'ye karantinasız girebilecek
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakanı Ersan Saner, 4 Haziran 2021 tarihinden itibaren ikinci doz yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısı yaptıranların, ülkeye karantinasız girebileceğini duyurdu.
Kıbrıs - 30.05.2021
KKTC'ye karantinasız girişler 4 Haziran'da başlıyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) Covid-19'la mücadele kapsamında yeni alınan kararlar çerçevesinde 4 Haziran'dan itibaren çift aşılı olanların PCR testi yaptırmak şartıyla ülkeye karantinasız giriş yapabileceği açıklandı.
Kıbrıs - 30.05.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Yunan "To Vima" gazetesine mülakat verdi Açıklaması
"Oruç Reis"in faaliyetleri Çavuşoğlu, "Oruç Reis"in faaliyetlerini Türkiye kıta sahanlığı içindeki lokasyonlarda yürüttüğünün altını çizerek, "Yunanistan ve Kıbrıslı Rumların tek taraflı ve maksimalist iddiaları karşısında hem Türkiye'nin hem de Kıbrıslı Türklerin haklarını korumaya kararlıyız.
Kıbrıs - 30.05.2021
MSB: 1 Ocak'tan itibaren 1162 terörist etkisiz hale getirildi
'TOPLANTININ ANKARA'DA YAPILMASI PLANLANMAKTA' Kara, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin Ege'de, Doğu Akdeniz'de Türkiye'nin ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin hak, alaka ve menfaatlerini korumaya, Kıbrıs Adası'nda uluslararası garanti ve ittifak antlaşmaları doğrultusunda barış ve güvenliğin teminatı olmaya devam ettiğini belirterek, şunları kaydetti: "Benzer bir tavırla, 27 Mayıs 1988 tarihli Türk-Yunan Atina Mutabakat Muhtırası'nın, 'Milli ve dini günler ile turizm faaliyetlerinin yoğun olduğu tarihlerde NOTAM gerektiren tatbikatların planlanmayacağı ve icra edilmeyeceği' maddesine aykırı olarak Güney Ege'de 19 Mayıs 2021 (Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı) tarihini kapsayan NOTAM ilanında bulunmuştur.
Kıbrıs - 30.05.2021
Kıbrıs Rum kesiminde halk parlamento seçimleri için sandık başında
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) seçmenler, Rum meclisinin 56 yeni üyesini belirlemek üzere oy kullanmaya başladı.
Kıbrıs - 30.05.2021
Türkiye'den KKTC'ye uçacak vatandaşlar, 30 Haziran'dan itibaren eski nüfus cüzdanlarıyla çıkış yapamayacak
Pegasus Havayolları, Türkiye'den Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) gidecek vatandaşların 30 Haziran'dan itibaren eski tip nüfus cüzdanlarıyla çıkış işlemlerinin yapılamayacağını duyurdu.
Kıbrıs - 30.05.2021
Haftanın tarihine bakış
1966- Kıbrıs'ta Rumlar, Lefkoşa'nın Türk kesimine giriş çıkışı yasakladı.
Kıbrıs - 30.05.2021
Kıbrıs Rum kesimi parlamento seçimleri için sandık başında
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) halk, parlamento seçimleri için sandık başına gidiyor.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Sayfa 8 - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Atilla Peker'in 'Kutlu Adalı cinayeti' ile ilgili iddialarına soruşturma.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 02:02:44. #1.15#

title