Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 04.06.2021
ABD Ulusal Güvenlik Danışmanı Sullivan, Yunan mevkidaşı ile telefonda görüştü
Horne açıklamada, "İkili, Doğu Akdeniz'de istikrarın önemini görüştü. Sullivan, Yunanistan ve Türkiye arasında diyaloğun sürmesini memnuniyetle karşıladı ve Kıbrıs'ın çift bölgeli, iki toplumlu bir federasyon olarak yeniden bir araya gelmesi için BM önderliğindeki çabaları desteklemeye devam edeceği sözü verdi.
Kıbrıs - 04.06.2021
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz. Saygılarımızla.
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) aşının iki dozunu yaptırmış ve çift PCR testi bulunan kişilerin karantina olmaksızın ülkeye girişleri bugün itibarıyla başladı.
Kıbrıs - 04.06.2021
KKTC'ye çift aşılı ve PCR testi ile gelenler için "karantinasız giriş" dönemi başladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının iki dozunu yaptırmış ve çift PCR testi bulunan kişilerin karantina olmaksızın ülkeye girişleri bugün itibarıyla başladı.
Kıbrıs - 04.06.2021
"Türk Silahlı Kuvvetleri, Sayısız Zaferleriyle Milletimizin İftihar Kaynağıdır"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin disiplini, yetenekleri, caydırıcılığı ve kararlılığıyla harbe hazırlık bakımından dünyanın en donanımlı ordularından biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Son dönemde Doğu Akdeniz'den Suriye ve Irak'taki terörle mücadele operasyonlarına kadar her alanda ordumuzun kabiliyetlerini görme imkanı bulduk. Bilhassa milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerinin korunması konusunda Türk donanması büyük bir kararlılık gösterdi.
Kıbrıs - 04.06.2021
Erdoğan: Türk donanması, Kıbrıs Türklerinin menfaatleri için büyük kararlılık gösterdi
CUMHURBAŞKANI Recep Tayyip Erdoğan, "Milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerinin korunması konusunda Türk donanması büyük bir kararlılık gösterdi.
Kıbrıs - 04.06.2021
Son dakika haber: Cumhurbaşkanı Erdoğan, Denizkurdu 2021 Tatbikatı'na canlı bağlantıyla katıldı Açıklaması
Erdoğan, Türk Silahlı Kuvvetlerinin disiplini, yetenekleri, caydırıcılığı ve kararlılığıyla harbe hazırlık bakımından dünyanın en donanımlı ordularından biri olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu: "Son dönemde Doğu Akdeniz'den Suriye ve Irak'taki terörle mücadele operasyonlarına kadar her alanda ordumuzun kabiliyetlerini görme imkanı bulduk. Bilhassa milletimizin ve Kıbrıs Türklerinin hak, hukuk ve menfaatlerinin korunması konusunda Türk donanması büyük bir kararlılık gösterdi.
Kıbrıs - 04.06.2021
Ticaret Bakanı Muş, KKTC Meclis Başkanı Sennaroğlu ile görüştü
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Lefkoşa'da Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ile görüştü.
Kıbrıs - 03.06.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum lider Anastasiadis ile çevrim içi görüşme gerçekleştirdi
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Rum lider Nikos Anastasiadis ile yaptığı çevrim içi görüşmede, Kıbrıs Adası, bölgenin refah ve istikrarı için iki taraf arasında iş birliğine yönelik arayışları iyi niyet ve yapıcı bir tutum ile sürdüreceklerini ifade ederek,...
Kıbrıs - 03.06.2021
KKTC Mersin Başkonsolosu Vali Doğan'ı Ziyaret Etti
Hatay Valisi Rahmi Doğan, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Turizm ve Tanıtım Ofisi Koordinatörü Kazım Türkan'ı makamında kabul etti.
Kıbrıs - 03.06.2021
Ticaret Bakanı Muş'tan KKTC'li Bakanlar Arıklı ve Oğuz'a ziyaret
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Başbakan Yardımcısı, Ekonomi ve Enerji Bakanı Erhan Arıklı ve Maliye Bakanı Dursun Oğuz'u ziyaret etti.
Kıbrıs - 03.06.2021
Bakan Muş, KKTC Cumhurbaşkanı Tatar tarafından kabul edildi
Ticaret Bakanı Mehmet Muş, resmi temaslarda bulunmak üzere geldiği Lefkoşa'da KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar tarafından kabul edildi.
Kıbrıs - 03.06.2021
Adana'nın Dört Bir Yanında Birikmiş Sorunları Başkan Zeydan Karalar Çözüyor
Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar halkla ve muhtarlarla bir araya geliyor, talep ve istekleri dinliyor, çalışmaları yerinde denetliyor. Kıbrıs Caddesi'nde asfalt çalışmalarını inceleyen ve 30 yıldır bekleyen sorunları çözen Başkan Zeydan Karalar'a muhtarlar ve halk teşekkür etti.
Kıbrıs - 03.06.2021
GÜNDEM / 3 Haziran 2021
Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin genel merkezinde, Yeni Azerbaycan Partisi Genel Başkanvekili Tahir Budaqov ve beraberindeki heyeti kabul edecek, MKYK Toplantısı'na başkanlık yapacak.
Kıbrıs - 02.06.2021
GÜNDEM ÖZETİ / 3 Haziran 2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Karabağ köyünde çilek hasadına ve Büyükşehir Belediyesi toplu açılış törenine katılacak.
Kıbrıs - 02.06.2021
Efsanevi kitap koleksiyoncusu olarak tanınan Beşir Ağa'nın hayatı kitaplaştırıldı
Eser, "Başlangıçlar: Seçkim Kölelik ve Hane Mensubiyeti", "Tarihte Hadımlar", "Beşir Ağa'nın Kökeni", "Sarayda İlk Yıllar", "Kıbrıs'ta ve Mısır'da Sürgün", "Medine'de Şeyhülharemlik", "Topkapı Sarayı Hareminin Baş Hadım Ağası", "I.
Kıbrıs - 02.06.2021
KKTC Cumhurbaşkanı Tatar, Rum kesimiyle tüm geçiş kapılarının 4 Haziran'da açılacağını açıkladı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, "Yoğun uğraşlar sonucunda, Kıbrıs Rum tarafı ile tüm geçiş kapılarının operasyonel hale gelmesi için anlaşmaya varıldığını, tüm geçiş kapılarının 4 Haziran 2021 Cuma günü uzun bir aradan sonra faaliyete geçeceğini" bildirdi.
Kıbrıs - 02.06.2021
MGK bildirisinde 'terörle mücadele' vurgusu: Harekatlar kesintisiz şekilde sürdürülecek
MGK, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde toplandı. 5 saat süren toplantının ardından 5 maddelik MGK bildirisi yayımlandı. PKK/KCK-PYD/YPG, FETÖ ve DEAŞ terör örgütleri başta olmak üzere, milli birlik ve beraberlik ile bekaya yönelik her türlü tehdit ve tehlikeye karşı yurt içinde ve yurt dışında azim, kararlılık ve başarıyla icra edilen operasyonlar ile yürütülen faaliyetlerin değerlendirildiği belirtilen bildiride, "Terörün kaynağında bertaraf edilmesi maksadıyla, komşularımızın egemenlik haklarına ve toprak bütünlüğüne saygılı olarak sürdürülen sınır ötesi harekatların, ülkemizin yanı sıra komşularımızın güvenliğini ve huzurunu tesis etme hedefiyle gerçekleştirildiği belirtilmiş, Türkiye'nin, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru müdafaa hakkını kullanma hususundaki tutumunu muhafaza edeceği vurgulanmıştır. Bu çerçevede önümüzdeki dönemde de güney sınırlarımız boyunca terör örgütlerini etkisiz ve sınırlarımızı güvenli hale getirmeye yönelik harekatların kesintisiz bir şekilde sürdürüleceği belirtilmiştir. Türkiye'nin, Kıbrıs meselesinin nihai çözüme kavuşturulmasını teminen egemen, eşit, bağımsız iki devletli çözüm yaklaşımını kararlılıkla destekleyeceği ve bu amaç doğrultusunda Kıbrıs Türk halkının hak ve menfaatlerinin korunmasına matuf her türlü tedbir almaya devam edeceği ifade edilmiştir" denildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Ticaret Bakanı Muş, KKTC Temaslarını Değerlendirdi.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 00:14:12. #1.16#

title