Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 08.06.2021
Son dakika haberi... Kayseri'deki trafik kazasında 5 kişi yaralandı
Edinilen bilgiye göre, Y.G. idaresindeki 51 F 500 plakalı tır, Kıbrıs Caddesi'nde K.
Kıbrıs - 07.06.2021
İtfaiye Eri Sınavına Girmeye Hak Kazananlar Açıklandı
İBB, 657 sayılı Devlet Memurları Kanununa tabi olarak istihdam edilecek 541 itfaiye eri için ön başvuruları aldı.
Kıbrıs - 07.06.2021
KKTC'de son 24 saatte 10 Kovid-19 vakası görüldü
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) son 24 saatte 10 yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakası görülürken, toplam vaka sayısı 7 bin 432'ye yükseldi.
Kıbrıs - 07.06.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik'ten HDP'ye açılan kapatma davasıyla ilgili değerlendirme
'MECLİS KAPANMADAN BU YASAYI GEÇİRECEĞİZ' Çelik, hayvan hakları yasasının ne zaman çıkarılacağının sorulması üzerine de şunları söyledi: "MYK'da son kez görüşüyoruz. Geçen sefer sunum yapıldıktan sonra Cumhurbaşkanımızın ve arkadaşlarımızın kurulacak mekanizmalar ve değiştirilecek yerlerle ilgili bazı değerlendirmeleri oldu. Bunun tekrar çalışılıp getirilmesini Cumhurbaşkanımız söylemişti. Cumhurbaşkanımızın kesin talimatı, son kez değerlendireceğiz. Son noktayı koyacağız. Bu dönem Meclis kapanmadan bu yasa hayata geçecek. Cumhurbaşkanımızın kesin talimatı budur. Bu konuda haberler duydukça içimiz eziliyor. Hayvanlar hayatta bizim kader arkadaşımızdır. Her şeyden önce candır. Canlara yapılan bu işkenceleri sona erdirmek açısından, azaltmak açısından bu yasanın önemli bir işlevi olacağını düşünüyoruz."  'SİLAHLI TERÖR ÖRGÜTLERİNİN KULLANDIĞI BİR ÜSLUP' Çelik, Türkiye İşçi Partisi Milletvekili Ahmet Şık'ın katıldığı televizyon programında kullandığı ifadelerle ilgili de, şöyle dedi: "Milletvekili sıfatı taşıyan bir kişinin 'devlet katildir' demesi, 'seri cinayetler işliyor' demesi. Bu üslup silahlı terör örgütleri tarafından kullanılan üslup. Bu ülkenin meşruiyetine inanan herkesin bu milletvekilini lanetlemesi gerekir. Böyle düşünüyorsa TBMM'de ne işi var? Böyle bir ikiyüzlülük kabul edilebilir bir şey değil. Bir devlete 'katil' demek o devletin millet tarafından verilmiş meşruiyetine saldırı demektir. Türkiye egemen bir devlettir. TBMM milletvekili sıfatı bunu kaldırmaz. Zaten hakkında soruşturma açılmış. Muhalefetten bazılarının da 'arkadaşımızdır, dostumuzdur, onurumuzdur' diye sahiplenme açıklamaları var diye duydum. Bu yaklaşım, bunlar kendi partilerin meşruiyetini tartışmaya açar. Bugün silahlı terör örgütü mensubu konuşsa ne diyecek? Bu şahsın söylediğini söyleyecek. Yargı soruşturmasını açmış, kararını verdikten sonra parti olarak üzerimize düşen vazife olursa gereğini yerine getiririz."  'BİZİM ARZUMUZ NEGATİF SAYFALARI DEVREDEN ÇIKARMAK' Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın NATO zirvesinde ABD Başkanı Biden'le yapacağı görüşme hakkında da değerlendirmelerde bulunan Çelik, "İki liderin yüz yüze ilk görüşmesi olacak. Daha önceden tanışıyorlar. Sayın Biden Başkan Yardımcısı iken Cumhurbaşkanımız ile yakından tanışıyorlar. Birbirlerinin siyasi yaklaşımlarını biliyorlar. Şimdi büyük bir ajandaya sahibiz. ABD ile müttefiklikten başlayarak, çok uzun dünyanın çeşitli yerlerinde pek çok mücadelemiz oldu. Bu büyük ajandanın içinde olumsuz sayfalar var. En son sözde Ermeni soykırımı, Kıbrıs konusunda Rum kesimine destekleri, PYD/YPG terör örgütüne, FETÖ'nün himayesi edilmesi gibi temel konular var.
Kıbrıs - 07.06.2021
AK Parti Sözcüsü Çelik, MYK toplantısına ilişkin açıklamalarda bulundu: (4)
Eski ABD Başkanı Barack Obama'nın Irak dosyasını Biden'a verdiğini anımsatan Çelik, şunları kaydetti: "Biden'ın Orta Doğu'yla da ilgili bir kapasitesi, bir birikimi var. Cumhurbaşkanımızın rahatsızlığı sırasında Başkan Yardımcısı olarak Türkiye'ye geldiğinde onu evinde ziyaret etmişti, dolayısıyla birbirlerini tanıyorlar. Amerika Birleşik Devletleri'yle, müttefiklikten başlayarak büyük bir ajandaya sahibiz. Dünyanın çeşitli yerlerinde, omuz omuza özgürlüklerin, değerlerin korunması için, siyasi değerlerin korunması için pek çok mücadele verdik. Pek çok konuda birbirimizi yakından tanıyoruz. Bu büyük ajandanın içinde maalesef olumsuz sayfalar var. İşte en son, sözde Ermeni soykırımın tanınması şeklinde bir sayfa eklendi buna. Kıbrıs konusunda Rum kesimine yönelik destekleri söz konusu.
Kıbrıs - 07.06.2021
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, perşembe günü KKTC'ye gidecek
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, perşembe günü Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) günübirlik ziyaret gerçekleştirecek.
Kıbrıs - 07.06.2021
6 Haziran 2021 Haberleri
6 Haziran 2021 Manşet Haberleri.
Kıbrıs - 06.06.2021
Kırıkkale'de eşi tarafından bıçaklanan kadın öldü
İddiaya göre, Etiler Mahallesi Kıbrıs Caddesi üzerindeki 5 katlı bir apartmanın 3.
Kıbrıs - 06.06.2021
Türkiye'den KKTC'ye gidişlerde eski tip kimlik kartları 30 Haziran'dan itibaren kullanılamayacak
Türkiye'den KKTC'ye gidişlerde, eski tip kimlik kartları 30 Haziran'dan itibaren kullanılamayacak.
Kıbrıs - 06.06.2021
Artistik Cimnastik Dünya Challenge Kupası'nın Mısır etabı, alet final yarışmalarıyla tamamlandı
Paralel bar alet finalinde Mehmet Ayberk Koşak, 12.77 puanla 6'ıncı sırada yer aldı. Bu kategoride altın madalyayı Litvanya'dan Robert Tvorogal, gümüş madalyayı Güney Kıbrıs'tan Illias Georgiou, bronz madalyayı Ukrayna'dan Illia Kovtun boynuna taktı.
Kıbrıs - 06.06.2021
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Türkiye ve Fransa dost ve müttefik iki ülke ve böyle kalacaklar"
Çavuşoğlu, Kıbrıs meselesi bağlamında Türkiye'nin, müzakerenin hedefleri konusunda mutabık kalmaları halinde Kıbrıslı Türkler ile Rumların çabalarını destekleyeceğini aktardı.
Kıbrıs - 06.06.2021
Türkiye, KKTC kamu kurumlarının dijital hizmete geçmesini destekliyor
Türkiye'nin Lefkoşa Büyükelçiliği Kalkınma ve Ekonomik İşbirliği Ofisi (KEİ), Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) kamuda dijital hizmetlere geçilmesine destek sağlıyor.
Kıbrıs - 06.06.2021
Haftanın tarihine bakış
1958- İstanbul Beyazıt Meydanı'nda, Kıbrıs için 300 bin kişinin katıldığı "Ya Taksim ya Ölüm" mitingi yapıldı.
Kıbrıs - 05.06.2021
Son dakika gündem: Bakan Akar: Ordubozanlar var
'LİBYA LİBYALILARINDIR' TSK'nın sadece ülkesinin güvenliği için değil dost ve kardeş ülkelerin barış, huzur, güvenliği için de mücadele ettiğini belirten Akar, şunları söyledi: "500 yıllık kardeşlik bağlarımız olan Libya'da faaliyetlerimizi de bu kapsamda sürdürüyoruz. Amacımız 'Libya Libyalılarındır' anlayışıyla toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini sağlamış, barış ve istikrar içerisinde yaşayan bir Libya'nın oluşumuna katkıda bulunmaktır. Birçok ülkenin özellikle ateşkesten sonra rol kapmaya çalıştığı Libya'da ikili anlaşmalarımız çerçevesinde bulunan birliklerimiz tarafından Libyalı kardeşlerimize askeri eğitim, mayın/EYP temizliği, sağlık, insani yardım ve diğer askeri konularda danışmanlık desteği verilmektedir. Yakın zamanda Hafter güçleri tarafından sözde bir tören gerçekleştirildi. Bu sözde törene çok sayıda personel ile askeri harp araç-gereç ve malzemesi katıldı. Bu eylem, Hafter'in varlığını koruma gayretlerinin, Libya'daki sorunun Hafter ve destekçilerinden kaynaklandığının açık bir göstergesidir." 'VİCDAN SAHİBİ HERKE SORMALI' Bu kadar askeri teçhizatın Hafter güçlerinin eline nasıl geçtiği sorusunu akıl, vicdan sahibi ve Libya'nın istikrarını isteyen herkesin sorması gerektiğini dile getiren Akar, şöyle konuştu: "Görülüyor ki IRINI Harekatı sadece Ulusal Birlik Hükümeti için uygulanmaya çalışılan, bu yönüyle de yanlı ve meşruiyeti tartışmalı bir faaliyettir. Siyasi süreci olumsuz etkileyip istikrarsızlığa sebep olmaktadır. Tüm bu provokatif girişimlere rağmen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Libyalı kardeşlerimizin haklı davasına desteğimiz devam edecektir. Ayrıca bölge barışına katkı sağlamak maksadıyla başta Mısır olmak üzere ilgili ülkelerle çalışmalarımız, temaslarımız devam etmektedir." 'MAVİ VATANI KORUMAKTA KARARLIYIZ' Türkiye'nin bölgesindeki ve dünyadaki tüm sorunların uluslararası hukuka uygun olarak barışçıl yöntemlerle ve iyi komşuluk ilişkileri içinde çözülmesinden yana olduğunu vurgulayan Bakan Akar, şunları kaydetti:   "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki sorunların da diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine samimiyetle inanıyor ve bunun için çaba sarf ediyoruz.
Kıbrıs - 05.06.2021
Bakan Akar: Ordubozanlar var
'LİBYA LİBYALILARINDIR' TSK'nın sadece ülkesinin güvenliği için değil dost ve kardeş ülkelerin barış, huzur, güvenliği için de mücadele ettiğini belirten Akar, şunları söyledi: "500 yıllık kardeşlik bağlarımız olan Libya'da faaliyetlerimizi de bu kapsamda sürdürüyoruz. Amacımız 'Libya Libyalılarındır' anlayışıyla toprak bütünlüğünü ve siyasi birliğini sağlamış, barış ve istikrar içerisinde yaşayan bir Libya'nın oluşumuna katkıda bulunmaktır. Birçok ülkenin özellikle ateşkesten sonra rol kapmaya çalıştığı Libya'da ikili anlaşmalarımız çerçevesinde bulunan birliklerimiz tarafından Libyalı kardeşlerimize askeri eğitim, mayın/EYP temizliği, sağlık, insani yardım ve diğer askeri konularda danışmanlık desteği verilmektedir. Yakın zamanda Hafter güçleri tarafından sözde bir tören gerçekleştirildi. Bu sözde törene çok sayıda personel ile askeri harp araç-gereç ve malzemesi katıldı. Bu eylem, Hafter'in varlığını koruma gayretlerinin, Libya'daki sorunun Hafter ve destekçilerinden kaynaklandığının açık bir göstergesidir." 'VİCDAN SAHİBİ HERKE SORMALI' Bu kadar askeri teçhizatın Hafter güçlerinin eline nasıl geçtiği sorusunu akıl, vicdan sahibi ve Libya'nın istikrarını isteyen herkesin sorması gerektiğini dile getiren Akar, şöyle konuştu: "Görülüyor ki IRINI Harekatı sadece Ulusal Birlik Hükümeti için uygulanmaya çalışılan, bu yönüyle de yanlı ve meşruiyeti tartışmalı bir faaliyettir. Siyasi süreci olumsuz etkileyip istikrarsızlığa sebep olmaktadır. Tüm bu provokatif girişimlere rağmen bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Libyalı kardeşlerimizin haklı davasına desteğimiz devam edecektir. Ayrıca bölge barışına katkı sağlamak maksadıyla başta Mısır olmak üzere ilgili ülkelerle çalışmalarımız, temaslarımız devam etmektedir." 'MAVİ VATANI KORUMAKTA KARARLIYIZ' Türkiye'nin bölgesindeki ve dünyadaki tüm sorunların uluslararası hukuka uygun olarak barışçıl yöntemlerle ve iyi komşuluk ilişkileri içinde çözülmesinden yana olduğunu vurgulayan Bakan Akar, şunları kaydetti:   "Ege, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs'taki sorunların da diyalog yoluyla çözülmesi gerektiğine samimiyetle inanıyor ve bunun için çaba sarf ediyoruz.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Sayfa 5 - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Haaretz gazetesi: İsrailli firma Suudi Arabistan'a casusluk teknolojisi satıyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.6.2021 02:12:28. #1.15#

title