Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 11.06.2021
Haberler | H.B.B.
Tarih: 11 Haziran 2021, 21: 38 Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, KRT TV'nin canlı yayın konuğu olarak açıklamalarda bulundu. Hatay'da görülen koronavirüs vaka sayısı ile ilgili konuşan Savaş, "Hatay'daki vaka sayısı yüz binde 7 civarında. Şehrimiz, en az vaka görülen illerin başında geliyor. İnşallah bundan sonraki günlerde de salgının o yoğun günlerini yaşamayız. Ankara, İstanbul gibi büyük şehirlerde de sayıların düşmesini bekliyoruz. Bundan sonra hem bizim hem de Sağlık Bakanlığının atacağı adımlar daha da önem kazandı" diyerek aşılama hızı arttıkça yaz mevsiminin daha da rahat geçeceğini belirtti. SAVAŞ KIBRIS TEMASLARINI DEĞERLENDİRDİ Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile birlikte gerçekleştirdiği Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti temaslarını değerlendiren Lütfü Savaş, "Bir günlük bir ziyaret olmasına rağmen bir haftalık gibi etkin ve verimli oldu.
Kıbrıs - 11.06.2021
Haberler | H.B.B.
Tarih: 11 Haziran 2021, 22: 22 Hatay Valiliği tarafından Arsuz'da yapımı tamamlanan Madenli Yat Limanı ve Su Sporları Merkezi'nin açılışı gerçekleştirildi. Bölge turizmine büyük katkı sağlayacak olan merkezin açılışına, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, Hatay Valisi Rahmi Doğan, Hatay milletvekilleri Suzan Şahin ve Abdulkadir Özel, Arsuz Kaymakamı Musa Sarı, ilçe belediye başkanları, Hatay Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Nihat Tazearslan, Genel Sekreter Yardımcısı Bülent Ok, HATSU Genel Müdürü Muhammed İkbal Polat ve HBB ve HATSU daire başkanları ile çok sayıda vatandaş katılım gösterdi. 400 metrekarelik alana yapılan ve 76 tekne kapasitesine sahip olan merkezin açılışında Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Yavuz tarafından çalınan düdük ile 8 sporcunun katıldığı kano yarışması düzenlendi. Daha sonra yelken sporcuları tarafından yapılan deniz gösterisi ve su sporları etkinliği düzenlendi. BAKAN YARDIMCISI YAVUZ: HADO, HATAY'A BÜYÜK BİR DEĞER KATACAK Açılış sonrasında gazetecilerin HADO ile ilgili sorularını yanıtlayan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz, "Valiliğimiz yan taraftaki iskeleyi Belediyemize tahsis etmiş. Belediyemizin bir takım girişimleri var. Sanıyorum Orta Doğu şehirlerinden ve aynı zamanda Kıbrıs'tan seferler yapılacak.
Kıbrıs - 11.06.2021
"18. TÜRSAK Geleceğin Sineması"nda finale kalan isimler belli oldu
Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden öğrencilerin kurmaca, deneysel, belgesel ve animasyon türündeki projeleriyle katılım gösterdiği yarışmada Deniz Altun'un "Ahadi", Seher Davran'ın "Anahtarlar", Yalçın Dilsiz'in "Armonika", Hakan Erdal'ın "Bagajdaki Yabancı", Emirhan Cangül'ün "Balık", Ayşenur Karasu'nun "Biz Bir Aileyiz", Cüneyt Işık'ın "Kuş Olsam", Furkan Rıza Demirel'in "Manşet", Tuvana Simin Günay'ın "Uzak İklimlerin Kokusu" ve Esen Demir'in "Yankı" adlı senaryoları 6'şar bin lira maddi destek ve danışmanlık desteği almaya hak kazandı.
Kıbrıs - 11.06.2021
Son dakika haber... Yunanistan Başbakanı Miçotakis NATO Zirvesi'nde Türkiye ile "pozitif bir gündeme" açık olacaklarını belirtti
Miçotakis, başkent Atina'nın ev sahipliğinde düzenlenen Avrupa Birliği (AB) Üyesi Güney Avrupa Ülkeleri (MED7) Dışişleri Bakanları Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye ile ilişkiler ve Kıbrıs sorununa ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Kıbrıs - 11.06.2021
Alman Yeşiller ve Sol Parti'nin Türkiye'ye silah ambargosu önergesi reddedildi
Alman Yeşiller Parti ve Sol Parti'nin hazırladığı ve "Türkiye'ye silah yok" başlıklı teklif, Federal hükümeti oluşturan Hristiyan Birlik Partileri (CDU/CSU) ve Sosyal Demokrat Parti'nin (SPD) yanı sıra Hür Demokrat Parti'nin (FDP) oylarıyla reddedildi. Yeşiller ve Sol Parti, Avrupa Birliği ile Türkiye arasında yaşanan Suriye, Libya, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs gerilimlerini gerekçe göstererek " "Türkiye'ye silah yok" teklifinin kabul edilmediği kaydedildi.
Kıbrıs - 11.06.2021
Türk Kızılayın kuruluşunun 153'üncü yıl dönümü Çankırı ve Kastamonu'da kutlandı
Kızılayın her zaman ihtiyaç sahiplerinin yanında olduğuna işaret eden Tavil, "Kızılay, Osmanlı-Rus Savaşı'ndan Kıbrıs Barış Harekatı'na kadar geçen sürede Türkiye'nin taraf olduğu tüm savaşlarda, cephe gerisinde kurduğu hastaneler, hasta taşıma servisleri, donattığı hastane gemileri, yetiştirdiği hemşireler ve gönüllü hasta bakıcılar aracılığıyla savaş alanında yaralanan ve hastalanan askerlerin yardımına koştu.
Kıbrıs - 11.06.2021
CHP'den Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun KKTC'deki temaslarına ilişkin açıklama Açıklaması
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) temaslarında CHP'nin Kıbrıs Türklerinin haklı davasına verdiği desteğin teyit edildiği bildirildi.
Kıbrıs - 11.06.2021
Bakan Akar, NATO Deniz Güvenliği Mükemmeliyet Merkezi Komutanlığı açılış töreninde konuştu Açıklaması
Türkiye'nin bölgesinde ve dünyada tüm sorunların uluslararası hukuka uygun olarak, barışçıl yöntemlerle ve iyi komşuluk ilişkileri içerisinde çözülmesinden yana olduğunu vurgulayan Akar, "Ancak Kıbrıs dahil, Mavi Vatanımızdaki hak, alaka ve menfaatlerimizi korumakta azimliyiz, kararlıyız ve buna muktediriz.
Kıbrıs - 11.06.2021
Kıbrıs Rum kesiminde Meclis Başkanlığına ilk kez bir kadın seçildi
Güney Kıbrıs Rum Yönetimi'nde (GKRY) Meclis Başkanlığı'na seçilen Annita Dimitriu, bu makama gelen ilk kadın oldu.
Kıbrıs - 11.06.2021
Kıbrıs Gazisi, törenle son yolculuğuna uğurlandı
Muğla'nın Fethiye ilçesinde hayatını kaybeden Kıbrıs Gazisi askeri törenle toprağa verildi.
Kıbrıs - 10.06.2021
Sadakataşı Derneği, vekaletle kurban kesim bedelini açıkladı
Hisse bedeli 750 TL Dernek, kurban hisse bedelini bu yıl 4 ayrı fiyat kategorisi üzerinden belirledi. Buna göre Afrika ve Asya ülkelerinin bulunduğu birinci bölge için 750 lira, Türkiye, Yemen ve Uzak Asya ülkelerinin bulunduğu ikinci bölge için 1200 lira, Balkanlar ve Ortadoğu'nun olduğu üçüncü bölge için 1500 lira, Filistin, Irak, İspanya ve Kıbrıs'ın olduğu dördüncü bölge için kurban hisse bedelini 2 bin 500 lira olarak belirlendi.
Kıbrıs - 10.06.2021
AK Parti'li Turan: Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı Sayın Erdoğan değildir, olamaz
AK Parti Grup Başkanvekili Bülent Turan, "Sayın Kılıçdaroğlu'nun muhatabı asla Sayın Erdoğan değildir, olamaz. Muhatabı il başkanıdır, ilçe başkanıdır.
Kıbrıs - 10.06.2021
Kurumların web sayfalarının erişilebilir olarak tasarlanması amacıyla "Web Erişilebilirlik Eğitimleri" düzenlendi
Öte yandan program kapsamında, Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Kuzey Kıbrıs Kampüsü Öğretim Üyesi Doç.
Kıbrıs - 10.06.2021
Son dakika haber: KKTC Meclis Başkanı Sennaroğlu ile Başbakan Ersan Saner, CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu kabul etti
Son dakika gelişmesine göre Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Cumhuriyet Meclisi Başkanı Önder Sennaroğlu ve Başbakan Ersan Saner, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu kabul etti.
Kıbrıs - 10.06.2021
Türk lirası ile 200 ülkeye ve bölgeye ihracat
TİM KOBİ İHRACAT SEFERBERLİĞİNİN İHRACATA KATKISI İhracatı teşvik etmek ve firmaları ihracata başlatmak adına 'TİM KOBİ İhracat Seferberliği' programı düzenlediklerini hatırlatan Gülle, şöyle devam etti: İhracatı teşvik etmek ve firmalarımızı ihracata başlatmak adına, dünyada uygulanan pek çok modeli detaylı bir şekilde inceledik. Çalışmalarımızın sonucunda, kendi alanında ilkleri barındıran "TİM KOBİ İhracat Seferberliği" ortaya çıktı. İlk eğitim programımız üzerinden yaklaşık iki yıl geçti. Eğitimlerimiz neticesinde, her ay ortalama bin 500 firma ihracata başlıyor. Son iki yılda, 12'si ülkemizde, biri Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde dijital platformda olmak üzere, on üç KOBİ İhracat Seferberliği Eğitimi düzenledik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Sayfa 3 - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, Jake Sullivan ile görüştü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.06.2021 01:38:04. #1.13#

title