Kıbrıs Haberleri

Kıbrıs haber, Kıbrıs son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kıbrıs - 15.06.2021
Başkan Altay Kuzey Kıbrıslı Belediye başkanlarıyla bir araya geldi
Konya'ya gelen Kıbrıs Türk Belediyeler Birliği Başkanı ve Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar ile Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nden belediye başkanları, Türk Dünyası Belediyeler Birliği Başkanı ve Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay'ı ziyaret etti.
Kıbrıs - 15.06.2021
Dışişleri Bakanlığından, 7 AB üyesinin Atina'daki toplantı sonunda yayımladığı ortak bildiriye ilişkin açıklama Açıklaması
Bu oluşumun, Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz konularında Rum-Yunan ikilisinin maksimalist talep ve politikalarının savunuculuğunu yaptığını belirten Bilgiç, her yıl tekrarlanan bu tek yanlı ve taraflı tutumun, bölgede barış ve istikrara ve iş birliğinin geliştirilmesine katkıda bulunmasının mümkün olmadığını kaydetti.
Kıbrıs - 15.06.2021
Son dakika haberleri | Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Bilgiç: "Türkiye ve KKTC olmadan Doğu Akdeniz'de gerçek bir işbirliği ortamı oluşturulamaz"
Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Büyükelçi Tanju Bilgiç'in, MED-7 Dışişleri Bakanları Toplantısı sonunda yayınlanan ortak bildiri hakkındaki görüşlerini yaptığı yazılı açıklama ile cevap verdi. Yaptığı yazılı açıklamada Bilgiç, "Akdeniz'e kıyısı olan 7 AB üyesinin Dışişleri Bakanlarının Atina'da 11 Haziran günü yaptıkları toplantının sonunda yayınlanan Ortak Bildirinin bizim açımızdan hiçbir anlamı ve değeri yoktur. Kıbrıs meselesi ve Doğu Akdeniz konularında Rum-Yunan ikilisinin maksimalist talep ve politikalarının savunuculuğunu yapan bu oluşumun her yıl tekrarladığı bu tek yanlı ve taraflı tutumun bölgede barış ve istikrara ve işbirliğinin geliştirilmesine katkıda bulunması mümkün değildir.
Kıbrıs - 15.06.2021
TEKNOFEST üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor
Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali (TEKNOFEST) kapsamında Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) yürütücülüğünde düzenlenen üniversite öğrencileri araştırma proje yarışmaları başvuruları devam ediyor.
Kıbrıs - 15.06.2021
KKTC'deki Yakın Doğu Üniversitesinde "1. Uluslararası Sinema Sempozyumu" düzenleniyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ndeki (KKTC) Yakın Doğu Üniversitesi (YDÜ) İletişim Fakültesi ve İletişim Araştırmaları Merkezi (ILAM) iş birliğiyle "1. Uluslararası Sinema Sempozyumu" gerçekleştiriliyor.
Kıbrıs - 15.06.2021
KKTC Dışişleri Bakanlığı: Kıbrıs Türk tarafı, yeni bir zeminde başlaması muhtemel müzakerelere katılmaya hazır
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Dışişleri Bakanlığı, "Kıbrıs Türk tarafı, iki devletin egemen eşitliğinin teyit edilmesini müteakip, iş birliği kurulması amacıyla yeni bir zeminde başlaması muhtemel müzakerelere yapıcı bir tutumla katılmaya hazırdır.
Kıbrıs - 14.06.2021
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde seri cinayet davasında ihmal iddiasıyla yargılanan polisler ceza almayacak
Güney Kıbrıs Rum Kesimi'nde, kaybolan 5 kadın ve 2 çocuğun seri katil Nikos Metaksas tarafından öldürüldüklerinin tespit edilmesiyle ilgili davada, "soruşturmaları başarısızlığa uğrattıkları" iddiasıyla yargılanan 15 polis memuru aleyhindeki cezai kovuşturmanın düşürüldüğü açıklandı.
Kıbrıs - 14.06.2021
İletişim Başkanlığınca NATO Zirvesi kapsamında "Türkiye ve NATO" başlıklı söyleşi düzenlendi
Avrupa Politikaları Merkezinin (EPC) Türkiye ve Kıbrıs Uzmanı Amanda Paul, büyük resme bakıldığında, Türkiye'nin NATO'ya yaptığı katkının on yıllar boyunca çok büyük olduğunu ve Türkiye'nin yerinin doldurulamayacağını ifade etti.
Kıbrıs - 14.06.2021
Erdoğan ve Johnson, iki ülke arasındaki seyahatin yeniden başlamasının önemi üzerinde mutabık kaldı
Bu arada Johnson, Doğu Akdeniz'deki gerilimin azalmasını memnuniyetle karşıladığını belirtirken, Kıbrıs'ta Birleşmiş Milletler (BM) öncülüğünde bir çözüme ulaşmanın önemini vurguladı.
Kıbrıs - 14.06.2021
KKTC'de turizm çalışanlarının haziran sonuna kadar aşılanması planlanıyor
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC) Turizm ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, turizm sektörü çalışanlarının aşılanması için düğmeye basıldığını, aşılanmanın en kısa sürede başlayacağını ve tüm sektörün aşılanmasının haziran sonuna kadar tamamlanmasının öngörüldüğünü bildirdi.
Kıbrıs - 12.06.2021
Son dakika haber | Cumhurbaşkanı Sözcüsü Kalın, Jake Sullivan ile görüştü
Cumhurbaşkanlığı Sözcülüğü'nden yapılan açıklamaya göre, görüşmede, ikili ilişkiler başta olmak üzere Afganistan, Suriye, Libya, Doğu Akdeniz ve Kıbrıs özelinde bölgesel gelişmeler değerlendirildi.
Kıbrıs - 12.06.2021
Akdeniz'de Ulusal ve Küresel Stratejiler Sempozyumu'nda tüm yönleriyle "Akdeniz" masaya yatırılıyor
Doğu Akdeniz'in yüzlerce yıl egemen güçlerin mücadele sahası olduğunu belirten Ak, şöyle konuştu: "Doğu Akdeniz, tüm dünya hakimiyet teorilerinin anahtar bir coğrafyasıdır. Oldukça heterojen bir yapıya sahip bir coğrafyadaki Doğu Akdeniz, Birinci ve İkinci Dünya Savaşlarının ortaya çıkardığı kronik sorunlara ek olarak, Arap Baharı, Amerika'nın Irak'tan çekilmesi ve ortaya çıkan devlet dışı aktör ve örgütlerin bölgede yarattığı istikrarsızlık ve güvensizlik sebebiyle çatışma riskini bünyesinde barındıran, anlık krizlere gebe bir bölgeye dönüşmüştür. Buna paralel olarak İsrail, Kıbrıs ve Mısır kıyılarında yeni hidrokarbon bulguları, Yunanistan'ın tek taraflı olarak bölge ülkeleriyle münhasır bölge ilanları, Kıbrıs sorununda yaşanan gelişmeler ve Türkiye'nin bölgede gittikçe aktifleşen politikası, bölgede eşi benzeri görülmemiş bir kırılganlık yaratmıştır.
Kıbrıs - 12.06.2021
KKTC'de yeni Kovid-19 tedbirleri alındı
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) yeni tip koronavirüs (Kovid-19) ile mücadelede uygulanacak yeni tedbirler açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kıbrıs Haberleri | Kıbrıs Haber - Haberler - Sayfa 2 - Kıbrıs haberleri, son dakika kıbrıs haber ve gelişmeleri burada. Galatasaray'ın rakibi PSV, Hollanda'nın en başarılı takımlarından biri olarak dikkati çekiyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 20.06.2021 00:29:56. #1.13#

title