Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markulli'nin Kuveyt Dönüşü Açıklamaları

Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markulli'nin Kuveyt Dönüşü Açıklamaları

Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, Resmi Ziyaret Amacıyla Gittiği Kuveyt'ten Adaya Dönüşünde, Larnaka Havaalanı'nda Açıklamalarda Bulundu.

Kıbrıs Rum Yönetimi Dışişleri Bakanı Markulli'nin Kuveyt Dönüşü Açıklamaları

Kıbrıs Rum Dışişleri Bakanı Erato Kozaku Markulli, resmi ziyaret amacıyla gittiği Kuveyt'ten adaya dönüşünde, Larnaka Havaalanı'nda açıklamalarda bulundu.

Kıbrıs Rum Kesimi'nde yayınlanan gazetelerden Alithia, "Erato: Kuveyt De Bizi Memnun Etti" başlıklı haberinde, Markulli'nin, Kuveyt'e gerçekleştirdiği resmi ziyaretten tam anlamıyla memnun olduğunu ifade ettiğini yazdı. Habere göre, Markulli, havaalanında yaptığı açıklamada, Güney Kıbrıs'ın "Kuveyt'teki Büyükelçisi"nin yarın güven mektubunu sunacağını; 2009 yılında ise Güney Kıbrıs'ın Kuveyt Büyükelçiliği'nin işleve gireceğini kaydetti.

Güney Kıbrıs'ın Kuveyt'teki çıkarlarının ileriye götürülmesiyle ilgili olarak birtakım sağlam temeller atıldığını söyleyen Markulli, Güney Kıbrıs ile Kuveyt arasında karşılıklı yatırımlar gerçekleştirilmesi, aynı zamanda turizm ile ticaret alanında işbirliği yapılması bakımından büyük beklentiler olduğunu dile getirdi. İki ülke arasında anlaşmalar imzalanması konusunun da ileriye götürüleceğini belirten Markulli, "Bütün bunlar Kıbrıs ile Kuveyt arasında iyi bir işbirliği gerçekleştirilmesi için çok

sağlam temeller sağlıyor. Kuveyt; Arap dünyasında bir taraftan küçük bir ülke olmasının yanında önemli bir ülkedir ve bizim gibi istila ve işgale maruz kalmıştır" dedi.

(MG-EA-EA-NÇ-D)