Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor - Haberler
Haberi Paylaş

Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor

CHA - Haberler | Dünya
Kıbrıs'ın Hikayesi Cannes'da Anlatılıyor

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; dünyanın en prestijli film festivallerinden birine ev sahipliği yapan Cannes'da, üniversitenin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs'ta yaşananolayları anlatan uzun metrajlı "Kod Adı Venüs"...

Yakın Doğu Üniversitesi'nin hazırladığı "Kod Adı Venüs" filmi Cannes Film Festivali'nde gösterime kabul edildi

Yakın Doğu Üniversitesi'nden yapılan açıklamaya göre; dünyanın en prestijli film festivallerinden birine ev sahipliği yapan Cannes'da, üniversitenin hazırladığı ve 1955-1974 arası Kıbrıs'ta yaşananolayları anlatan uzun metrajlı "Kod Adı Venüs" filmi iki farklı tarihte gösterilecek.

Açıklamaya göre, 200'den fazla Kıbrıslı Türk ile 12 İngiliz oyuncunun yer aldığı; 3 milyon lira bütçeli KKTC, Türkiye, İngiltere, Hollanda ortak yapımı filmi, Cannes Film Festivali'nin ön elemelerini geçerek, 21 Mayıs ve 24 Mayıs tarihlerinde Festival de Palais'de gösterilecek.

Filmin galasına Yakın Doğu Üniversitesi Kurucu Rektorü Dr. Suat Günsel'in yanı sıra üniversiteden kalabalık bir heyetin katılacağı belirtildi. Galaya Türkiye ve KKTC'den de bazı bakanların katılması bekleniyor.

CHA - Son Dakika Haberleri
500