Kezman: 'Beşiktaş'ı Yenebilecek Kapasitedeyiz'

Kezman: 'Beşiktaş'ı Yenebilecek Kapasitedeyiz'

Fenerbahçe'nin Sırp Futbolcusu Mateja Kezman, Beşiktaş Maçının Şampiyonluk Yolunda Kendileri İçin Çok Önemli Bir Maç Olduğunu Belirterek, 'Kazanırsak Yüzde 80 Şampiyonuz Ama Yitirirsek de Herşey Bitmiş Olmaz' Dedi.

Kezman: 'Beşiktaş'ı Yenebilecek Kapasitedeyiz'

Fenerbahçe'nin Sırp futbolcusu Mateja Kezman, Beşiktaş maçının şampiyonluk yolunda kendileri için çok önemli bir maç olduğunu belirterek, ''Kazanırsak yüzde 80 şampiyonuz ama yitirirsek de herşey bitmiş olmaz'' dedi.

Mateja Kezman, kulübün internet sitesine yaptığı açıklamada, Beşiktaş'ı yenebilecek kapasitede bir takım olduklarını ve iyi futbol oynadıklarını, tüm istatistiklerde önde olmalarına karşın bunu, şanssızlıkları nedeniyle tabelaya yansıtamadıklarını söyledi.

Kezman, şöyle konuştu:

''Artık şansın da bizden yana olacağını düşünüyorum. Takım oyunu oynarsak, iyi mücadele edersek ve yüreğimizi ortaya koyarsak, Beşiktaş'ı, İnönü'de yenebiliriz. Benim kariyerim, zorluk derecesi yüksek final maçlarıyla dolu. Bu konuda çok deneyimliyim. Beşiktaş maçının zor geçeceğini biliyorum ama kadromuzdaki futbolcuların hepsi çok kaliteli ve deneyimli sporcular. Amacımız, bu maça inanarak çıkmak, yüreğimizle oynamak ve 3 puanı alarak şampiyonluk yolunda önemli bir engeli aşmak.''

Kezman, takımda skoru değiştirebilecek çok oyuncu bulunduğunu, özellikle Alex ve Tuncay'ın performanslarının çok önemli olduğunu kaydetti.

Kezman, ''Ama ben Appiah'ı bekliyorum. O, bildiğimiz performansını sahaya yansıtırsa, çok rahat kazanırız. Ben, gol atmak için elimden geleni yapacağım ama atamazsam bile tüm gücümle sahada mücadele edeceğim. Taraftarlarımızın, her zaman olduğu gibi bizi desteklemesini, güvenmesini ve yanımızda olmasını istiyorum'' diye konuştu.