Key Ödemeleri Temmuz'un 7'sinden Sonra Planlanıyor

Key Ödemeleri Temmuz'un 7'sinden Sonra Planlanıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (Key) Ödemelerine İlişkin, 'Ödeme Takvimi Noktasında Kesin Bir Şey Yok. Temmuz Ayının 7'sinden Sonra Ödeme Planlanıyor' Dedi.

Key Ödemeleri Temmuz'un 7'sinden Sonra Planlanıyor

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Feyzullah Yetgin, Konut Edindirme Yardımı (KEY) ödemelerine ilişkin, ''Ödeme takvimi noktasında kesin bir şey yok. Temmuz ayının 7'sinden sonra ödeme planlanıyor'' dedi.

Yetgin, 8 milyon 400 bin hak sahibine yaklaşık 2.9 milyar YTL'lik ödenmesinin söz konusu olduğunu anımsatarak, şunları kaydetti:

''Vatandaş Ziraat Bankası şubesine gittiğinde TC kimlik numarası ile ödemesini veya hisse senedi almak istediğini beyan edecek. Ödeme takvimi noktasında kesin bir şey yok. İlk konuştuğumuz Temmuz ayının 7'sinden sonra ödeme planlanıyor.''

Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Genel Müdürü Yetgin, 7 Temmuzdan önce vatandaşın hiç bir işlem yapmasına gerek bulunmadığını da ifade ederek, ''Vatandaş fırsatı varsa web sitemize girip TC kimlik numarasıyla sorgulayabilir. Ziraat Bankasına 7 Temmuzdan önce gitmelerine gerek yok'' dedi.

Öte yandan KEY ödemelerinin hak sahibi vatandaşlara defaten yapılacağı öğrenildi.