Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören - Haberler
Haberi Paylaş

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kestanepazarı Kur’an Kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayarak Kur’an-ı Kerim’i baştan sona ezberleyen 45 öğrenciye, ünlü hafızların Kur’an ziyafeti sunduğu muhteşem bir merasim yapıldı.

Kestanepazarı Kur'an Kurslarında hafızlık eğitimlerini tamamlayarak Kur'an-ı Kerim'i baştan sona ezberleyen 45 öğrenciye, ünlü hafızların Kur'an ziyafeti sunduğu muhteşem bir merasim yapıldı.

İzmir Karabağlar Halk Eğitim Merkezi Salonu'nda düzenlenen merasimde, hafızlığını tamamlayan 45 öğrenci, gruplar halinde Kur'an tilavet etti. Hafız öğrencilerin aileleri ve yakınları başta olmak üzere merasimi izleyen vatandaşlar, duygu dolu anlar yaşadı.Hafızların tarihi gününe şahitlik etmek isteyen yüzlerce vatandaş programın yapıldığı salona akın etti.

Kur'an Kursları Arası Kur'an-ı Kerim'i Güzel Okuma Yarışmasında bölge birincisi olan Kestanepazarı ortaokul öğrencisi Abdülkadir Şen'in tilavetiyle başlayan programda, Kestanepazarı mezunu hafızların yanı sıra,ülkemizin önde gelen kurra hafızları Kur'an ziyafeti sundu.

Programda İstanbul HASEKİ Eğitim Merkezi Kur'an-ı Kerim hocası (Kestanepazarı mezunu) Kurra Hafız Ramazan Pakdil, İstanbul Eyüp Sultan Camii Baş İmam Hatibi Kurra Hafız Metin Çakar, İstanbul Şişli Mecidiyeköy Merkez Camii Baş İmam Hatibi Kurra Hafız Ali Derman, İstanbul Valide-i Cedid Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Kerim Öztürk, Eskişehir Odunpazarı Çarşı Camii İmam Hatibi Kurra Hafız Neşet Kaplan, Kestanepazarı Hatay Kur'an Kursu Öğreticisi Kurra Hafız Mesut Güner, Hafız İbrahim Eker ve Kestanepazarı Merkez Kur'an Kursu Öğreticisi Hafız Sadık Daştan muhteşem bir Kur'an ziyafeti sundu.

Programın açılış konuşmasında Kestanepazarı Öğrenci Yetiştirme Derneği Başkanı Hasan Dayhan katılımcılara hitap ederek;"Öğrencilerin eğitim-öğretim hayatlarında daha başarılı olabilmeleri için yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla birlikte elimizden geldiğince hatta daha güzeli için çalışmaktayız. Bugün sizlere, emeklerimizin ürünü 45 hafızımızı takdim ediyoruz. Mevcut hizmetlerimizin yanında bu sene ortaokula giden çocuklarımıza eğitim hizmeti verebilmek için de bir bina inşaatına giriştik. Siz değerli hayırseverlerin yardımlarıyla büyüyen hizmetlerimiz, Allah'ın izniyle sizler destek olduğunuz müddetçe devam edecektir." sözleriyle hizmetlerin el birliğiyle yapıldığını anlattı.

Kestanepazarı Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez programda yaptığı konuşmada, Kestanepazarı sevdalılarını selamlayarak şunları söyledi: "Kurumlarımız, kısa adıyla"Kestanepazarı" olarak biliniyor. Halkımızın deyimiyle "Kestanepazarı Üniversitesi". 69 yıldır yürüyen bir kervan… 'Allahuekber' demenin yasak olduğu bir dönemde, bir mücahit çıkıyor ortaya…Rahlesi önünde diz çökmekten onur duyduğum hocamız Kurra Hafız Hacı Salih Tanrıbuyruğu ve etrafındaki yardımsever insanların gayretleriyle bu kervan o günlerden günümüze kadar geldi.Bugün burada bu kurumun mezunu olarak, yine bu hizmet kervanında bulunmaktan gurur duyuyorum."

Programda Karabağlar Müftüsü Abdulcebbar Altun ve Konak Müftüsü Zeki Aksoy birer konuşma yaptı. Konuşmalarında, hafızları yetiştiren hocalar başta olmak üzere, hafız aileleri, Kestanepazarı camiası, yardımseverler ve katılımcılara teşekkür ederek; 45 hafızın yetişmiş olmasından duydukları memnuniyeti dile getirdiler.

İzmir İl Müftü Vekili Ekrem Saylam, yaptığı konuşmada;"Bizler öyle bir medeniyetin mirasçılarıyız ki atalarımız 'Bu can bende olduğu müddetçe, ben Kur'an'ın hizmetkarıyım' demişlerdir. Kur'an için, din için, İslam için her şeyi yapmış, hatta canlarını bile vermişlerdir. Bugün biz bu sevgiyi, bu aşkı yaşıyoruz. Bize Allah'ın emaneti olan yavrularımızı, O'nun rızasına uygun amellerle yetiştirmenin gayreti içerisinde olduk, olacağız. İnşallah bizden sonra gelen nesiller de Allah'ın kitabını yüceltmek için gayret ederek, her türlü emek ve davranışı sergileyecektir." dedi.

Programın sonunda Kestanepazarı Milli Kültür ve Ahlaka Hizmet Vakfı Başkanı Lütfi Görmez'in duasına, salonda bulunan yüzlerce kişinin yanı sıra, ekranları başındaki on binler de amin dedi.

Duanın ardından hafızlara, misafir konuşmacılara ve okuyuculara;Kestanepazarı tarafından hazırlanmış olan mezuniyet, onur ve teşekkür belgeleri takdim edildi. Hafızlara ve hafızlık hocalarına Kestanepazarı tarafından birer çeyrek altın hediye edildi. Öğrenci velileri de çocuklarına birer çeyrek altın taktı. İzmir İl, Karabağlar ve Konak müftülükleri ise kitap hediye etti. Program sonunda misafirlere ikramlar dağıtıldı. - İZMİR

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

Kestanepazarı'nda Muhteşem Tören

İhlas Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri

Eyüp Sultan Camii, Karabağlar, İstanbul, İzmir, Yerel, Haber

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title