Kesk Hakkari Şubeler Platformu Üyelerinden İhbarlı Protesto

Kesk Hakkari Şubeler Platformu Üyelerinden İhbarlı Protesto

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (Kesk) Hakkari Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Nazif Demirel ve Beraberinde Bulunan 20 Kişilik Bir Grup, 11 Yöneticileri Hakkında Açılan Davayı Protesto Etmek Amacıyla Savcılığa Gitti ve Aynı Eylemde Bulunduklarını Kaydederek Kendilerini İhbar Etti.

Kesk Hakkari Şubeler Platformu Üyelerinden İhbarlı Protesto

Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Hakkari Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Mehmet Nazif Demirel ve beraberinde bulunan 20 kişilik bir grup, 11 yöneticileri hakkında açılan davayı protesto etmek amacıyla savcılığa gitti ve aynı eylemde bulunduklarını kaydederek kendilerini ihbar etti.

Bugün öğle saatlerinde Adalet Sarayı'nın önünde toplanan yaklaşık 20 KESK üyesi, 24-27 Kasım 2005 yılında Eğitim-Sen'in Ankara'da düzenlediği 'Büyük Eğitimci Yürüyüşü' nedeniyle 11 yöneticilerine ceza verilmesini protesto amaçlı bir basın açıklaması yaptı. Grup adına basın açıklamasını yapan platformun dönem sözcüsü Mehmet Nazif Demirel, durumu protesto ederek, "Biz de eylemde bulunduk ve aynı suçu işledik. Bugün buraya kendimizi ihbar etmeye geldik. Birazdan Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak,

kendimiz hakkında ihbarda bulunacağız" dedi. Yapılan basın açıklamasının ardından grup, adliye binasına girerek ihbar dilekçelerini verdi.

(NT-ŞA-OK-Y)

Kaynak: İHA