Kesin Aday Listesi
Haberler » Güncel » Kesin Aday Listesi - Haber

Kesin Aday Listesi

Samsun'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Samsun'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Samsun'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Demir (Cumhur İttifakı)


19 Mayıs: Osman Topaloğlu (Cumhur İttifakı)


Atakum: Zihni Şahin (Cumhur İttifakı)


Ayvacık: Halil Kalaycı (Cumhur İttifakı)


Bafra: Hamit Kılıç (Cumhur İttifakı)


Canik: İbrahim Sandıkçı (Cumhur İttifakı)


Çarşamba: Halit Doğan (Cumhur İttifakı)


Havza: Sebahattin Özdemir (Cumhur İttifakı)


İlkadım: Erdoğan Tok (Cumhur İttifakı)


Kavak: İbrahim Sarıcaoğlu (Cumhur İttifakı)


Ladik: Nurhan Yapıcı Özel (Cumhur İttifakı)


Salıpazarı: Halil Akgün (Cumhur İttifakı)


Tekkeköy: Hasan Togar (Cumhur İttifakı)


Vezirköprü: İbrahim Sadık Edis (Cumhur İttifakı)


Yakakent: Hüseyin Kıyma (Cumhur İttifakı)


Terme: Ali Kılıç (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Alaçam: Fuat Canbaz (Millet İttifakı)


Atakum: Cemil Deveci (Millet İttifakı)


Bafra: Kemal Bütüner


Çarşamba: Altan Karabulut (Millet İttifakı)


Havza: Mehtap Yeşilbaş (Millet İttifakı)


Tekkeköy: Tansu Çıkış


Vezirköprü: Onur Bayburtlu (Millet İttifakı)


Yakakent: Ramazan Şensoy (Millet İttifakı)

Milliyetçi Hareket Partisi

Alaçam: İlyas Acar (Cumhur İttifakı)


Asarcık: Şerif Kılağuz (Cumhur İttifakı)

İYİ Parti


Büyükşehir Belediyesi: Hayati Tekin (Millet İttifakı)


19 Mayıs: Ahmet Topal (Millet İttifakı)


Asarcık: Bahri Köşüş (Millet İttifakı)


Ayvacık: İsmet Çapaş (Millet İttifakı)


Bafra: Rızvan Aksoy


Canik: Atıf Yiğit (Millet İttifakı)


Kavak: Şerif Ün (Millet İttifakı)


Ladik: İbrahim Ünsal (Millet İttifakı)


İlkadım: Necattin Demirtaş (Millet İttifakı)


Salıpazarı: Refaettin Karaca (Millet İttifakı)


Tekkeköy: Mustafa Candal


Saadet Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Salih Şen


19 Mayıs: Yakup Demir


Alaçam: Ahmet Mücahid Yıldız


Asarcık: Seyitahmet Akkuş


Atakum: Serdar Şen


Ayvacık: Cengiz Keskin


Bafra: Mustafa Harman

Canik: Ali Şener


Çarşamba: Sebahattin Sancar


Havza: Şenol Tunçay


İlkadım: Şerif Altundal


Kavak: Remzi Sarak


Ladik: Yalçın Kaya Oğuz


Salıpazarı: Ali Turhan


Tekkeköy: Şükrü Yavuz


Terme: Ali Yüksel


Vezirköprü: Fahreddin Kılıç


Yakakent: Sinan Yılmaz

Türkiye Komünist Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Belma Nur Kartal


İlkadım: Ferdi Ak

Demokrat Parti


Büyükşehir Belediyesi: Fethi Zeki Sayar


Alaçam: Atalay Yılmaz


Atakum: Meral Şenocak


Ayvacık: Yaşar Çakıroğlu


Bafra: Fatih Aydoğan


Canik: Ramazan Atar


Çarşamba: Dudu Öztürk


Havza: Turgay Saat


İlkadım: Mustafa Kemal Kumbasar


Kavak: Gündüz Söylemez


Salıpazarı: Nurcan Atik


Tekkeköy: Hasan Özdağ


Yakakent: Emin Şensoy


Vatan Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Alemdaroğlu

Demokratik Sol Parti:


Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Koç


19 Mayıs: Serdar Falcıoğlu


Alaçam: Aziz Ak


Asarcık: Tarık Er


Atakum: Devrim İpekdal


Bafra: Zeynep Çiçek


Canik: Erkan Gökçen


Çarşamba: İbrahim Sağlam


Havza: Temel Terme


İlkadım: Murat Falcıoğlu


Kavak: Abdullah Haşim Öner


Ladik: Mahmut Mustafa Başaran


Salıpazarı: Yeşim Karakaya


Tekkeköy: Niyazi Odabaş


Terme: Yunus Soylu


Vezirkörpü: Murat Arabacı


Yakakent: Hasan Recai Geritabak


Bağımsız Türkiye Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Bekir Uslucan


19 Mayıs: Ali Karamahmutoğlu


Alaçam: Mahmut Durgun


Asarcık: Mustafa Kurt


Atakum: Hüsnüye Kömürlü


Ayvacık: Cemal Pala


Bafra: Sezai Şahin


Canik: Yusuf Kurt


Çarşamba: Hayri Ayan


İlkadım: Lisan Yolay


Kavak: Seydi Ahmet Erat


Ladik: Nermin Yolay


Salıpazarı: Sadık Altay


Tekkeköy: Kamil Yenen


Terme: Suat Küçükdursun


Vezirköprü: Satılmış Gülhan


Yakakent: Bülent Küçükçakır


Büyük Birlik Partisi


Alaçam: Haydar Yıldırım


Ayvacık: Erdal Avcı


Canik: Kemal Saral


Çarşamba: Ertan Sağlam


Salıpazarı: Mehmet Zengin


Terme: Hüseyin Ar


Vezirköprü: Fatih Ay


Yakakent: Salih Seven


Bağımsız Adaylar


Büyükşehir Belediyesi: Erhan Usta


Asarcık: Necip Endes


Havza: Mustafa Turhan, Mahmut Karahan


İlkadım: Şaban İşenç


Kavak: Muzaffer Candemir


Ladik: Ahmet Devlethan


Tekkeköy: Özcan Büyük

Kaynak: AA

Manşet

Haberler