Kesin Aday Listesi
Haberler » Politika » Kesin Aday Listesi - Haberler

Kesin Aday Listesi

Çankırı'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Çankırı'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Çankırı'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Çankırı: Hüseyin Boz


Atkaracalar: Harun Oflaz


Bayramören: İsmail Güngör


Çerkeş: Hasan Sopacı


Eldivan: Musafa Lafcı


Ilgaz: Mehmed Öztürk


Kızılırmak: Bayar Soysal


Korgun: Kamil Akel


Kurşunlu: Şakir Kaymak


Orta: Bayram Onay


Şabanözü: Faik Özcan

Yapraklı: Ali Hasekioğlu

Yaylakent beldesi: Kadir Dede

Saçak beldesi: Ramazan Yarım


Çardaklı beldesi: Osman Yılmaz

Cumhuriyet Halk Partisi

Çankırı: Mustafa İbişoğlu

Çerkeş: Erdoğan Çubukçuoğlu

Eldivan: Ülkü Koçer Kavalalı

Kurşunlu: Tevfik Metin Aktaş

Şabanözü: Zeki Göktaş

Milliyetçi Hareket Partisi

Çankırı: İsmail Hakkı Esen

Atkaracalar: Ali Rıza Küçükkutlu

Bayramören: Halil Muratoğlu

Çerkeş: Hüseyin Erdoğan

Eldivan: Nusrettin Gökçer

Ilgaz: Arif Çayır

Kızılırmak: Bahattin Güler


Korgun: Hasan Hüseyin Kozan

Kurşunlu: Hamdi Büyükpoyraz

Orta: Yunus Yarımkaya

Şabanözü: Mustafa Karakaya

Yapraklı: Ömer Güngör

Yaylakent beldesi: Murat Çavuş

Saçak beldesi: İsa Yazıbaşı


Çardaklı beldesi: Osman Çiğdem

İYİ Parti

Çankırı: Raif Oktay

Ilgaz: Hakkı Yalçın

Korgun: Arif Soysal

Bayramören: Kerim Karakoç

Saadet Partisi

Çankırı: Mustafa Ünver

Atkaracalar: Zekeriya Çakır

Bayramören: Yaşar Emiral

Çerkeş: Satılmış Üke

Eldivan: Faruk Karatatar

Ilgaz: Sait Yılmaz

Kızılırmak: Tevfik Efe

Korgun: Bahattin Şenol

Kurşunlu: Recep Kalfa

Orta: Ahmet Nafiz Tekin

Şabanözü: Şeref Yetan

Yapraklı: Abdulmuttalip Aydoğan

Yaylakent beldesi: Mevlüt Tutucu

Saçak beldesi: Melahat Işık


Çardaklı beldesi: Şeyma Uzun

Bağımsız Türkiye Partisi


Çankırı: Ömer Nezir


Atkaracalar: Fatma Sena Gölelçin


Bayramören: Resul Karaoğlu


Eldivan: Yaşar Cebesoy


Ilgaz: Ümit Şenay


Kızılırmak: Mehmet Yahya Buğday


Korgun: Ömer Akburak


Kurşunlu: Doğan Köroğlu


Orta: Mustafa Yaman


Şabanözü: Mustafa Haydar Parlak


Yapraklı: Mesut Özkan


Çerkeş: Yasin Haydar Yartaşı


Yaylakent beldesi: Murat Karakaya


Çardaklı beldesi: Ahmet Akburak


Saçak beldesi: Ahmet Köroğlu


Büyük Birlik Partisi


Yapraklı: Hasan Basri Avşar


Yaylakent beldesi: Recep Kartal


Türkiye Komünist Partisi


Çankırı: Necati Ege Keklik


Demokratik Sol Parti


Çankırı merkez: Namık Kaya


Vatan Partisi


Çankırı merkez: Hakan Çelik


Şabanözü: Nihat Karsavuranoğlu


Bağımsız


Çerkeş: Taner Karagöz


Atkaracalar: Semra Okursoy


Saçak beldesi: Hamza İnkaya

Kaynak: AA

Manşet

Haberler