Kesin Aday Listesi

Kesin Aday Listesi

Van'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

Van'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Van'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.

İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Van'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

Adalet ve Kalkınma Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Necdet Takva (Cumhur İttifakı)


Bahçesaray : Meki Arvas (Cumhur İttifakı)


Başkale: İsmail Ayaz (Cumhur İttifakı)


Çaldıran: Şefik Ensari (Cumhur İttifakı)


Çatak: Abdurrahman Şeylan (Cumhur İttifakı)


Edremit: İsmail Say (Cumhur İttifakı)


Erciş: Abdulmenaf Turan (Cumhur İttifakı)


Gevaş: Murat Sezer (Cumhur İttifakı)


Gürpınar: Hayrullah Tanış (Cumhur İttifakı)


İpekyolu: Muhsin Aydın (Cumhur İttifakı)


Muradiye: Kemal Polat (Cumhur İttifakı)


Özalp: Şems Mahfuz Halid Kadirhanoğulları (Cumhur İttifakı)


Saray: Kemalettin Araci (Cumhur İttifakı)


Tuşba: Salih Akman (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Nurettin Beyaz


Bahçesaray: Hasan Rahmi Kızıl


Başkale: İbrahim Teyfun


Çaldıran: Muhammed Aladağ


Çatak: Abdulcelil Temel

Edremit: İdris Takva

Erciş: Ekrem Uçak

Gevaş: Musa Baran

Gürpınar: Selim Karakuş

İpekyolu: Sinan Solmaz

Muradiye: Yavuz Demir

Özalp: Oktay Sağlam

Saray: Şaban Günbaş

Tuşba: İzzet Kartal


İYİ Parti


Van Büyükşehir Belediyesi: Serkan Saygın


Bahçesaray : Cevdet Görünüş


Başkale: Şermin Bozkurt

Çaldıran: Harun Bayrak

Edremit: Nedim Polat

Gevaş: Selahattin Nergis

Gürpınar: Çetin Melat

İpekyolu: Abdullah Akbaş

Muradiye: Zafer Çelik

Tuşba: Ejder Koç


Halkların Demokratik Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Bedia Özgökçe Ertan


Bahçesaray: Mehmet Garip Aykut


Başkale: Erkan Acar


Çaldıran: Leyla Atsak


Çatak: Murat Bozdemir


Edremit: Gülcan Kaçmaz Sayyiğit


Erciş: Yıldız Çetin


Gevaş: Veysi Şeker


Gürpınar: Rojbin Akdağ


İpekyolu: Azim Yacan


Muradiye: Yılmaz Şalan


Özalp: Yakup Almaç


Saray: Caziye Duman


Tuşba: Yılmaz Berki


Saadet Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Fethullah Erbaş


Bahçesaray: Hasan Birgül


Başkale: İrfan İlhan


Çaldıran: Mehmet Akif Taşkıran


Çatak: Abdüssamet Keskin


Edremit: İdris Aksona


Erciş: Murat Demir


Gevaş: Kemal Kuşci


Gürpınar: Mehmet Engin Güngör


İpekyolu: Asena Türkoğlu Ateş


Muradiye: Nafiz Keramettin Mehmetağaoğlu


Özalp: Nihat Güler

Saray: Mehmet Bildirici

Tuşba: Tarık Cerlet


Bağımsız Türkiye Partisi

Büyükşehir: Muzafer Yağmur


Bahçesaray: Halil İbrahim Fidan


Başkale: Sefer Sağlam


Çaldıran: Mehmet Kayıkçı


Çatak: Adile Tutuş


Edremit: Nadir Aykaç


Erciş: Hamza Kayıkçı


Gevaş: Abdurrahman Nural Tandoğan


Gürpınar: Yahya Garip


İpekyolu: Cavit Rastgeldi


Muradiye: Bekir Uçar


Özalp: Cemile Yağmur


Saray: Aygül Gören


Tuşba: Kadir Demirci


Demokratik Sol Parti

Van Büyükşehir Belediyesi: Cavit Çuyrak


Vatan Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Aziz Çifti


Büyük Birlik Partisi

Bahçesaray: İdris Ahi


Çaldıran: Kazım Varçin


-Türkiye Komünist Partisi


Van Büyükşehir Belediyesi: Erdinç Özer


Başkale: Hikmet Gençel


Bağımsız adaylar

Muradiye: Şeref Gökhan


Tuşba: Kaya Ortasaç

Kaynak: AA