Kesin Aday Listesi
Haberler » Politika » Kesin Aday Listesi - Haberler

Kesin Aday Listesi

Ordu'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Ordu'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesinleşen listelere göre Ordu'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Ordu Büyükşehir: Hilmi Güler (Cumhur İttifakı)


Akkuş: İsa Demirci (Cumhur İttifakı)


Altınordu: Aşkın Tören (Cumhur İttifakı)


Aybastı: Beytullah Geçtan (Cumhur İttifakı)


Çatalpınar: Ahmet Türe (Cumhur İttifakı)


Çaybaşı: Hüseyin Semiz (Cumhur İttifakı)


Fatsa: İbrahim Ethem Kibar (Cumhur İttifakı)


Gölköy: Fikri Uludağ (Cumhur İttifakı)


Gülyalı: Talip Şen (Cumhur İttifakı)


Gürgentepe: Yaşar Şahin (Cumhur İttifakı)


Kabadüz: Yener Kaya (Cumhur İttifakı)


Kabataş: Yakup Yılmaz (Cumhur İttifakı)


Korgan: Tuncay Kiraz (Cumhur İttifakı)


Kumru: Yusuf Yalçova (Cumhur İttifakı)


Mesudiye: İsa Gül (Cumhur İttifakı)


Perşembe: Mustafa Saim Tandoğan (Cumhur İttifakı)


Ulubey: İsa Türkcan (Cumhur İttifakı)


Ünye: Hüseyin Tavlı (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Ordu Büyükşehir: Mustafa Adıgüzel (Millet İttifakı)


Akkuş: Bayram Görür (Millet İttifakı)


Altınordu: Birol Yılmaz

(Millet İttifakı)


Aybastı: Özdilek Aydoğan

Çamaş: Ahmet Kesik

Çatalpınar: Osman Öztürk

(Millet İttifakı)


Çaybaşı: Enver Kandemir

(Millet İttifakı)


Fatsa: Ahmet Canbaz

(Millet İttifakı)


Gölköy: Cengiz Sarıyer

(Millet İttifakı)


Gülyalı: Ulaş Tepe

(Millet İttifakı)


Gürgentepe: İsa Yazıcı

(Millet İttifakı)


İkizce: Mustafa Kaynar (Millet İttifakı)


Kumru: Osman Cayak

(Millet İttifakı)


Mesudiye: Yavuz Ekşi

(Millet İttifakı)


Perşembe: Ata Alkan

(Millet İttifakı)


Ulubey: Kani Ergün (Millet İttifakı)


Milliyetçi Hareket Partisi


Çamaş: Mahmut Ayparçası (Cumhur İttifakı)


İkizce: Osman Kaygı (Cumhur İttifakı)


İYİ Parti


Aybastı: Yüksel Ahmet Tokat


Çamaş: Ahmet Özcan


Kabadüz: Mehmet Yılmaz (Millet İttifakı)


Kabataş: Serdal Çotanak (Millet İttifakı)


Korgan: Ahmet Gediş


Ünye: Berkay Torunoğlu (Millet İttifakı)


Saadet Partisi


Ordu Büyükşehir: İdris Naim Şahin


Akkuş: Harun Ustaoğlu


Altınordu: Haluk Şensoy


Aybastı: Bayram Gündoğar


Çamaş: Sezgin Özkan


Çatalpınar: Mehmet Kara


Çaybaşı: Aydın Arslan


Fatsa: Hüseyin Akot


Gölköy: İsmail Tok


Gülyalı: Halil Cebeci


Gürgentepe: Kerim Çalışkan


İkizce: Erol Kışla


Kabadüz: Murat Güzelkaya


Kabataş: Üzeyir Coşkun


Korgan: Hasan Subaşı


Kumru: Mehmet Dizek


Mesudiye: Hamit Taşkın Erdoğan


Perşembe: Ömer Özbütün


Ulubey: Ümit Akdeniz


Ünye: Veysel İlhan


Demokrat Parti


Ordu Büyükşehir: Ercan Gündüz


Fatsa: Tarık Orhan


Demokratik Sol Parti


Ordu Büyükşehir: Aydın Ergün


Altınordu: Kezban Sönmez


Fatsa: Mehmet Baştürk


Kabadüz: Erbay Çeküç


Perşembe: Güven Günindi


Ünye: Fatih Günindi


Büyük Birlik Partisi


Çamaş: Yusuf Türkeli


Çaybaşı: İsmet Yanık


Fatsa: Fatma Yümlü


İkizce: Osman Özkan


Korgan: Muhittin Açıcı


Mesudiye: Murat Şahin


Ünye: Yunus Zor


Bağımsız Türkiye Partisi

Ordu Büyükşehir: Fahri Özgen


Akkuş: Hüseyin Palavar


Altınordu: Ahmet Kahveci


Aybastı: Erdal Günyeli


Çamaş: Yusuf Korkmaz


Çatalpınar: Şahin Gül


Çaybaşı: Kenan Ekim


Fatsa: Muharrem Çamaş


Gölköy: Ergin ilhan


Gülyalı: Fatih Ay


Gürgentepe: Haydar Yücel


İkizce: Muammer Belen


Kabadüz: Bülent Çelik


Kabataş: Erdal Günyeli


Korgan: Hüseyin Yılmazlı


Kumru: Serhat Kaya


Mesudiye: Orhan Koç


Perşembe: Aytekin Kılıç


Ulubey: Yasin Özen


Ünye: Vahit Bektaşoğlu


Vatan Partisi

Ordu Büyükşehir: Kemal Sümbül


Altınordu: Osman Erdaş


Kabadüz: Demir Ali Kaya


Perşembe: Yusuf Kırmızı


Ulubey: İsmail Küçükkarahan


Ünye: Ali Furtuna


Türkiye Kominist Partisi

Ordu Büyükşehir: Volkan Atılgan


Bağımsız adaylar


Ordu Büyükşehir: Murat İslam


Altınordu: Yener Turan


Aybastı: Emrah Karakaş


Korgan: Adem Çimiç


Perşembe: Taylan İskender


Ulubey: Alparslan Çalışkan


Ulubey: Nazmi Genç

Kaynak: AA

Manşet

Haberler

Politika

Son Dakika Haberleri