Kesin Aday Listesi

Kesin Aday Listesi

Kastamonu'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listesi

Kastamonu'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kastamonu'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Kastamonu'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:

Adalet ve Kalkınma Partisi

Kastamonu merkez: Tahsin Babaş


Abana: Yunus Akgül


Ağlı: Muharrem Dinç

Araç: Güngör Çetin


Azdavay: Osman Nuri Civelek


Bozkurt: Muammer Yanık


Cide: Nejdet Demir


Çatalzeytin: Musa İhsan Uğuz


Daday: Hasan Aydemir


Devrekani: Engin Altıkulaç


Doğanyurt: Ahmet Kaya


Hanönü: Serkan Uçar


İhsangazi: Zühtü Danacı


İnebolu: Mustafa Huner Özay


Küre: Salih Turan


Pınarbaşı: Şenol Yaşar


Seydiler: Oğuz Yılmaz


Şenpazar: Cem Çınar


Taşköprü: Hüseyin Arslan


Tosya: Kazım Şahin

Cumhuriyet Halk Partisi

Kastamonu: Mustafa Öztürk (Millet İttifakı)


Abana: Erfain Tekin (Millet İttifakı)


Araç: Satılmış Sarıkaya (Millet İttifakı)


Azdavay: Mehmet Emin Tuncay (Millet İttifakı)


Bozkurt: Güvenç Demirezen (Millet İttifakı)


Cide: Mehmet Eşref Mutlu (Millet İttifakı)

Çatalzeytin: Mahir Muhlis Acar (Millet İttifakı)

Daday: Hasan Fehmi Taş (Millet İttifakı)


Hanönü: Yılmaz Karakoç (Millet İttifakı)


İnebolu: Faruk Öz

Küre: Emrullah Sezer


Seydiler: Halit Cesur (Millet İttifakı)


Taşköprü: Ahmet Kesim

Milliyetçi Hareket Partisi


Kastamonu: Rahmi Galip Vidinlioğlu


Abana: Erhan Özgür


Ağlı: Şahin Çolak


Araç: Fikri Yazan


Azdavay: Akif Özdemir


Bozkurt: Abdullah Bozkurt Ekeş


Cide: Ahmet Çakmak


Çatalzeytin: Ahmet Demir


Daday: Mehmet Kılıç


Devrekani: Mümtaz Aliustaoğlu


Doğanyurt: Hakkı Çolak


Hanönü: Hasan Basri Yücel


İhsangazi: Hayati Sağlık


İnebolu: Engin Uzuner


Küre: Serkan Sevinç


Pınarbaşı: Aslan Altuntaş


Seydiler: Mehmet Erdoğan

Şenpazar: Mustafa Eğilmez

Taşköprü: Abdullah Çatal

Tosya: Volkan Kavaklıgil

İYİ Parti

Ağlı: Mesut Mangaloğlu (Millet İttifakı)

Devrekani: Ayhan Kırık (Millet İttifakı)

İnebolu: Oğuzhan Canoğlu

Küre: Kamil Aydınlı

Pınarbaşı: Bayram Sarımeşe (Millet İttifakı)

Şenpazar: Ayhan Işık (Millet İttifakı)

Taşköprü: Satılmış Şen

Tosya: Mustafa Güvenç (Millet İttifakı)

Saadet Partisi

Kastamonu: Kadir Yalçın

Abana: Çağla Yüksel

Ağlı: Engin Demirci

Araç: Esra Acar


Azdavay: İlyas Ak


Bozkurt: Mustafa Çukurkol


Cide: Hasan Soyubelli


Çatalzeytin: Akif Yalçın


Daday: Murat Tansever

Devrekani: Fatma Gündoğdu

Doğanyurt: Ömer Yalçın

Hanönü: Nihat Yazıcıoğlu

İhsangazi: Hasan Bakar

İnebolu: Nizam Kuvvet

Küre: İsmail Taşkan

Pınarbaşı: Ayhan Gündoğdu

Seydiler: Hasip Yazıcıoğlu

Şenpazar: Adem Urgancı

Taşköprü: Tayyip Köse

Tosya: İsmail Akmanoğlu

Türkiye Komünist Partisi

Kastamonu merkez: Yunus Tan

Demokrat Parti

Kastamonu merkez: Sezgin Gülcan

Demokratik Sol Parti:

Kastamonu merkez: Mahir Yıldırım

Bağımsız Türkiye Partisi

Kastamonu merkez: Kemal Bıyıklı

Abana: Hasan Parlak

Ağlı: İsmail Yığ

Araç: Mehmet Aydın


Azdavay: Gürsoy Yıldırım


Bozkurt: Ece Asiye Nezir

Cide: Ali Haydar Ceylan

Çatalzeytin: Mehmet Güngör


Daday: Mehmet Gümüş

Devrekani: Rahmi Saka

Doğanyurt: Mustafa Hüseyin Civelek

Hanönü: Ayşe Nur Kuloğlu

İhsangazi: Kenan Bektaş

İnebolu: Hasan Yar


Küre: Ahmet Sefa Terzi


Pınarbaşı: Feride Namlıer

Seydiler: Yıldız Gümüş

Şenpazar: Ayşe İlik

Taşköprü: Ramazan Aktaş

Tosya: Hilmi Karadayı

Vatan Partisi

İnebolu: Fatma Köprülüoğlu

Bağımsız

Abana: Reşide Saka


Hanönü: Şükrü Özün

Kaynak: AA