Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Erzurum'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Erzurum'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Erzurum'da 31 Mart 2019 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Erzurum'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Erzurum Merkez: Mehmet Sekmen (Cumhur İttifakı)


Yakutiye: Mahmut Uçar


Oltu: Celal Çelebi


Karayazı: Sedat Karaduman


Palandöken: Muhammet Sunar


Aziziye: Muhammed Cevdet Orhan


Olur: Tahsin Oktay


Hınıs: Erdoğan Eren


Pasinler: Ahmet Dölekli


Köprüköy: Osman Belli


Tortum: Ömer Hancı


Narman: Burhanettin Eser


Pazaryolu: İbrahim Şahin


Çat: Melik Yaşar


Aşkale: Ahmet Yaptırmış


Horasan: Abdülkadir Aydın


Tekman: Mustafa Ergin


Karaçoban: Sedat Gümüş


Şenkaya: Yavuz Bedir


Saadet Partisi


Erzurum Merkez: Atik Ağdağ


Yakutiye: Ebubekir Coşkun


Oltu: Mehmet Akbulut


Karayazı: Muhammet Hanefi Uzuntürk


Palandöken: Ayhan Erkem


Aziziye: Fatih Sultan Ayaştı


Olur: Turgut Tokgöz


Hınıs: Zeki Demir


Pasinler: Fahrettin Ağtaş


Köprüköy: Ziya Balcı


Uzundere: Mehmet Ertek


Tortum: Nejdet Bayındır


Narman: Mevlüt Kısa


İspir: Faik Çalık


Pazaryolu: Ahmet Yılmaz


Çat: Fuat Kurt


Aşkale: Yılmaz Bayrak


Horasan: Ahmet Aydın


Tekman: Feyzullah Sayan


Karaçoban: Mehmet Akif Kolikısa


Şenkaya: Ömer Akbulut


Bağımsız Türkiye Partisi


Erzurum Merkez: Ferit Aydemir


Yakutiye: Züleyha Demir


Oltu: Haydar Ergan


Karayazı: Hasan Demir


Palandöken: Müşra Peker


Aziziye: Pınar Yanık


Olur: Abdulkadir Kahraman


Hınıs: Abdülkadir Şahin


Pasinler: Alime Barutçu


Köprüköy: Abdülsamet Alşen


Uzundere: Hakan Celap


Tortum: Fahri Keleş


Narman: Havva Değirmencioğlu


İspir: Gökhan Sever


Pazaryolu: Tahsin Coşğun


Çat: Ömer Güler


Aşkale: Reşat Güven


Horasan: Eyüp Yıldırım


Karaçoban: Haydar Mısır


Şenkaya: Ali Haydar Kocaosmanoğlu


Cumhuriyet Halk Partisi

Erzurum Merkez: Mehmet Sait Şimşek

Yakutiye: Cemal Koçak

Oltu: Hakan Zengin

Karayazı: Mahmut Han Koçak

Palandöken: Edip Cengiz

Aziziye: Aydın Söylemez

Olur: Ferudun Kaplan

Pasinler: Hasan Sarıboğa

Köprüköy: Hüseyin Hanoğlu

Uzundere: Yaşar Ergün

Tortum: Ömer Dürlü

İspir: Nafiz Aydın

Pazaryolu: Bilal Güven

Çat: Arif Hikmet Kılıç

Aşkale: Cemal Karausta

Horasan: Mehmet Şahin

Tekman: Sebahattin Uludağ

Karaçoban: Bekir Yılan

Şenkaya: Gençay Uğraş


İYİ Parti

Erzurum Merkez: Mahmut Uykusuz

Yakutiye: Alper Eminoğlu

Oltu: Rüstem Üstün

Karayazı: Ali Tan

Palandöken: Fatma Canan Uçar

Aziziye: Ahmet Resuloğlu

Olur: Şule Ülkü Özgül

Pasinler: Bünyamin Ucun

Köprüköy: İbrahim Hakkı Yağanoğlu

Uzundere: Burhan Polat

Tortum: İkram Korkmaz

Narman: Eray Akpınar

İspir: Muhammet Sezgin

Pazaryolu: Muhammed Demir

Aşkale: Fevzi Gürbüz

Horasan: Abdülhatem Bastem


Büyük Birlik Partisi

Yakutiye: Zülküf Yüksel

Oltu: Necmettin Taşçı

Palandöken: Recep Şendur

Pasinler: Vedat Bayoğlu

Köprüköy: İsmail Irmak

Tortum: Muammer Yiğider

Narman: Temel Daş

İspir: Fahrettin Demir

Pazaryolu: Mustafa Baydemir

Horasan: Önder Genç


Hakların Demokratik Partisi

Erzurum Merkez: Barış Kemaloğlu

Karayazı: Melike Göksu

Palandöken: Hüsnü Gül

Hınıs: Nurcan Felekoğlu

Köprüköy: Habip Kurt

Horasan: Muammer Yılmaz

Tekman: Muzahit Karakuş

Karaçoban: Halit Uğun


Türkiye Komünist Partisi


Erzurum Merkez: Mehmet Kuzulugil


Çat: Abdullah Culha


Karaçoban: Engin Kuş


Vatan Partisi


Erzurum Merkez: Nedim Gültekin


Aşkale: Oğuz Karlıbel


Demokratik Sol Parti


Erzurum Merkez: Dilek Dengizek Ersanal


Şenkaya: Serhat Can Eş


Milliyetçi Hareket Partisi


Uzundere: Hilmi Aktoprak


İspir: Ahmet Coşkun


Demokrat Parti


Tortum: Yunus Keskin


Şenkaya: Yusuf Gökçe


Bağımsız


Karayazı: Eda Göksu


Olur: Sıddık Demircan


Uzundere: Mustafa Arli


Tortum: Mehmet Toraman


Narman: Mustafa Altunok


İspir: Osman Çelik


Pazaryolu: Salih Şahin

Kaynak: AA