Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Haberler » Güncel » Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor - Haber

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

İstanbul'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri, seçim kurullarınca ilan edildi.


İstanbul'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre, İstanbul'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Binali Yıldırım


Adalar: Özlem Öztekin Vural


Arnavutköy: Ahmet Haşim Baltacı


Ataşehir: İsmail Erdem

Avcılar: İbrahim Ulusoy


Bağcılar: Lokman Çağırıcı


Bahçelievler: Hakan Bahadır


Bakırköy: Mehmet Umur


Başakşehir: Yasin Kartoğlu


Bayrampaşa: Atila Aydıner


Beykoz: Murat Aydın


Beylikdüzü: Mustafa Necati Işık


Beyoğlu: Haydar Ali Yıldız


Büyükçekmece: Mevlüt Uysal


Çatalca: Mesut Üner


Çekmeköy: Ahmet Poyraz


Esenler: M. Tevfik Göksu


Esenyurt: Azmi Ekinci


Eyüpsultan: Deniz Köken


Fatih: Ergün Turan


Gaziosmanpaşa: Hasan Tahsin Usta


Güngören: Bünyamin Demir


Kadıköy: Özgül Özkan Yavuz


Kağıthane: Mevlüt Öztekin


Kartal: Ebubekir Taşyürek


Küçükçekmece: Temel Karadeniz


Pendik: Ahmet Cin


Sancaktepe: Şeyma Döğücü


Sarıyer: Salih Bayraktar


Sultanbeyli: Hüseyin Keskin


Sultangazi: Abdurrahman Dursun


Şile: İlhan Ocaklı


Şişli: Nihal Yıldırım


Tuzla: Şadi Yazıcı


Ümraniye: İsmet Yıldırım


Üsküdar: Hilmi Türkmen


Zeytinburnu: Ömer Arısoy

Cumhuriyet Halk Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Ekrem İmamoğlu


Adalar: Erdem Gül

Ataşehir: Battal İlgezdi

Avcılar: Turan Hançerli

Bahçelievler: Mehmet Ali Özkan

Bakırköy: Bülent Kerimoğlu

Başakşehir: Abdulhadi Akmugan

Bayrampaşa: Remzi Albayrak

Beşiktaş: Rıza Akpolat

Beykoz: Coşkun Tosun


Beylikdüzü: Mehmet Murat Çalık


Beyoğlu: Alper Taş


Büyükçekmece: Hasan Akgün


Çatalca: Cem Kara


Çekmeköy: Seyfettin Yıldırım


Esenyurt: Kemal Deniz Bozkurt


Eyüpsultan: Emel Bilenoğlu


Fatih: Soner Özimer


Gaziosmanpaşa: Erkan Kaya


Güngören: İsmet Yaşar


Kadıköy: Şerdil Dara Odabaşı


Kartal: Gökhan Yüksel


Küçükçekmece: Kemal Çebi


Maltepe: Ali Kılıç

Pendik: Mehmet Salih Usta


Sancaktepe: Özgen Nama


Sarıyer: Şükrü Genç


Silivri: Özcan Işıklar

Sultanbeyli: Ayhan Koç


Sultangazi: Haluk Bozkurt


Şile: Ali Şecaattin Güney


Şişli: Muammer Keskin


Tuzla: Salim Gürsoy


Ümraniye: Cafer Aktürk


Üsküdar: Ahmet Kılıç


Zeytinburnu: Adil Emecan

Milliyetçi Hareket Partisi


Beşiktaş: Serkan Topeli


Maltepe: Ahmet Baykan


Silivri: Volkan Yılmaz


İYİ Parti


Arnavutköy: Muharrem Yaman


Bağcılar: Muhammed Bayram

Bakırköy: Ateş Ünal Erzen


Beykoz: Bilgehan Murat Miniç


Beşiktaş: Affan Keçeci


Fatih: İlay Aksoy


Şile: Rahmi Çakar


Kağıthane: Mehmet Aslan


Kadıköy: Emre Kınay


Esenler: Mustafa Yılmaz


Saadet Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Necdet Gökçınar

Adalar: Hakan Aktaş

Arnavutköy: Ekrem Önal

Ataşehir: Adem Boz

Avcılar: Mücahit Karlı

Bağcılar: Şakir Şahin

Bahçelievler: Yaşar Avcı

Bakırköy: Adnan Şahin

Başakşehir: Bekir Demirkaya

Bayrampaşa: İsmail Acar

Beşiktaş: Murat Kutlu Sezen

Beykoz: Muharrem Kaşıtoğlu

Beylikdüzü: Tuncer Koğa

Beyoğlu: Mehmet Yıldız

Büyükçekmece: Caner Bitiş

Çatalca: Serdar Taşar

Çekmeköy: Abdulhalim Meşe

Esenler: Tuğrul Yalçınkaya

Esenyurt: Hasan Kara

Eyüpsultan: İlker Çiftçi

Fatih: İbrahim Bakşiş

Gaziosmanpaşa: Bilal Ay

Güngören: Adnan Hacıabdullahoğlu

Kadıköy: Recep Yılmaz

Kağıthane: Zeynel Keskin

Kartal: Fehim Hava

Küçükçekmece: Mustafa Kurdaş

Maltepe: Fatih Erbican

Pendik: Mahmut Kılıç

Sancaktepe: Abdulkadir Çelebi


Sarıyer: Davut Tepeyurt

Silivri: Şükrü Yıldırım

Sultanbeyli: Muhammet Fetullah Bülbül


Sultangazi: Hüseyin Aydoğan

Şile: Yunus Emre Köse

Şişli: Muharrem Çam

Tuzla: Resul Kılıç

Ümraniye: Yakup Kasımay

Üsküdar: Yılmaz Bayat

Zeytinburnu: Mikail Kabak


Büyük Birlik Partisi


Arnavutköy: Aytekin Kurt


Avcılar: Selahattin Şavur


Bağcılar: Bülent Şahin

Bahçelievler: Serkan Karacaoğlu

Başakşehir: Uğur Bay

Bayrampaşa: Mehmet Ceylan

Beşiktaş: Hasan Keskin

Beyoğlu: Ali Rıza Biberoğlu

Büyükçekmece: Halil Eker

Beykoz: Abdullah Demiray


Esenyurt: Yusuf İvgen

Gaziosmanpaşa: Fedai Karakol

Güngören: Mustafa Duman

Kadıköy: Kadir Turan

Kağıthane: Yusuf Karademir

Küçükçekmece: Hüseyin Doğan


Sarıyer: Hüseyin Koç

Silivri: Ramiz Aksu

Sultanbeyli: Hamdi Yıldız

Sultangazi: Yakup Yılmaz

Şişli: M. Umut Dövletoğulları

Tuzla: Sedef Arzu Ur Şahin


Ümraniye: Bülent Taş


Demokratik Sol Parti

Büyükşehir Belediyesi: Muammer Aydın

Adalar: Coşkun Özden

Arnavutköy: Serdal Delikkaya

Ataşehir: Levent Limon

Avcılar: Hanay Handan Toprak Benli

Bağcılar: Eyüp Ali Özdemir

Bahçelievler: Sema Men

Bakırköy: Ali Fatinoğlu

Başakşehir: Adile Aslan

Bayrampaşa: Ersin Bilen

Beşiktaş: Erol Özberk

Beykoz: İbrahim Uysal

Beylikdüzü: Mustafa Gürkan Özkürkanlı

Beyoğlu: Hüseyin Özhan

Büyükçekmece: Ümit Şahbaz

Çatalca: Arslan Erdoğmuş

Çekmeköy: Ayşenur Altan

Esenler: İshak Koç

Esenyurt: İpek Süt

Eyüpsultan: İbrahim Bayraktar

Fatih: Uluğbek Hekimoğlu

Gaziosmanpaşa: Kerim Çoban

Güngören: Nazım Özdemir

Kadıköy: Mustafa Mehmet Günyeli

Kağıthane: Ekrem Şit

Kartal: Ata Can Bektaş

Küçükçekmece: Birkan Duran

Maltepe: Özcan Kaya

Pendik: Murtaza Sasa

Sancaktepe: Seyfi Ergül

Sarıyer: Hümeyra Gürsoy

Silivri: Selami Değirmenci

Sultanbeyli: Adem Baş

Sultangazi: Tarık Ersoy

Şile: Ümit Yaşar Kaya

Şişli: Mustafa Sarıgül

Tuzla: Akın Tekdal

Ümraniye: Nesim Pakır

Üsküdar: Güven Hokna


Zeytinburnu: Derya Mutlu

Vatan Partisi


Büyükşehir Belediyesi: Mustafa İlker Yücel


Adalar: Orhan Şenoğlu


Arnavutköy: İsmet Çeşmeli

Ataşehir: Etem Kırca

Bağcılar: İlker Işık

Bahçelievler: Cem Doğan

Başakşehir: Tülin Saner

Bayrampaşa: Teoman Alili

Beşiktaş: Ahmet Göktaş

Beykoz: Esra Ispalarlı

Beylikdüzü: Barbaros Bahçelioğlu

Beyoğlu: İzzettin Özgibar

Büyükçekmece: Hasan Baydemir

Çatalca: Ergün Aslan

Çekmeköy: Barış Erdem

Esenler: Oktay Şahin

Esenyurt: Zeki Aksoy


Eyüpsultan: Hümeyra Ayten


Fatih: Süleyman Doğan


Gaziosmanpaşa: Emin Algül


Güngören: Eylem Aşamdır

Kadıköy: Osman Erbil


Kağıthane: Hasan Mert


Kartal: Perihan Tekin

Küçükçekmece: Selçuk Tut


Maltepe: Ufuk Özgen


Pendik: Mehmet Akkaya


Sancaktepe: Hüseyin Palancı


Sarıyer: Seval Duygu Akyıldız


Silivri: İlker Dağlıoğlu


Sultanbeyli: İbrahim Tokgöz


Sultangazi: Deniz Çakmak


Şile: Mehmet Ödemiş


Şişli: Kadri Bülent Önal


Tuzla: Binnur Zuhat Yokuş


Ümraniye: Uğur Çetinkaya


Üsküdar: Ali Serdar Bolat


Zeytinburnu: Oktay Ekmen

Bağımsız Türkiye Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Selim Kotil


Adalar: Taner Önel

Arnavutköy: Recayi Özcan

Ataşehir: Rahmi Şen

Avcılar: Burak Tilev

Beşiktaş: Kemal Kamburoğlu

Bağcılar: Aziz Karaca

Bahçelievler: Murat Gülen

Bakırköy: Hakan Rona

Başakşehir: Orhan Doğan

Bayrampaşa: Mithat Kandemir


Beykoz: İrfan Şahin

Beylikdüzü: Mehmet Aksoy

Beyoğlu: Cem Kayalı

Büyükçekmece: Ayhan Öksüz

Çatalca: Şevket Kırca


Çekmeköy: Abdülmuttalip Örpek

Esenler: Hacı Çınar

Esenyurt: Ekrem Yıldız

Eyüpsultan: Birol Civelek

Fatih: Mustafa R. Sofuoğlu

Gaziosmanpaşa: Burhan Yavuz

Güngören: Abdülkadir İnan

Kadıköy: Nuh Naci Akay

Kağıthane: İsmail Sağır

Kartal: Ali Dicel

Küçükçekmece: Kerim Aktacir

Maltepe: Murat Efir

Pendik: Seçkin Karataş

Sancaktepe: Kamil Bayram Çınar

Sarıyer Altan Kalemci

Silivri: Harun Özbiliş

Sultanbeyli: Mustafa Özkan

Sultangazi: Yılmaz Gümüştekin

Şile: Nurettin Tığlı

Şişli: Gökhan Avcı

Tuzla: Yücel Atalar

Ümraniye: Fatih Şenocak

Üsküdar: Hüseyin Turhan

Zeytinburnu: Emir Toraman


Türkiye Komünist Partisi

Büyükşehir Belediyesi: Zehra Güner Karaoğlu


Arnavutköy: Mustafa Özgür Ünal


Ataşehir: Fide Lale Durak Yılmaz


Bağcılar: Ekrem Çağlar


Bakırköy: Orhan Gökdemir


Beşiktaş: Erkan Pelit


Beykoz: Mehmet Murat Dilek


Beylikdüzü: Mehmet Şükrü Gökalpay


Büyükçekmece: Övünç Ballı


Çekmeköy: Atacan May


Esenler: Atakan Boyoğlu


Fatih: Yaşar Çelik


Güngören: Fatma Akın


Kağıthane: Selen Kartay


Kartal: Selahattin Kural


Maltepe: Zeynep Yıldız Koç Savaş


Sancaktepe: Atilla Özdemir


Sultanbeyli: Hasan Güney


Şişli: Nevzat Evrim Önal


Bağımsız adaylar


Kesinleşen listelere göre, İstanbul'da siyasi partilerin adaylarının yanı sıra Büyükşehir Belediye Başkanlığı için 24 bağımsız aday da yarışacak.


Buna göre İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı için yarışacak bağımsız adaylar şunlar:


Özge Akman


Dursunali Bacıoğlu


Vedat Öztürk


Hüseyin Karabulut


Ahmet Çördük


Muhammet Ali Canca


Mehmet Yıldız


Güldes Önkoyun


Hasan Atasoy Torun


Mehmet Ali Aydoğmuş


Lütfü Yılmaz


Seçkin İlker


Halef Alp


Özkan Mustafa Küçükural


Fatma Ragibe Kanıkuru Loğoğlu


Hazer Oruç Kaya


Burhan Erol


Doğan Duman


Aysel Tekerek


Ali Rıza Kansız


Abdulcelil Gülap


Oruç Karacık


Mehmet Celal Baykara


Burak Kadıoğlu

Kaynak: AA

Manşet

Haberler