Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Malatya'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

Malatya'da 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Malatya'da 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Malatya'da siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi

Malatya Büyükşehir: Selahattin Gürkan (Cumhur İttifakı)

Arapgir: Rıza Murat Türksoy

Arguvan: Ahmet Eren

Akçadağ: Mustafa Kırteke

Battalgazi: Osman Güder

Darende: İsa Özkan

Doğanşehir: Vahap Küçük

Doğanyol: Hakan Bay

Kale: Murat Koca

Pütürge: Mikail Sülük

Yazıhan: Nevzat Öztürk

Yeşilyurt: Mehmet Çınar

Cumhuriyet Halk Partisi

Malatya Büyükşehir: Soner Gökçe (Millet İttifakı)

Akçadağ: Mustafa Korkmaz

Arapgir: Haluk Cömertoğlu


Arguvan: Mehmet Kızıldaş

Doğanşehir: Mehmet Bayram

Doğanyol: Gündüz Cengiz

Hekimhan: Turan Karadağ

Kuluncak: Mustafa Yıldız

Yazıhan: Niyazi Akıncı

Yeşilyurt: Erkan Özgür


Halkların Demokratik Partisi

Malatya Büyükşehir: Yusuf Bozkuş


Battalgazi: Hüseyin Kılınç


Arguvan: İlhan Yıldız


Yazıhan: Yusuf Aziz Sertkaya


Milliyetçi Hareket Partisi

Hekimhan: Mustafa Arıkan (Cumhur İttifakı)

Kuluncak: Erhan Cengiz (Cumhur İttifakı)

İYİ Parti

Battalgazi: Ali Ekinci (Millet İttifakı)

Kale: Adil Geyik (Millet İttifakı)


Yeşilyurt: Cem Parlak

Saadet Partisi

Malatya Büyükşehir: Osman Cemali Marasalı

Akçadağ: Ali Emre


Arapgir: Hamza Adak

Arguvan: Seyfullah Öner

Battalgazi: Mustafa Sertkaya

Darende: Davut Kıraç


Doğanşehir: Sinan Erarslan

Doğanyol: Osman Solmaz

Hekimhan: Lütfi Şahin

Kale: Mehmet Sofuoğlu

Pütürge: Kasım Tilbaç

Yazıhan: Mahmut Karlık

Yeşilyurt: Emine Akkurt

Demokrat Parti

Malatya Büyükşehir: Mehmet Cahit Karakuş


Doğanyol: Behsat Karakaya


Kale: Mehmet Kiraz

Yeşilyurt: Hasan Meşe


Büyük Birlik Partisi

Arapgir: İbrahim Yurtsever


Battalgazi: Sait Yoldaş


Darende: Hamit Demir


Kale: Nizamettin Fırat


Kuluncak: Ali Arslan

Yeşilyurt: Ercan Altunkaya


Bağımsız Türkiye Partisi

Malatya Büyükşehir: Mesut Günışık


Akçadağ: Kadir Hakalmaz


Arapgir: Fedayi Bulut


Arguvan: Murat Oruç


Battalgazi: Mahmut Kara


Doğanşehir: Abuzer Avşar


Doğanyol: Memet Karaman


Darende: Memet Süzen


Hekimhan: Zekeriya Bozkurtoğlu


Kale: Mustafa Beşik


Kuluncak: Mustafa Değirmen


Pütürge: Hüseyin Alyüz


Yazıhan: Aynur Süzen


Yeşilyurt: Abdullah Solgun


Türkiye Komünist Partisi

Malatya Büyükşehir: Ferhat Tunçdemir


Arguvan: Ali Çağlar Şentürk


Hekimhan: Hüseyin Erdem Demirel


Vatan Partisi

Malatya Büyükşehir: Hüseyin Koç

Demokratik Sol Parti

Malatya Büyükşehir: Haydar Levent


Arguvan: Ergün Kılıç


Kuluncak: Ethem Körükmez


Bağımsız

Malatya Büyükşehir: Şerif Demirel


Akçadağ: Ali Kazgan


Kuluncak: Mehmet Kul


Kuluncak: Reşit Yılmaz

Kaynak: AA