Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Haberler » Politika » Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor - Haberler

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Gaziantep'te 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre Gaziantep'te siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


Gaziantep Büyükşehir: Fatma Şahin (Cumhur İttifakı)


Şahinbey: Mehmet İhsan Tahmazoğlu (Cumhur İttifakı)


Şehitkamil: Muhammet Rıdvan Fadıloğlu (Cumhur İttifakı)


Nizip: Mehmet Sarı (Cumhur İttifakı)


İslahiye: Kemal Vural (Cumhur İttifakı)


Nurdağı: Ökkeş Kavak (Cumhur İttifakı)


Yavuzeli: Mustafa Kemal Sakaroğlu (Cumhur İttifakı)


Araban: Mehmet Özdemir (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


Şahinbey: Muhittin Sait Köse


Şehitkamil: Nesrin Tuncel


Oğuzeli: Mustafa Dinçkan (Millet İttifakı)


Karkamış: Ali Doğan (Millet İttifakı)


Araban: Hasan Doğru (Millet İttifakı)


İslahiye: Mustafa Köse (Millet İttifakı)


- Milliyetçi Hareket Partisi


Oğuzeli: Mehmet Sait Kılıç (Cumhur İttifakı)


Karkamış: Mehmet Seydi Yılmaz (Cumhur İttifakı)


İYİ Parti


Gaziantep Büyüşehir: Mehmet Ejder Demir (Millet ittifakı)


Şahinbey: Abdulhadi Bay


Şehitkamil: Bekir Öztekin


Nizip: Mehmet Aslan (Millet İttifakı)


Nurdağı: Orhan Yılmaz (Millet İttifakı)


Yavuzeli: Mehmet Kaya (Millet İttifakı)


-Saadet Partisi


Gaziantep Büyüşehir: İslam Yüksek


Şahinbey: Oğuz Çapan


Şehitkamil: Ahmet Necati Sarı


Oğuzeli: Ethem Yılmaz


Nizip: Ahmet Kurban


Karkamış: Ahmet Şahin


İslahiye: Bekir Durdu


Nurdağı: Murat Bağcı


Yavuzeli: İzzettin Beyaz


Araban: Zeynel Açıkgöz


- Bağımsız Türkiye Partisi


Gaziantep Büyüşehir: Mahmut Özdemir


Şahinbey: Mehmet Yaşar Yiğit


Şehitkamil: Adil Türköz


Oğuzeli: Ömer Ökeli


Nizip: Ejder Karaduman


Karkamış: Lütfü Elmas


İslahiye: Mustafa Kamil Eksen


Nurdağı: Hasan Hüseyin Avşar


Yavuzeli: İsmail Vaysal


Araban: İsmail Zateroğulları


-Demokratik Sol Parti


Gaziantep Büyüşehir: Celal Doğan


Şahinbey: Yakup Öztürkmen


Nizip: Şerif Kara


Nurdağı: İsmail Arslan


Vatan Partisi


Gaziantep Büyüşehir: Sinan Büyükhatipoğlu


Şahinbey: Fahrinüsa Güney Yel


Şehitkamil: Seyyale Ergün


- Büyük Birlik Partisi


Nurdağı: Hasan Dilek


- Demokrat Parti


Şahinbey: Cafer Köroğlu


Şehitkamil: Mehmet Barış Kınacılar


Oğuzeli: Kurtuluş Özdemir


Nizip: Ahmet Hakan Akfırat


İslahiye: Yusuf Yıldızgil


Türkiye Komünist Partisi


Gaziantep Büyüşehir: Suat Ayaz


Şahinbey: Mehtap Şahan


Şehitkamil: Mustafa Gövyaprak


Bağımsız Adaylar


Gaziantep Büyükşehir: Hasan Şahin Karacaoğlu, Mahmut Karalar, Sibel Altıntaş


Şehitkamil: Gazi Albayrak, İsmail Ercan


Araban: Mehmet Kılıç


İslahiye: İlyas Gezer


Nizip: Mehmet Alpaslan, Ahmet Çelik


Oğuzeli: Doğan Özmaya

Kaynak: AA

Manşet

Haberler