Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor
Haberler » Politika » Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor - Haberler

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

İzmir'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.

Kesin Aday Listeleri İlan Ediliyor

İzmir'de 2019 yerel seçimlerinde yarışacak siyasi partilerin kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


İzmir'de 31 Mart 2019 Pazar günü yapılacak Mahalli İdareler Genel Seçimlerine katılacak siyasi partilerin il ve ilçe seçim kurullarına sunduğu geçici aday listelerindeki incelemeler tamamlandı.


İtiraz sürecinin sona ermesinin ardından, bağımsız adaylar dahil kesin aday listeleri seçim kurullarınca ilan edildi.


Kesinleşen listelere göre İzmir'de siyasi partilerin belediye başkan adayları şunlar:


Adalet ve Kalkınma Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Nihat Zeybekci (Cumhur İttifakı)


Balçova: Evrim Özen (Cumhur İttifakı)


Bayındır: Uğur Demirezen (Cumhur İttifakı)


Bayraklı: Ali Aslan (Cumhur İttifakı)


Bergama: Hakan Koştu (Cumhur İttifakı)


Beydağ: Ogün Asil Aydoğdu (Cumhur İttifakı)


Bornova: Reşat Gençtürk (Cumhur İttifakı)


Buca: Mustafa Arslan (Cumhur İttifakı)


Çiğli: Okan Korkmaz (Cumhur İttifakı)


Gaziemir: Nazmi Yılmaz (Cumhur İttifakı)


Güzelbahçe: Burcu Dereci (Cumhur İttifakı)


Karabağlar: Bilal Doğan (Cumhur İttifakı)


Karaburun: Ferhan Eroğlu (Cumhur İttifakı)


Karşıyaka: Ayda Maç (Cumhur İttifakı)


Kemalpaşa: Arif Uğurlu (Cumhur İttifakı)


Kınık: Sadık Doğruer (Cumhur İttifakı)


Kiraz: Saliha Özçınar (Cumhur İttifakı)


Konak: Melek Eroğlu (Cumhur İttifakı)


Menderes: Bülent Soylu (Cumhur İttifakı)


Menemen: Durmaz Bayraktar (Cumhur İttifakı)


Ödemiş: Münir Bezmez (Cumhur İttifakı)


Seferihisar: Hamit Nişancı (Cumhur İttifakı)


Selçuk: Osman Başterzi (Cumhur İttifakı)


Tire: Selman İçelli (Cumhur İttifakı)


Torbalı: Adnan Yaşar Görmez (Cumhur İttifakı)


Urla: Adıgüzel Demirel (Cumhur İttifakı)


Cumhuriyet Halk Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Mustafa Tunç Soyer (Millet İttifakı)


Aliağa: Özcan Durmaz (Millet İttifakı)


Balçova: Fatma Çalkaya (Millet İttifakı)


Bayındır: Ufuk Sesli (Millet İttifakı)


Bayraklı: Serdar Sandal (Millet İttifakı)


Bergama: İdris Yavuz Yılmaz (Millet İttifakı)


Beydağ: Feridun Yılmazlar (Millet İttifakı)


Bornova: Mustafa İduğ (Millet İttifakı)


Buca: Erhan Kılıç (Millet İttifakı)


Çeşme: Ekrem Oran (Millet İttifakı)


Çiğli: Utku Gümrükçü (Millet İttifakı)


Dikili: Adil Kırgöz (Millet İttifakı)


Foça: Fatih Gürbüz (Millet İttifakı)


Gaziemir: Halil Arda (Millet İttifakı)


Güzelbahçe: Mustafa İnce (Millet İttifakı)


Karabağlar: Muhittin Selvitopu (Millet İttifakı)


Karaburun: İlkay Girgin Erdoğan (Millet İttifakı)


Karşıyaka: Cemil Tugay (Millet İttifakı)


Kemalpaşa: Rıdvan Karakayalı (Millet İttifakı)


Kınık: Ahmet Özkan (Millet İttifakı)


Konak: Abdül Batur (Millet İttifakı)


Menderes: Mustafa Kayalar (Millet İttifakı)


Menemen: Serdar Aksoy (Millet İttifakı)


Narlıdere: Ali Engin (Millet İttifakı)


Ödemiş: Mehmet Eriş (Millet İttifakı)


Seferihisar: İsmail Yetişkin (Millet İttifakı)


Selçuk: Filiz Ceritoğlu Şengel (Millet İttifakı)


Torbalı: İsmail Uygur (Millet İttifakı)


Urla: İbrahim Burak Oğuz (Millet İttifakı)


Milliyetçi Hareket Partisi


Aliağa: Serkan Acar (Cumhur İttifakı)


Çeşme: Mustafa Cenger (Cumhur İttifakı)


Dikili: Sema Akıncı (Cumhur İttifakı)


Foça: Serdar Mersinli (Cumhur İttifakı)


Narlıdere: Süleyman Kocabıyık (Cumhur İttifakı)


İYİ Parti


Kiraz: Mehmet Emin Avşar (Millet İttifakı)


Tire: Atakan Duran (Millet İttifakı)


Demokratik Sol Parti


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Selçuk Karakülçe


Aliağa: Osman Kocabıyık


Balçova: Deniz Danacıoğlu


Bornova: Sedat Anavatan


Buca: İsmail Hakkı Bekiroğlu


Çiğli: Abdurahman Tekin


Çeşme: Ufuk Çankaya


Dikili: İsmail Can Polat


Güzelbahçe: Kemal Cem Pülten


Karşıyaka: Okan Adatepe


Karaburun: Dinçer Özlüoğlu


Kemalpaşa: Savaş Memiş


Kınık: Ali Göktaş


Kiraz: Salim Özkarataş


Konak: Ali Sami Er


Menderes: Nedim Yaşar Gürsoy


Narlıdere: Erdoğan Ezgi


Ödemiş: Güngör Demirkaya


Seferihisar: Suna Çabuk


Selçuk: Hüseyin Kireç


Tire: Tayfur Çiçek


Torbalı: Behaettin Karaca


Urla: Oya Kahraman


Vatan Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Rifat Mutlu


Aliağa: Hasan Şahin


Balçova: Necati Ağralı


Bayındır: İsmail Babahan


Bayraklı: Hasan Atilla Türköz


Bergama: Mehmet Feyzi Demirtaş


Beydağ: Hüseyin Çakıcı


Bornova: Cengiz Çakır


Buca: İsa Şenol


Çeşme: Hakan Ortabaş


Çiğli: Bülent Şahin


Dikili: Mehmet Albayrak


Foça: Esin Hatırlı


Gaziemir: Cumhur Işık Atabay


Güzelbahçe: H. Cengiz Erşen


Karabağlar: Abdullah Karşılayan


Karaburun: Orhan Bulunmaz


Karşıyaka: Hüseyin Cem Zeren


Kemalpaşa: Hasan Ali Karşılayan


Kınık: Sefa Köken


Kiraz: Meltem Ayvalı


Konak: Bülent Karagöz


Menderes: Birkan Burkan


Menemen: Baittin Erbey


Narlıdere: Gazi Kendigelen


Ödemiş: Abdullah Özoğlu


Seferihisar: Veli Bozkaya


Selçuk: Levent Özciğer


Tire: Nevin Odabaş


Torbalı: Muzaffer Yıldırımer


Urla: Cenap Yener


Saadet Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Şerafettin Kılıç


Aliağa: İsmet Topal


Balçova: Seyfullah Özbek


Bayındır: Ayhan Bilgi


Bayraklı: Vedat Kolukısı


Bergama: Halit Gül


Beydağ: Mustafa Bekar


Bornova: İbrahim Orakçı


Buca: Ceren Kara


Çiğli: Muhsin Gircude


Dikili: Mustafa İnan


Foça: Paşali Feyiz


Gaziemir: Ömer Çağlar


Güzelbahçe: Osman Tunç


Karabağlar: Mümin Baştürk


Karaburun: Zekeriya Yılmaz


Karşıyaka: Hatice Değerli


Kemalpaşa: Mehmet Ali Özüdoğru


Kınık: Selim Özcan


Kiraz: Mesut Sertkaya


Konak: Mustafa Erduran


Menderes: Hamza Demir


Menemen: Servet Yıldız


Narlıdere: Halil Yalçınkaya


Ödemiş: Şahap Bozkurt


Seferihisar: Zehra Çakar


Selçuk: Mine Güzel


Tire: Mehmet Ekmen


Torbalı: Kasım Ocak


Urla: Harun Güneş


Bağımsız Türkiye Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Mehmet Dinç


Konak: Özcan Kaya


Türkiye Komünist Partisi


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Senem Doruk İnam


Konak: Burhan Aksakal


Demokrat Parti


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Tarcan Ülük


Konak : Adnan Zağlı


Bağımsız Adaylar


İzmir Büyükşehir Belediyesi: İbrahim Demir


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Ali İhsan Erdenilgen


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Yalçın Yanık


İzmir Büyükşehir Belediyesi: Deniz Tütmez


Konak: Barış Ürkmeyen

Kaynak: AA

Manşet

Haberler