Kerry, Londra'ya Gidiyor

Kerry, Londra'ya Gidiyor

Suriye'nin Dostları Çekirdek Grubu ülkelerinin dışişleri bakanları toplantısına katılacak olan Kerry, Filistin Devlet Başkanı Abbas ile de bir araya gelecek.

Kerry, Londra'ya Gidiyor

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, "Londra-11" olarak da bilinen, Suriye'nin Dostları Çekirdek Grubu'ndan 11 ülkenin dışişleri bakanlarının katılacağı toplantı için İngiltere'nin başkenti Londra'ya gidecek.

ABD Dışişleri Bakanlığı'ndan yapılan açıklamaya göre, 15 Mayıs'ta yapılacak toplantıda, Suriye'nin Dostları Çekirdek Grubu ülkelerinin dışişleri bakanları, Suriye'deki insani acıların hafifletilmesi çabaları, ılımlı muhalefetin desteklenmesi ve siyasi geçisin artırılması konuları ile küresel meseleleri ele alacak.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Jen Psaki de yaptığı yazılı açıklamada, Kerry'nin Londra'dayken Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas ile de bir araya geleceğini bildirdi.

"Barış görüşmeleri sürecinde kapı hala açık dururken, (Abbas ile) bu görüşmenin amacı bizim Filistinlilerle devam eden ilişkilerimizle ilgili" ifadesini kullanan Psaki, Kerry'nin görüşmede iki tarafa da itidalin devamı ve müzakerelere yardımcı olmayacak adımlardan kaçınılması yönündeki çağrısını tekrarlayacağını kaydetti. - Washington DC

Kaynak: AA