Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 27.10.2020
Irak'ta DEAŞ saldırısı: 5 ölü
Irak'ın Diyala kentine bağlı Mikdadiye ilçesi yakınlarında terör örgütü DEAŞ mensuplarının sivillere yönelik düzenlediği saldırıda aynı aileden 5 kişinin öldüğü belirtildi. Diyala Polis Teşkilatında görevli Yüzbaşı Habib eş-Şumari, AA muhabirine yaptığı açıklamada, terör örgütü DEAŞ mensuplarının kentin kuzey doğusundaki Mikdadiye ilçesi yakınlarında sivillere yönelik saldırı düzenlediğini söyledi. Şummari, DEAŞ mensuplarının bölgede önce bir çobana silahlı saldırı düzenlediğini ve daha sonra öldürülen çobanın cesedine bomba düzeneği yerleştirdiklerini aktardı. Öldürülen çobanın yakınlarının cesede yaklaştığı sırada bomba düzeneğinin DEAŞ mensupları tarafından uzaktan kumandayla patlatıldığı bilgisini veren Şummari, olayda 4 kişinin daha hayatını kaybettiğini ifade etti. Aynı aileden 5 kişinin öldüğü olay ile ilgili soruşturma başlatıldığını dile getiren Şummari, bölgede operasyon başlatıldığını kaydetti. DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 27.10.2020
Kerkük'te petrol kuyusu korumalarına silahlı saldırı : 1 ölü
Terör örgütü DEAŞ mensuplarının, Irak'ın Kerkük kentinin batısındaki Hubbaza petrol alanındaki 11 numaralı petrol kuyusunun korumalarına yönelik düzenlediği silahlı saldırıda, 1 polis memuru öldü.
Kerkük - 26.10.2020
Son dakika haber: Kerkük'te DEAŞ'a bilgi sızdıran iki kişi yakalandı
Son dakika haberleri... Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki güvenlik güçleri ile ilgili terör örgütü DEAŞ mensuplarına bilgi sızdıran iki kişinin yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 24.10.2020
Erbil'de Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği'nin kuruluşunun 28. yılı kutlandı
Türkmeneli Öğrenci ve Gençler Birliği Başkanı Kasapoğlu da Genel Merkezi Kerkük'te bulunan Birliğin, tüm Türkmeneli'nde büroları olduğunu kaydetti.
Kerkük - 22.10.2020
Son Dakika | Kerkük'te askerleri hedef alan DEAŞ saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı
Son dakika haberleri... Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Dakuk ilçesi yakınlarında terör örgütü DEAŞ militanlarınca yol yerleştirilen bombanın patlaması sonucu bir askerin öldüğü, 2 askerin yaralandığı belirtildi.
Kerkük - 22.10.2020
Kerkük'te 5 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak federal polisinin Kerkük'te başlattığı operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 5 kişinin yakalandığı, çok sayıda silah ve mühimmatın ele geçirildiği belirtildi.
Kerkük - 20.10.2020
Son dakika haberi: Kerkük'ün güneyinde toplu mezar bulundu
Edinilen son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Rıyad nahiyesi yakınlarında, terör örgütü DEAŞ tarafından öldürüldükleri iddia edilen 45 kişiye ait cesedin yer aldığı bir toplu mezar bulunduğu belirtildi.
Kerkük - 18.10.2020
Son dakika haberleri... Kerkük'te DEAŞ saldırısı: 3 ölü
Edinilen son dakika gelişmesine göre Irak'ın Kerkük kentinin kuzeydoğusunda bir köye terör örgütü DEAŞ mensupları tarafından düzenlenen saldırıda 3 kişinin öldüğü belirtildi.
Kerkük - 15.10.2020
Son dakika haberi! Kerkük'te uyuşturucu operasyonu
Son dakika haberler: Irak'ın Kerkük kentinde düzenlenen uyuşturucu operasyonunda bir kişi gözaltına alındı, 10 bin uyuşturucu hap ele geçirildi.
Kerkük - 12.10.2020
Son dakika haber: Evinin altındaki atölyede Türk tarihini ve kültürünü yaşatıyor
"ABD'de çok müşterim var" Akbulut, bu alanda 9 yıldır çalıştığını belirterek, "Kocaeli'ye gelince sanatçı Kıraç'la tanıştık. Onun 'Kerkük Zindanı' türküsünün klibi için kostüm yaptım.
Kerkük - 11.10.2020
Haftanın tarihine bakış
2017- Irak merkezi hükümetine bağlı güvenlik güçleri, Kerkük'teki askeri üs ve petrol kuyularını almak üzere başlattığı operasyonla Kerkük'ün tamamını kontrol altına aldı.
Kerkük - 10.10.2020
Son dakika haberleri! Irak'ın Diyala kentinde 9 DEAŞ mensubu yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 09.10.2020
Son dakika haberleri: Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Irak ve Gazze Şeridi'nde uzun bir aradan sonra cuma namazı kılındı Irak'ın başkenti Bağdat ve Kerkük şehrinde, Kovid-19 nedeniyle kapatılan camilerin yeniden ibadete açılmasıyla yaklaşık 7 ay sonra ilk cuma namazı kılındı.
Kerkük - 07.10.2020
Son dakika haberleri: Kerküklü Araplardan IKBY'ye "5 bin Kerküklünün serbest bırakılması" çağrısı
Bir son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentindeki Birleşik Arap Cephesi Başkan Yardımcısı Nadım eş-Şimmeri, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı güvenlik güçleri tarafından 2003-2017 yıllarında tutuklanan veya alıkonulan 5 bin Kerküklünün serbest bırakılmasını istedi.
Kerkük - 07.10.2020
Son dakika! Irak'ta DEAŞ'ın sözde Kerkük müftüsü yakalandı
Son dakika haberleri: Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın sözde Kerkük müftüsü yakalandı.
Kerkük - 06.10.2020
Son dakika haberi: Irak'ın Salahaddin vilayetinde polis baskınında 16 DEAŞ mensubu yakalandı
Ekrem, yapılan resmi işlemlerin ardından yakalanan DEAŞ mensuplarının mahkemeye sevk edildiklerini kaydetti. DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 06.10.2020
Kerkük'te polise düzenlenen saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'ın federal polis gücüne ait gözlem noktasına düzenlediği saldırıda ölenlerin sayısı 4'e yükseldi.
Kerkük - 06.10.2020
Terör örgütü DEAŞ, Irak'ta iki köye saldırdı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 06.10.2020
Son dakika haberi: Terör örgütü DEAŞ, Kerkük'te polislere saldırı düzenledi
Son dakika haberleri... Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'ın federal polis gücüne ait gözlem noktasına düzenlediği saldırıda 2 polis hayatını kaybetti, 5 polis yaralandı.
Kerkük - 04.10.2020
Son dakika! Irak'ta DEAŞ operasyonunda 5 terörist yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 03.10.2020
Son dakika... Kerkük'te doğal gaz boru hattına bombalı saldırı
Son dakika haberler... Irak'ın Kerkük kentinde doğal gaz boru hattına bombalı saldırı düzenlendi.
Kerkük - 02.10.2020
Irak'ta DEAŞ operasyonuda 3 terörist öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Anbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 01.10.2020
Irak, bir Japon şirketiyle güney rafinerileri için 4 milyar dolarlık anlaşma imzaladı
Günlük 4,6 milyon varil petrol üretimiyle OPEC'in en büyük ikinci petrol üreticisi olan Irak, 2010 yılında Zikar'da günlük 300, Meysan'da 150, Kerkük'te 150, Kerbela'da 140 bin varil kapasiteli petrol rafinerileri inşa etmek için uzun vadeli bir plan ortaya koydu.
Kerkük - 01.10.2020
Kerkük'te DEAŞ saldırısı : 3 ölü, 1 yaralı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen silahlı saldırıda aynı aileden 3 kişinin öldüğü, bir çocuğun yaralandığı belirtildi.
Kerkük - 01.10.2020
BİLECİK'TEN KISA KISA
Özden, mesajında şu cümlelere yer verdi: "Yaşlılar, bir toplumun hem geçmişi, hem hafızası, hem de kökleridir. Aynı zamanda da kuşaklar arasında bir köprüdür. Yaşlanmak aslında içinde bulunduğumuz zaman diliminde bir sorun değildir. Önemli olan, yaşamın sonlarına denk gelen bu önemli süreci doğru bir biçimde yönetmektir. Bu bağlamda, yaşlılarımıza yarın kaygısı gütmeden yaşayabilecekleri bir hayat sunmak, en önemli görevimizdir. Kültürümüzü, değerlerimizi, örf ve adetlerimizi ilerleyen kuşaklara taşımamızı sağlayan en değerli varlıklarımız olan, kazandıkları hayat tecrübeleriyle bizlere yol gösteren değerli büyüklerimizin "1 Ekim Dünya Yaşlılar Günü' nü en kalbi duygularımla kutluyor, hayatlarının bundan sonraki dönemlerinde sağlıklı, huzurlu, afiyet dolu ömürler dileyerek, ellerinden öpüyorum." Yenipazar Türk ve Azerbaycan bayraklarıyla süslendi Belediyenin organizasyonuyla belediye binası da dahil olmak üzere bir çok noktaya Türkiye ve Azerbaycan bayrakları asıldı. Yenipazar Belediye Başkanı İlhan Özden, sosyal medyada şu açıklamaları yaptı: "Bastığın Toprağı tanı, tozun bile Hakkı var. Dağın, taşın, kurdun, kuşun, yozun bile hakkı var. Bu toprakta yaşayandan, bu Vatanda yaşayandan duzun bile hakkı var. Özü hain olanlara, özü namert olanlara bu yeryüzü dar olsun. Çalkalansın Karadeniz, Tanrı Türk'e yar olsun. Kafkaslardan esip gelen yeller bizim yelimiz, Kırgız, Kazak, Özbek, Azer diller bizim dilimiz. Musul, Kerkük, Can Karabağ eller bizim elimiz.
Kerkük - 27.09.2020
Irak Türkmen Cephesi'nden Azerbaycan için seferberlik çağrısı
Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Ermenistan'a karşı Azerbaycan için seferberlik çağrısı yaptı.
Kerkük - 27.09.2020
Son dakika! Kerkük'te BM çalışanı bir doktor öldürüldü
Son dakika haberlerine göre Birleşmiş Milletler Irak Yardım Misyonu (UNAMI) için çalışan Filipin uyruklu bir doktor, Kerkük'te uğradığı bıçaklı saldırı sonucu hayatını kaybetti.
Kerkük - 26.09.2020
Irak'ta terör örgütü DEAŞ saldırısı: 1 ölü
Irak'ın Kerkük kentine bağlı bir köye terör örgütü DEAŞ mensupları tarafından düzenlenen saldırıda bir kişi öldü.
Kerkük - 26.09.2020
Son dakika haber... Irak'ta DEAŞ saldırısı : 1 ölü, 2 yaralı
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin de bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 25.09.2020
IKBY bağımsızlık referandumunun üçüncü yılında ne kazandı, ne kaybetti?
Irak ile bölgesel ülkelerin tepkileri sonrası referandumun sonuçlarını donduran IKBY, bu aktörlerle kopma noktasına gelen diplomatik, ekonomik ve siyasi ilişkilerini tamir etmeye çalıştığı bir döneme girdi. İç politikada ise Erbil-Süleymaniye merkezli ihanet suçlamaları, 90'lardakine benzer iç savaş ve bölünme korkuları, derinleşen ekonomik kriz, referandumun olumsuz sonuçlarını hesaplayamayan yönetime ve Kerkük'ten çekilen peşmergeye güvensizlik gibi sorunlarla yüzleşmek zorunda kaldı.
Kerkük - 23.09.2020
Son dakika... Irak'ın Salahaddin vilayetinde DEAŞ mensubu 4 kişi yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 22.09.2020
IKBY Başbakanı Barzani'den "Kerkük Araplaştırılıyor" iddiası
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başbakanı Mesrur Barzani, "Kerkük'ün demografisinin sistematik şekilde değiştirilerek Araplaştırıldığını" iddia etti.
Kerkük - 22.09.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Doğu Akdeniz konusunda önemli açıklamalarda bulundu
"Türkiye güçlenirse, İsrail Gazze'de zulüm yapamaz" Türkiye'nin Doğu Akdeniz başta olmak üzere yaşadığı gerilimde neden yalnız kaldığının sorulması üzerine konuşan Destici, "Bunun birkaç sebebi var. Birincisi Türkiye'nin güçlenmesini istemiyorlar. Sadece emperyalistler değil, Doğu Akdeniz'e sınır olan diğer ülkelerde istemiyor. Meseleye İsrail açısından bakarsak Türkiye güçlenirse Filistin'de, Gazze'de zulüm yapamayacak. Meseleye Mısır açısından bakarsak bir darbe oldu ve Türkiye darbeci Sisi'yi tanımıyor. Herkes kendi menfaati açısından bakıyor. Libya ile neden bu kadar kolay anlaşabildik? Çünkü Libya zor durumda ve şu anda meşru hükümetinin de Libya'nın bölünmesine karşı Türkiye ile işbirliğini seçti çünkü burada tek samimi olan Türkiye. Fransa neden istemiyor. Çünkü Türkiye'nin bugün güçlü 3 tane sondaj gemimiz var. Türkiye tabiri caizse geçmişte etliye sütlüye karışmıyordu. Doğu Türkistan gündeme getirilmemiş, Musul gündeme getirilmemiş, Kerkük gündeme getirilmemiş, Türkmeneli bölgesi, Halep gündeme getirilmemiş.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 6 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Türk Edebiyatı Vakfı 2020 yılı ödülleri açıklandı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 22.4.2021 06:51:23. #1.14#

title