Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 20.12.2020
Son dakika haber | Kerkük'te DEAŞ operasyonunda 5 terörist yakalandı
Gelen son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde DEAŞ'a karşı başlatılan operasyonda 5 teröristin yakalandığı bildirildi.
Kerkük - 20.12.2020
Kerkük'te polis aracına DEAŞ saldırısı : 1 ölü
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'ın Irak federal polis gücüne ait araca düzenlediği silahlı saldırıda bir polisin öldüğü bildirildi.
Kerkük - 19.12.2020
Son dakika haberleri! Iraklı analistlerden Başbakan Mustafa el-Kazımi'nin Türkiye ziyareti "başarılı oldu" değerlendirmesi
Şemmeri, terör örgütü PKK'nın bazen Kerkük'te, bazen Sincar'da, şimdi de Erbil ve Dohuk'ta, olmak üzere Irak'ta gerginliği tırmandırdığını belirtti.
Kerkük - 18.12.2020
Son dakika haber | Erdoğan-Kazımi ortak basın toplantısı
Irak ile 20 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine rahatlıkla ulaşılabileceğini söyleyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, her iki ülke işadamlarının önündeki engelleri ortadan kaldırılması için ahdi zeminin güçlendirilmesi konusunda mutabık kaldıklarını belirtti. Bugün imzalanan çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşmasının bu kararlılığın göstergesi olduğunu ifade etti. Erdoğan, "Özellikle enerji sektöründe büyük bir işbirliği potansiyelimiz bulunuyor. DEAŞ tarafından tahrip edilen Kerkük-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın tamiratının tamamlanarak Kerkük petrollerinin bir an önce yeniden ve daha yüksek miktarlarda dünya piyasalarına sunulmasını istiyoruz" dedi.
Kerkük - 17.12.2020
Erdoğan: Bölgemiz terörün başını tamamen ezmeden huzura kavuşamayacaktır
'BÖLGEMİZ TERÖRÜN BAŞINI EZMEDEN HUZURA KAVUŞAMAYACAKTIR' Irak hükümetinin de kapsayıcı ve kuşatıcı politikalarla tüm Irak halkının huzurunu temin edeceğine inandıklarını kaydeden Erdoğan, terörle mücadele konusunda şu mesajları verdi: "Başbakan Kazımi'nin uzun bir sürenin ardından Irak Kabinesi'nde tekrar bir Türkmen bakana yer vermesi bu inancımızı pekiştirmiştir. Sayın Başbakanı milletimiz ve Irak Türkmenleri için oldukça anlamlı bu kararından dolayı bir kez daha tebrik ediyoruz. Sayın Kazımi ile ortak düşmanımız DEAŞ, PKK ve FETÖ terör örgütleriyle mücadelemizin sürdürülmesini kararlaştırdık. Bu alanda Türkiye Irak arasında iş birliğinin artırılması hususundaki görüş birliğimizi teyit ettik. Burada bir kez daha ifade etmek isterim ki; ne Türkiye'nin ne Irak'ın ne de Suriye'nin geleceğinde bölücü teröre asla yer yoktur. Bölücü örgüt sivilleri hedef alan saldırılarıyla vahşi yüzünü göstermiş, kimlere hizmet ettiğini tekrar ortaya koymuştur. Dünkü terör eylemleri ise örgütün Suriye uzantısının da Irak'ın güvenliğine açık bir tehdit oluşturduğunu gözler önüne sermiştir. Bölgemiz, terörün başını tamamen ezmeden huzura kavuşamayacaktır. Bu bakımdan Irak makamlarının PKK'ya karşı yürüttüğü operasyonları takdirle karşılıyoruz. Türkiye olarak biz de meşru müdafaa hakkımız çerçevesinde Iraklı kardeşlerimize destek sağlıyoruz. Bölgemize kan, göz yaşı ve yıkımdan başka bir şey getirmeyen bu katil sürülerinin kökünü kurutana kadar da mücadelemizi sürdüreceğiz." Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak ile 20 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefine rahatlıkla ulaşabileceğini gördüklerini, her iki ülke iş adamlarının önündeki engelleri ortadan kaldırabilmek için ahdi zeminin güçlendirilmesi hususunda da mutabık kaldıklarını ifade etti. Bugün imzalanan çifte vergilendirmenin önlenmesi anlaşmasının da bu kararlılığın göstergesi olduğunu belirten Erdoğan, "Irak tarafına daha önce sunmuş olduğumuz stratejik projelerimizi süratle hayata geçirmek için ortak irademizi teyit ettik. Özellikle enerji sektöründe büyük bir iş birliği potansiyelimiz bulunuyor. DEAŞ tarafından tahrip edilen Kerkük Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın tamiratının tamamlanarak Kerkük petrollerinin bir an önce yeniden ve daha yüksek miktarlarda dünya piyasalarına sunulmasını istiyoruz" diye konuştu.
Kerkük - 17.12.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Irak Başbakanı Kazımi ile ortak basın toplantısında konuştu Açıklaması
Öte yandan 20 milyar dolarlık ticaret hacmi hedefimize rahatlıkla ulaşabileceğinizi görüyoruz. Her iki ülke iş adamlarının önündeki engelleri ortadan kaldırabilmek için ahdi zeminin güçlendirilmesi hususunda da mutabık kaldık. Nitekim bugün imzalanan 'Çifte Vergilendirmenin Önlenmesi Anlaşması' bu kararlılığımızı göstergesidir. Daha önce sunmuş olduğumuz stratejik projelerimizi süratle hayata geçirmek için ortak irademizi teyit ettik." Kerkük-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın tamiratı Irak ile özellikle enerji sektöründe büyük bir iş birliği potansiyeli bulunduğunu anımsatan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "DEAŞ'ın tahrip ettiği Kerkük-Ceyhan Petrol Boru Hattı'nın tamiratıyla Kerkük petrollerinin bir an önce yeniden ve daha yüksek miktarlarda dünya piyasalarına sunulmasını istiyoruz.
Kerkük - 17.12.2020
Erdoğan: "DEAŞ'ın tahrip ettiği hattın tamiratıyla Kerkük petrollerinin yeniden ve daha yüksek miktarlarda dünya piyasalarına sunulmasını istiyoruz."
Erdoğan: "DEAŞ'ın tahrip ettiği hattın tamiratıyla Kerkük petrollerinin yeniden ve daha yüksek miktarlarda dünya piyasalarına sunulmasını istiyoruz.
Kerkük - 17.12.2020
Son dakika haberi | Kerkük'te Kovid-19 tedbirlerine uymayan 4 okula kapatma cezası verildi
Son dakika haberlerine göre Irak'ın Kerkük kentinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirlerine uymayan ve daha önce uyarı alan 4 okula kapatma cezası uygulandığı belirtildi.
Kerkük - 17.12.2020
Kerkük'te terör örgütü DEAŞ'a ait 4 sığınak imha edildi
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonda, örgüte ait 5 sığınağın imha edildiği belirtildi.
Kerkük - 16.12.2020
Son dakika: Kerkük'te DEAŞ'ın ateşe verdiği petrol kuyusunda çıkan yangın söndürüldü
Son dakika gelişmesine göre Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Hubbaza petrol kuyularına terör örgütü DEAŞ'ın 8 gün önce düzenlediği bombalı saldırı sonucu alev alan kuyuda yangının söndürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 14.12.2020
Kerkük'te düzenlenen operasyonda 74 bin uyuşturucu hap ele geçirildi
Irak emniyet güçlerince Kerkük'te düzenlenen operasyonda on binlerce uyuşturucu hap ele geçirildi.
Kerkük - 14.12.2020
Musul'da DEAŞ operasyonunda 42 terörist öldürüldü
????? Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 14.12.2020
Son dakika haberi! Kerkük'te DEAŞ'ın ateşe verdiği 2 petrol kuyusundan biri söndürüldü
Son dakika haber: Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Hubbaza petrol kuyularına terör örgütü DEAŞ'ın 5 gün önce düzenlediği bombalı saldırı sonucu yangın çıkan iki kuyudan birinde yangının söndürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 13.12.2020
Irak'taki Haşdi Şabi, "Kerkük'te kendisine bağlı Kürt gücü kurulduğu" iddiasını doğrulamadı
Irak'taki Haşdi Şabi güçlerinin, Kerkük kentinde Kürtlerden oluşan güç kurduğuna ilişkin iddiaları doğrulamadığı bildirildi.
Kerkük - 13.12.2020
Haftanın tarihine bakış
1996- Kerkük Yumurtalık Boru Hattı yeniden açıldı.
Kerkük - 13.12.2020
Kerkük'te DEAŞ saldırısı : 1 ölü, 2 yaralı
Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Kerkük kentinin Dibis ilçesi yakınlarında kullandığı bir sığınağın girişine yerleştirdiği bombanın patlaması sonucu bir Irak askerinin öldüğü, ikisinin de yaralandığı belirtildi.
Kerkük - 13.12.2020
Musul'un yeniden imarı için 7 milyar dolara ihtiyaç var
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 12.12.2020
Kerkük'te terör örgütü DEAŞ'a ait 5 sığınak imha edildi
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda, örgüte ait 5 sığınak kullanılmaz hale getirildi.
Kerkük - 09.12.2020
DEAŞ, Kerkük'teki petrol kuyularına saldırdı
Terör örgütü DEAŞ, Irak'ın Kerkük vilayetinde yer alan Habbaza petrol yatağındaki 2 kuyuya bombalı saldırı düzenledi.
Kerkük - 07.12.2020
Irak Cumhurbaşkanı Salih: "Kerkük'teki sorunlar kent halkının iradesiyle çözülmeli"
Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih, Kerkük'teki sorunların kent halkının iradesiyle çözülmesi gerektiğini belirtti.
Kerkük - 07.12.2020
Son dakika haberi... Irak'ın Salahaddin vilayetindeki DEAŞ operasyonlarında bir ayda 20 terörist öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 07.12.2020
PKK'nın Suriye'nin kuzeyindeki çekilme taktiği Sincar'da tekrar eder mi?
IKBY Sincar'daki PKK unsurlarının bölgeden temizlenmesi görevinin merkezi yönetime ait olduğunu belirtirken, Bağdat yönetiminin Sincar'daki PKK unsurlarıyla çatışma değil müzakere yöntemini benimsediği görülüyor. Zira Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tahsin Hafaci'nin "Merkezi hükümet ve Ortak Operasyonlar Komutanlığı, anlaşmanın uygulanması için gereken zeminin hazırlanmasında PKK'ya bağlı gruplarla istişarede büyük çaba harcadı" açıklaması, Bağdat'ın PKK'yı resmi bir yapı gibi gördüğü yönünde eleştirilere neden olabilir. Öyle ki IKBY'nin 2017'deki bağımsızlık referandumu sonrasında ülkenin anayasal bir parçası olan Erbil yönetimini cezalandırmak için Kerkük'e ve tartışmalı bölgelere operasyon düzenleyen Bağdat'ın, PKK'ya operasyon düzenlemeyip "istişare" yöntemini benimsemesi, merkezi yönetimin bu çelişkisini ortaya koyuyor.
Kerkük - 06.12.2020
Kerkük'te terör örgütü DEAŞ'a ait 6 sığınak imha edildi
Irak'ın Kerkük kentinde federal polis gücü tarafından terör örgütü DEAŞ'a yönelik başlatılan operasyonda, örgüte ait 6 sığınak kullanılamaz hale getirildi.
Kerkük - 06.12.2020
Son dakika haberi | Kerkük'te DEAŞ operasyonu: 6 ölü
Son dakika gündem haberi: Irak'ın Kerkük kenti kırsalında terör örgütü DEAŞ unsurlarına düzenlenen hava operasyonunda 6 teröristin öldürüldüğü duyuruldu.
Kerkük - 05.12.2020
Sincar'ı terk ettiği öne sürülen terör örgütü PKK'nın bölgedeki varlığının devam ettiği belirtiliyor
"PKK yer değiştirme taktiği yapıyor." diyen Salihi, Sincar'dan çıkarılacak teröristleri yine Irak sınırları içinde Mahmur, Kandil, Kerkük civarı ya da Telafer yakınlarına yerleştirme gibi bir plan uygulanırsa tehlikenin daha da büyüyeceğine dikkati çekmişti.
Kerkük - 03.12.2020
Son dakika haberi: Irak Türkmen Cephesi Başkanı Salihi: "PKK yer değiştirme taktiği yapıyor"
"PKK yer değiştirme taktiği yapıyor." diyen Salihi, Sincar'dan çıkarılacak teröristleri yine Irak sınırları içinde Mahmur, Kandil, Kerkük civarı ya da Telafer yakınlarına yerleştirme gibi bir plan uygulanırsa tehlikenin daha da büyüyeceğine dikkati çekti.
Kerkük - 03.12.2020
Kerkük'te DEAŞ operasyonunda 5 terörist yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinde güvenlik güçleri tarafından iki ayrı adrese eş zamanlı düzenlenen operasyonda, terör örgütü DEAŞ mensubu 5 kişinin yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 02.12.2020
Son dakika haberi! İnsan Hakları İzleme Örgütü, Irak hükümetinin göçmen kamplarını kapatma kararını eleştirdi
Haziran 2014'te terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin, Ninova, Selahaddin, Anbar illerini tamamıyla ele geçirmesi üzerine, Babil, Kerkük, Diyale ve Bağdat çevresindeki bazı bölgelerden 5 milyondan fazla Iraklı evlerini terk etmek zorunda kalmıştı.
Kerkük - 01.12.2020
Türk heyetinden Telafer'e çalışma ve yardım ziyareti
Ziyaret sırasında konuşan Korkmaz, yaklaşık bir haftalık Irak ziyaretlerinin son ayağı olarak Telafer'de bulunduklarını, bu kapsamda Bağdat, Necef, Kerbela, Kerkük ve Musul'da çok verimli görüşmeler yaptıklarını belirtti.
Kerkük - 01.12.2020
Son dakika haber | Irak'ın Kerkük kentindeki iç göçmenlere ait tüm kamplar kapatıldı
Son dakika gündem haberi... Terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları nedeniyle yaklaşık 6,5 yıl önce Irak'ın Kerkük kentine sığınan on binlerce iç göçmen için tahsis edilen tüm kampların kapatıldığı bildirildi.
Kerkük - 30.11.2020
Son dakika haberi: Kerkük'te federal polis aracına DEAŞ saldırısı: 1 ölü
Son dakika haberleri: Irak'ın Kerkük kentinde, terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği bombalı saldırıda 1 polis hayatını kaybetti.
Kerkük - 28.11.2020
Irak'ın Salahaddin kentinde terör örgütü DEAŞ tarafından 3 kişi öldürüldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 28.11.2020
Kerkük'te DEAŞ saldırısında 4 asker yaralandı
Irak'ta Kerkük kentinin güneyindeki Dakuk ilçesi yakınlarında terör örgütü DEAŞ mensuplarının düzenlediği saldırıda 4 Irak askerinin yaralandığı bildirildi.
Kerkük - 28.11.2020
Irak'ın Kerkük kentinde Kovid-19 vaka sayısında rekor artış
Kerkük'te, son 24 saatte 528 kişiye yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tanısı konularak, salgının başladığı şubat ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısına ulaşıldığı bildirildi.
Kerkük - 27.11.2020
Son dakika haberleri | Kerkük'teki kamplara sığınan 900 iç göçmen evlerine döndü
Gelen son dakika haberlerine göre Terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları nedeniyle yaklaşık 6,5 yıl önce yerlerinden edilen ve Irak'ın Kerkük kentindeki kamplarda yaşayan 900 iç göçmenin kentin güneyindeki kurtarılan bölgelere döndükleri belirtildi.
Kerkük - 26.11.2020
Irak'ın Kerkük kentinde 4 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kenti kırsalında düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 4 kişi yakalandı.
Kerkük - 26.11.2020
Kerkük'te yüklü miktarda uyuşturucu madde ele geçirildi
Irak'ın Kerkük kentinde düzenlenen operasyonda 14 milyon 600 bin uyuşturucu hap ele geçirildiği belirtildi.
Kerkük - 25.11.2020
DEAŞ saldırıları nedeniyle Kerkük'teki kamplara sığınan iç göçmenler evlerine dönüyor
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları nedeniyle yaklaşık 6,5 yıl önce yerlerinden edilen ve Kerkük'teki kamplarda yaşayan 1800 iç göçmenin Salahaddin kentindeki evlerine döndükleri belirtildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Kerkük'teki Türkmen ve Araplar, Seçim Dairesi'nin siyasallaşmasından end
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 18.4.2021 13:52:13. #1.16#

title