Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 18.6.2020
Kerkük'te son 24 saatte aynı hastanede 5 doktor Kovid-19'a yakalandı
Irak"ın Kerkük kentinde son 24 saatte aynı hastanede çalışan 5 doktora yeni tip koronavirüs (Kovid-19) teşhisi konulduğu açıklandı.
Kerkük - 18.6.2020
Irak'ta 33 DEAŞ mensubu yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 18.6.2020
?Ovaköy sınır kapısı açılsın?
'TÜRKMENLERİ BÖLGEYE TEKRAR YERLEŞTİRİN? Suriye ile Irak arasında kalan bölgede 2003 yılına kadar çok güçlü bir Türkmen varlığı olduğunu dile getiren Prof. Dr. Yılmaz, 'Terör örgütü PKK ve Amerikalılar Türkmenleri göç ettirdi. Irak'ın kuzeyindeki dengelerin değişmesi ve PKK'nın rahat hareket etmesi için bu bölgeyi boşalttılar. Türkiye, Irak'ın kuzeybatısında bulunan Telafer, Musul, Kerkük gibi şehirlerin bulunduğu bölgeye yerleşip hem Irak ve Suriye arasındaki terör örgütlerinin bağlantılarını kesmeli hem de  Türkmenleri bu bölgelere yerleştirerek demografiyi eski haline getirmelidir.
Kerkük - 16.6.2020
Irak'ta DEAŞ saldırısı: 3 ölü, 2 yaralı
Irak'ın Salahaddin vilayetine bağlı Tuzhurmatu ilçesinin güney doğusunda terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen saldırıda 3 kişinin öldüğü, 2 kişinin yaralandığı bildirildi. Tuzhurmatu Polis Müdürü Hüseyin Ali, AA muhabirine yaptığı açıklamada, DEAŞ mensuplarının Palkana bölgesinde acil müdahale gücüne saldırı düzenlediğini, çıkan çatışmada 3 kişinin öldüğünü, 2 kişinin yaralandığını söyledi. Saldırıda ölen ve yaralananların acil müdahale gücü mensupları olduklarını belirten Ali, olaydan hemen sonra bölgede operasyon başlatıldığını ifade etti. Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 15.6.2020
Son dakika haber: Irak'taki Arap aşiretlerden TSK'nın PKK hedeflerine yönelik operasyonlarına destek
Bir son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük, Salahaddin ve Diyala vilayetlerindeki aşiretleri temsil eden Arap Aşiretler Sözcüsü Şeyh Mizahım el-Huveyt, Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Irak'ın kuzeyinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonlarını desteklediklerini açıkladı.
Kerkük - 11.6.2020
Terör örgütü DEAŞ'ın Irak'ın Enbar vilayetindeki sözde valisi yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler, yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 11.6.2020
Musul'da 3 DEAŞ mensubu yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler, yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 11.6.2020
DEAŞ, Irak'ın Diyala vilayetinde bir köye havan toplarıyla saldırdı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 10.6.2020
Irak'ın Diyala vilayetinde Kovid-19 nedeniyle imar projeleri durduruldu
Salgın nedeniyle 12 Mayıs'ta da Kerkük'teki 325 imar projesi durdurulmuştu.
Kerkük - 10.6.2020
Irak'ın Diyala vilayetinde uyuşturucu operasyonu
Şumari, yaklaşık bir haftadır polis takibinde olan bu kişilerin, Diyala, Salahaddin ve Kerkük'te uyuşturucu kaçakçılığı ve kuryeliği yaptığını aktardı.
Kerkük - 9.6.2020
Kerkük'te uyuşturucu operasyonu
Irak'ın Kerkük kentinin merkezinde uyuşturucu kaçakçılarına düzenlenen operasyonda 2 kişi gözaltına alındı.
Kerkük - 9.6.2020
Irak'ta DEAŞ'ın petrol rafinerisine yönelik saldırı girişimi engellendi
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 7.6.2020
Irak'ta 40 DEAŞ mensubu yakalandı
Kırsal bölgelerdeki saldırılar devam ediyor DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler, yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 4.6.2020
Kerkük'te DEAŞ operasyonunda 3 terör mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'a karşı 2 Haziran'da başlatılan operasyonda 3 terör mensubunun yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 3.6.2020
Kerkük'te Covid-19 vakaları arttı, sokağa çıkma yasağı ilan edildi
Irak'ın Kerkük şehrinde yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında vaka sayısında yaşanan ani artış nedeniyle sokağa çıkma yasağı ilan edildi.
Kerkük - 3.6.2020
Kerkük, koronavirüs vaka sayısındaki artışı nedeniyle dezenfekte ediliyor
Irak'ın Kerkük kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki ani artış nedeniyle kapsamlı dezenfeksiyon çalışması başlatıldı.
Kerkük - 3.6.2020
Kerkük'teki DEAŞ operasyonunda 700 kilometrekarelik alan terörden arındırıldı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'a karşı dün başlatılan operasyonda Kerkük-Salahaddin kentleri arasındaki 700 kilometrekarelik alanın terörden temizlendiği belirtildi.
Kerkük - 3.6.2020
Kerkük'te koronavirüs vaka sayısındaki hızlı artış endişeye yol açtı
Irak'ın Kerkük kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısındaki ani artış ve virüse yakalananlar arasında çocukların da bulunması endişeye yol açtı.
Kerkük - 3.6.2020
Irak, ABD ile "ülkedeki askeri varlığını görüşmek" için masaya oturmaya hazırlanıyor
Irak hükümeti, güvenlik güçlerinin bugün Kerkük'ün güneybatısında terör örgütü DEAŞ'a karşı başlattığı operasyona ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin de havadan destek verdiğini açıklamıştı.
Kerkük - 2.6.2020
Irak'ta DEAŞ saldırısında 2 ölü, 2 yaralı
Irak'ın Kerkük kentine bağlı Sergaran beldesinde terör örgütü DEAŞ tarafından düzenlenen bombalı saldırıda iki kişinin öldüğü, iki kişinin yaralandığı bildirildi.
Kerkük - 2.6.2020
Irak Başbakanı Kazımi, DEAŞ'a karşı operasyonları izlemek için Kerkük'te
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi, terör örgütü DEAŞ'a karşı operasyonların başlatıldığı Kerkük'ü ziyaret etti.
Kerkük - 2.6.2020
Kerkük'teki DEAŞ operasyonunda 13 terörist öldürüldü
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'a karşı bu sabah başlatılan operasyonda 13 teröristin öldürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 2.6.2020
Irak Kerkük'te, DEAŞ'a karşı operasyon başlatıldı
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin talimatıyla Kerkük'ün güney batı bölgesinde terör örgütü DEAŞ'a karşı operasyon başlatıldığı duyuruldu.
Kerkük - 1.6.2020
Kerkük'te 4 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ mensubu 4 kişinin yakalandığı bildirildi.
Kerkük - 1.6.2020
Son dakika haberleri | Kerküklü gençler Kovid-19'a karateyle meydan okuyor
Bir son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentinde bir grup genç, karate yaparak yeni tip koronavirüse (Kovid-19) meydan okuyor.
Kerkük - 31.5.2020
Irak, nihai petrol anlaşmasına varılana kadar IKBY'ye bütçe ödemelerini dondurdu
Dönemin Irak Başbakanı Nuri el-Maliki ile başlayan kriz, terör örgütü DEAŞ'ın ortaya çıkması, Kerkük'te Peşmerge'nin çekilmesi, IKBY'deki havalimanlarına yurt dışı yasağının uygulanmasıyla tam bir kördüğüm haline gelmişti.
Kerkük - 31.5.2020
Kerkük'te DEAŞ üyesi 7 terörist öldürüldü
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik düzenlenen operasyonlarda 7 teröristin öldürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 30.5.2020
Kerkük'te 2 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ mensubu 2 kişinin yakalandığı bildirildi.
Kerkük - 29.5.2020
İstanbul'un Fethi Özel Konseri
Türk Halk Müziği sanatçısı Esat Kabaklı, "Fetih Marşı", "Bil Oğlum", "Plevne Marşı", "Kerkük Zindanı", "Yemen Türküsü", "Er Meydanı", "Çanakkale Türküsü", "Altın Hızma", "Malazgirt'ten Başlar Türk'ün Seferi", "Sivastopol Marşı" ve "Bu Bayrak" adlı eserler ile "Bir Mucize Olaydı" şiirini seslendirdi.
Kerkük - 28.5.2020
DEAŞ'tan Musul'da Irak askerlerine bombalı saldırı: 3 ölü, 1 yaralı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 27.5.2020
Türkmenler Irak Başbakanı'ndan Kerkük'e Türkmen vali atamasını istiyor
Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmen siyasetçiler, Irak Başbakanı Mustafa el-Kazimi'ye kente Türkmen vali ataması çağrısında bulundu.
Kerkük - 24.5.2020
Kerkük'te Kovid-19 gölgesinde bayram namazı kılındı
Irak'ın Kerkük kentinde yaşayan Müslümanlar, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle camilere alınmadıkları için Ramazan Bayramı namazını kentteki Tokatlı camisi önünde kıldı.
Kerkük - 23.5.2020
TRT evde kalan seyircileri Ramazan Bayramı'na özel içerikleriyle buluşturacak
"Bayram Özel" programında, Türkiye'den Balkanlar'a, Kerkük'ten Azerbaycan'a uzanan geniş bir coğrafyadan ve Erzurum, Muğla, Diyarbakır, Antalya, Trabzon ve Adana'dan canlı bağlantılar yapılacak.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 4 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Destici: Başka niyetlerle hesaplanmış bir yürüyüş olarak gözüküyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 29.9.2020 00:37:45. #1.14#
title