Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 5.7.2020
Antalya'da "Sağlıklı Turizm, Güvenli Kent" toplantısı (2)
Çavuşoğlu, böyle bir dönemde Kerkük'teki vatandaşlara, Balkanlara, Ahıska Türklerine, her yere yardımları gönderdiklerini anımsattı.
Kerkük - 4.7.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Irak Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, salgının Irak'ın Kerkük kentinde etkisini giderek artırdığını ve kentteki sağlık sisteminin çöküşe doğru gittiğini duyurdu.
Kerkük - 4.7.2020
Kerkük'te 3 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde düzenlenen operasyonda terör örgütü DEAŞ mensubu 3 kişi yakalandı.
Kerkük - 4.7.2020
Bağdat ve Erbil, 6 yıl sonra ortak operasyon merkezlerini yeniden açıyor
IKBY Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinin Diyala, Kerkük, Salahaddin ve Musul vilayetlerinde yeniden faaliyete geçirilecek 4 ortak operasyon merkezinde terörle mücadele için birlikte hareket edeceğini söyledi.
Kerkük - 4.7.2020
Kerkük'te sağlık sistemi çöküşe doğru gidiyor
Irak Meclisi İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Erşat Salihi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının Irak'ın Kerkük kentinde etkisini giderek artırdığını ve kentteki sağlık sisteminin çöküşe doğru gittiğini bildirdi.
Kerkük - 4.7.2020
Bakan Koca, Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin açılış töreninde konuştu Açıklaması
Bugün yeni binası hizmete alınan Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi'nin adıyla yakın tarihin içinde burukluk bırakan sayfalarını da hatırlattığını ifade eden Koca, sözlerini şöyle sürdürdü: "Kerkük'te hayata açılan gözlerden, Bağdat'ta tamamlanan orta öğrenime, oradan da İstanbul Tıp Fakültesine uzanan bir biyografi.
Kerkük - 4.7.2020
Kerkük'te sağlık sistemi çöktü
Irak Türkmen Cephesi Başkanı Erşat Salihi, Kerkük kentinde sağlık sisteminin çöktüğünü duyurdu.
Kerkük - 1.7.2020
Türkiye'nin gönderdiği sağlık yardımı Kerkük'e ulaştı
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek kapsamında Türkiye'den Irak'a gönderilen tıbbi yardım malzemesi Kerkük kentine ulaştı.
Kerkük - 1.7.2020
Türkmen lider Salihi: "Cumhurbaşkanı Erdoğan sesimize kulak verdi"
Irak Türkmen Cephesi (ITC) Başkanı ve Kerkük Milletvekili Erşat Salihi, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla Irak'a gönderilen sağlık yardımlarından dolayı Türkiye'ye teşekkür etti.
Kerkük - 1.7.2020
Türkiye'nin gönderdiği sağlık yardımı Bağdat'a ulaştı
Uçaktaki yardımların bir bölümü Vasıt (Kut) vilayetine, diğer bir kısmı da Türkmenlerin yoğunlukta olduğu Kerkük ve Musul'a ulaştırılacak.
Kerkük - 29.6.2020
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın talimatıyla Irak'a sağlık yardımı
Ülkede giderek kötüleşen durum karşısında Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığı başta olmak üzere Iraklı yetkililer ve Türkiye ile teması olan toplumların Türkiye'den, Bağdat Büyükelçiliği kanalıyla yardım talebinde bulunduğunu aktaran Yıldız, şunları kaydetti: "Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan, her zaman olduğu gibi, komşumuz, dostumuz ve kardeşimiz Irak'ın zor zamanında yanında olduğumuzu göstermemiz gerektiğini vurgulamış ve bu çerçevede, Irak Sağlık ve Çevre Bakanlığının ihtiyaçlarının yanı sıra Türkiye ile duygusal ve tarihi bağları olan Vasıt (Kut) vilayeti ile Irak'ta Türkmenlerin yoğun yaşadığı Kerkük ve Musul'un da taleplerinin karşılanması hususunda da talimat vermiştir.
Kerkük - 29.6.2020
Kovid-19'dan ölen Iraklı Türkmen siyasetçi Bayraktar toprağa verildi
Irak'ın Kerkük kentinde, yakalandığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dün hayatını kaybeden Türkmen Adalet Partisi Başkanı Enver Bayraktar toprağa verildi.
Kerkük - 28.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Irak'ın Kerkük kentinde, yakalandığı Kovid-19 nedeniyle evinde karantina altında olan Türkmen Adalet Partisi Başkanı Enver Bayraktar yaşamını yitirdi.
Kerkük - 28.6.2020
Kerkük'te köye saldıran DEAŞ mensuplarından ikisi öldürüldü
Irak'ın Kerkük kentinin güneyindeki Macid köyünde, korucular ile çatışmaya giren iki DEAŞ mensubunun öldürüldüğü bildirildi.
Kerkük - 28.6.2020
Irak'ta Türkmen Adalet Partisi Başkanı Enver Bayraktar Kovid-19'dan öldü
Irak'ın Kerkük kentinde, yakalandığı yeni tip koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle evinde karantina altında olan Türkmen Adalet Partisi Başkanı Enver Bayraktar yaşamını yitirdi.
Kerkük - 25.6.2020
Musul'da DEAŞ mensubu 6 terörist yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 24.6.2020
Irak'ta 1 günde en yüksek vaka sayısı kayda geçti
Son haftalarda yeni tip korona virüs (Covid-19) vaka sayısının ciddi oranda artışa geçtiği Irak'ta salgın etkisini sürdürüyor. Irak Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, son 24 saatte başkent Bağdat başta olmak üzere Necef, Süleymaniye, Erbil, Kerbela, Kerkük, Diyale, Vasıt, Basra, Misan, Babil, Divaniye, Zikar, Anbar, Selahattin ve Müsenna illerinde toplam 2 bin 200 vaka tespit edildiğini duyurdu.
Kerkük - 24.6.2020
Musul'da DEAŞ mensubu 12 terörist öldürüldü
Irak İçişleri Bakanlığına bağlı Medya Güvenlik Ağı tarafından yayınlanan yazlı açıklamada, kentin güneydoğusundaki Sincar ilçesi yakınlarında Irak ordusu ve federal polis gücü tarafından düzenlenen operasyonda 12 DEAŞ mensubunun öldürüldüğü bildirildi. ABD öncülüğündeki DEAŞ karşıtı koalisyon gücünün de operasyona hava desteği sağladığını belirtilen açıklamada, Karaçok Dağları yakınlarında yürütülen operasyonda teröristlere ait çok sayıda mühimmat ve patlayıcının da imha edildiği ifade edildi. Açıklamada, bölgenin terör unsurlarından arındırılması için operasyonun iki gün daha devam edeceği kaydedildi. DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 23.6.2020
Destici: "Başka niyetlerle hesaplanmış bir yürüyüş olarak gözüküyor"
Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, Irak Türkleri Kültür ve Yardımlaşma Derneği Ankara Temsilcisi Necmettin Canbaz ve beraberindeki heyet ile bir araya geldi. Parti Genel Merkezinde gerçekleşen kabulde Destici, Irak Türkleri ile gönül birliği içerisinde olduklarını belirtti. Kerkük ve çevresinde terör örgütü PKK ve ona bağlı bazı grupların faaliyetlerini artırdığını aktaran Destici, bazı yerlerde Türkmen bayrağı indirilip yerine PKK paçavralarının asıldığı ve bunun kabul edilebilir bir durum olmadığının altını çizdi.
Kerkük - 23.6.2020
BBP Genel Başkanı Destici, Irak Türkmen heyetini kabul etti Açıklaması
Son dönemde Kerkük ve çevresinde terör örgütü PKK ve ona bağlı bazı grupların faaliyetlerini artırdığının görüldüğünü dile getiren Destici, bazı yerlerde Türkmen bayrağı indirilip yerine PKK paçavralarının asıldığı görüntülerin ortaya çıktığını, bunun kabul edilebilir bir durum olmadığını vurguladı.
Kerkük - 23.6.2020
Musul'da 7 DEAŞ mensubu yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 22.6.2020
Kerkük'teki Araplar, kentte sözde bayraklarını asan PKK'ya tepki gösterdi
Irak'ın Kerkük kentindeki Arap Meclisi, terör örgütü PKK'nın bazı semt ve köprülerde sözde bayrağını asması ve Türkmen mezarlığına saldırmasına tepki gösterdi.
Kerkük - 22.6.2020
Kerkük'ün güneybatısındaki DEAŞ operasyonları devam ediyor
Irak'ın Kerkük kentinin güneybatısında, ordu, polis gücü ve Haşdi Şabi katılımıyla DEAŞ'a karşı başlatılan operasyonların üçüncü aşamasına geçildi.
Kerkük - 22.6.2020
MHP Genel Başkanı Bahçeli'den "terörle mücadele" değerlendirmesi Açıklaması
Pençe operasyonları Türkiye'nin bu kepazeliği affetmeyeceğini ve bu ihanete izin vermeyeceğini kaydeden Bahçeli, Pençe-Kartal ve Pençe-Kaplan operasyonlarıyla teröristlerin saklandıkları mağaraların, barınakların yerle bir edildiğini belirtti, ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonunun Pençe operasyonlarını durdurması çağrısının "boşuna ve bulanık bir gayret" olduğunu vurguladı. Bahçeli, açıklamasına şöyle devam etti: "Arap Ligi Genel Sekreteri'nin terör örgütlerine değil de meşru mücadelemize göstermiş olduğu tepki ise iyi niyetten mahrum bir hezeyandır. İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin'e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Türkiye, uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır. Kamışlı'da tekrar ortaya çıkan terör komplosunu Ankara yıkacaktır." "Fransa dürüst ve samimi değildir" MHP Genel Başkanı Bahçeli, PKK'nın Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre indiğini, Kerkük'te Türkmen bayrağının indirilip PKK paçavralarının asıldığını aktardı.
Kerkük - 22.6.2020
Bahçeli: Sokaklarda ikbal arayışı dış kaynaklı tehditlere müsait ortam açmakta
'PKK IRAK'TA ŞEHRE İNMİŞTİR' PKK'nın Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre indiğini, Kerkük'te Türkmen bayrağı indirilip PKK paçavralarının asıldığını kaydeden Bahçeli, "Bu gelişmeler Türkiye'ye meşru müdahale ve kıran kırana mücadele hakkı vermektedir.
Kerkük - 22.6.2020
Bahçeli: Sokaklarda ikbal arayışı dış kaynaklı tehditlere müsait ortam açmakta
'PKK IRAK'TA ŞEHRE İNMİŞTİR' PKK'nın Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre indiğini, Kerkük'te Türkmen bayrağı indirilip PKK paçavralarının asıldığını kaydeden Bahçeli, "Bu gelişmeler Türkiye'ye meşru müdahale ve kıran kırana mücadele hakkı vermektedir.
Kerkük - 22.6.2020
Bahçeli: "CHP-HDP-İP'in tehlike saçan gayrimeşru politikaları dış kaynaklı tehditlere müsait ortam...
"Suriye ve Irak'ı parçalamayı hesap edenler cüret ve küstahlıklarının bedelini mutlaka ödemek durumunda kalacaklardır" Türkiye'nin milli güç unsurlarıyla başlattığı Pençe-Kartal operasyonunun terör örgütlerine ve kanlı taşeronlara en sert mesaj olduğunu belirten Bahçeli, "Bu mesaj sonraki günlerde de Pençe-Kaplan operasyonuyla karadan devam etmiş, teröristlerin saklandıkları in, sığınak, barınak ve mağaralar yerle bir edilmiştir.ABD Uluslararası Dini Özgürlükler Komisyonu'nun Pençe operasyonlarımızın durdurulması çağrısında bulunması boşuna ve bulanık bir gayrettir. Arap Ligi Genel Sekreteri'nin terör örgütlerine değil de meşru mücadelemize göstermiş olduğu tepki ise iyi niyetten mahrum bir hezeyandır. İkinci Kandil olarak tanımlanan Haftanin'e Türk kahramanlığının mührü vurulmuştur. Görüldüğü kadarıyla süreç iyice kızışacak, bölge oldukça ısınacaktır. Kaldı ki Türkiye uluslararası hukuktan kaynaklanan meşru savunma haklarını tavizsiz kullanmaktadır. Kamışlı'da tekrar ortaya çıkan terör komplosunu Ankara yıkacaktır. PKK, Irak'ın Süleymaniye kentinde şehre inmiştir. Kerkük'te Türkmen bayrağı indirilip PKK paçavraları asılmıştır.
Kerkük - 21.6.2020
Kerkük'te sağlık çalışanlarından Kovid-19 protestosu
Irak'ın Kerkük kentinde sağlık çalışanları, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vaka sayısının artmasının ardından ağırlaşan çalışma koşullarını protesto etti.
Kerkük - 20.6.2020
Kerkük'te 6 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinde düzenlenen baskında terör örgütü DEAŞ mensubu 6 kişinin yakalandığı açıklandı.
Kerkük - 20.6.2020
Son dakika haberi: Terör örgütü PKK, Kerkük'te paçavrasını astı ve Türkmen mezarlığına saldırdı
Son dakika habere göre Terör örgütü PKK'nın, dün Irak'ın Kerkük kentindeki bazı köprülerden paçavrasını astığı ve Türkmen Şehitler Mezarlığına saldırdığı bildirildi.
Kerkük - 18.6.2020
Kovid-19 salgınıyla ilgili dünyada son 24 saatte yaşanan gelişmeleri derleyerek yayımlıyoruz.
Irak'ın Kerkük kentinde son 24 saatte aynı hastanede çalışan 5 doktora Kovid-19 teşhisi konulduğu açıklandı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 3 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Irak ordusu ile peşmerge güçleri arasında 3 yıl aradan sonra işbirliği.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.9.2020 19:29:25. #1.15#
title