Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 02.03.2021
Çin'den Irak'a gönderilen Kovid-19 aşısının bir kısmı Kerkük'e ulaştı
Çin hükümetinin Irak'a hediye ettiği yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının bir kısmının Kerkük'e ulaştığı bildirildi.
Kerkük - 01.03.2021
Irak'ta DEAŞ saldırısı: 2 ölü?
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 25.02.2021
Erbil'de "25 Şubat Türkmen Basın Günü" kutlandı
Etkinlikte bir konuşma yapan Bakan Maruf, 25 Şubat Türkmen Basın Günü'nün önemli bir tarih olduğunu belirterek, 110 yıl önce ilk Türkmen gazetesi Havadis'in Kerkük'te çıktığını ve bugün de Türkmenlerin birlikte bu önemli günü kutladığını belirtti.
Kerkük - 25.02.2021
Son dakika haberi! Irak'ta DEAŞ bombacısı yakalandı
????? Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 24.02.2021
TBMM Genel Kurulu
Irak topraklarındaki PKK/PYD, DEAŞ gibi terör örgütlerinin varlığının Türkiye için tehdit oluşturduğunu, Türkiye'de meydana gelen birçok terör olayının bu bölgedeki terör unsurları tarafından gerçekleştirildiğini belirten Kılavuz, "Türkiye-Irak ilişkilerinin daha güçlenmesi; Irak Merkezi Hükümetinin terör örgütleriyle mücadele etmesiyle, topraklarını terör unsurlarından temizlemesiyle ve bu alanda iş birliğini önemsemesiyle mümkün olacaktır. Türkiye, milli güvenliğini tesis etmek üzere uluslararası hukuktan kaynaklanan hakları ölçüsünde başta Pençe Harekatı olmak üzere sınır ötesi operasyonlar gerçekleştirmektedir. Irak Merkezi Hükümetinin bu operasyonlara gerekli ve yeterli desteği vermesi ilişkilerimizi daha da güçlendirecektir. Özellikle Kandil, Mahmur, Sincar hattının PKK'dan temizlenmesi, kadim Türk yurdu olan Kerkük'te PKK'nın etkinliğinin azaltılması hayati bir öneme sahiptir.
Kerkük - 24.02.2021
Ömrünü tıbba ve eğitime vakfeden "Hocabey"in ölümünün üzerinden 11 yıl geçti
İhsan Doğramacı, 3 Nisan 1915'te Irak'ın Erbil kentinde doğdu. Nüfuzlu bir Türkmen ailesinin oğlu olan Doğramacı'nın babası Doğramacızade Ali Paşa Erbil belediye başkanlığı yaptı, annesi İsmet hanım ise uzun yıllar Osmanlı Meclis-i Mebusanı'nda Kerkük mebusu görevinde bulundu.
Kerkük - 23.02.2021
Kerkük'te son bir günde 6 çocukta Kovid-19 tespit edildi
Irak'ın Kerkük kentinde son 24 saatte 6 çocukta yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tespit edildiği duyuruldu.
Kerkük - 22.02.2021
Son dakika haberi! Kerkük'te DEAŞ'a yönelik operasyonda 7 terörist öldürüldü
Edinilen son dakika haberine göre Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin hava desteğiyle terör örgütü DEAŞ mensuplarına yönelik başlatılan operasyonda 7 teröristin öldürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 22.02.2021
Kerkük'te 2 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde başlatılan operasyonda 2 terör örgütü DEAŞ mensubunun yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 13.02.2021
Son dakika... Musul ve Kerkük'te düzenlenen operasyonda DEAŞ üyesi 16 terörist yakalandı
Son dakika gelişmesine göre Irak güvenlik güçleri tarafından Musul ve Kerkük'te düzenlenen operasyonlarda terör örgütü DEAŞ üyesi 16 kişi yakalandı.
Kerkük - 11.02.2021
DEAŞ Kerkük'te güvenlik güçlerine saldırdı: 3 ölü, 7 yaralı
Irak'ın Kerkük kenti kırsalında terör örgütü DEAŞ'ın düzenlediği saldırıda 3 polis öldü, 7'si yaralandı.
Kerkük - 10.02.2021
Kerkük'teki Türkmen siyasi partiler erken seçime tek listeyle katılacak
Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmen siyasi partilerin, Irak genelinde ekim ayında yapılması planlanan erken seçime tek liste halinde gireceği açıklandı.
Kerkük - 09.02.2021
Irak'ın üç kentinde yapılan eş zamanlı operasyonlarda 20 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük, Musul ve Salahaddin kentlerinde terör örgütü DEAŞ'a karşı düzenlenen operasyonlarda 20 kişi gözaltına alındı.
Kerkük - 06.02.2021
Son dakika haber: Kerkük'ün güneyinde yapılan operasyonda 6 DEAŞ mensubu yakalandı
Son dakika haberler... Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde düzenlenen DEAŞ operasyonunda 6 teröristin yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 05.02.2021
Kerkük'te güvenlik güçlerine DEAŞ saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'ın Irak güvenlik güçlerini hedef alan saldırısında 1 polisin öldüğü, 2 polisin yaralandığı belirtildi.
Kerkük - 03.02.2021
Peşmerge'nin Kerkük'e ilerlemesine Türkmen ve Arap milletvekillerinden tepki geldi
Irak'ta Kerkük'teki Türkmen ve Arap milletvekilleri tarafından yapılan ortak yazılı açıklamada, Peşmerge'nin Kerkük kentinin kuzeybatı bölgesine ilerlemesi kınandı.
Kerkük - 03.02.2021
Son dakika haberi! IKBY Peşmerge Bakanlığı: Irak ordusuna karşı bir konuşlandırma söz konusu değil
Kerkük Ortak Operasyonlar Komutanlığı, 1 Şubat'ta yaptığı açıklamada, Peşmerge'nin kente ilerlemesi üzerine Irak ordusundan takviye kuvvet talebinde bulunulduğunu belirtmişti.
Kerkük - 02.02.2021
Kerkük'te DEAŞ operasyonunda biri kadın 5 terörist yakalandı
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'a karşı başlatılan operasyonda biri kadın 5 teröristin yakalandığı açıklandı.
Kerkük - 01.02.2021
Irak ordusu, Peşmerge'nin Kerkük'e ilerleyişini durdurdu
Irak ordusunun, Peşmerge'nin Kerkük kentine ilerleyişini durdurduğu açıklandı.
Kerkük - 29.01.2021
Irak'ta DEAŞ'ın yerleştirdiği patlayıcının infilak etmesi sonucu 1 çocuk öldü
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 29.01.2021
TBMM Başkanı Şentop, Misak-ı Milli Anma Programı'nda konuştu: (2)
Misak-ı Milli'nin birinci maddesinde yer alan "Sözü geçen mütarekenin belirlediği sınır içinde dince, ırkça birlik, birbirine karşı saygı ve fedakarlık duyguları ile dolu, gelenekleri ile toplumsal çevrelerine bütünüyle bağlı, Osmanlı-İslam çoğunluğunca oturulan bölgelerin tamamı gerçekten veya hükmen hiçbir sebeple ayrılamaz bir bütündür." ifadelerini de aktaran Şentop, şöyle konuştu: "Emperyalist devletler tarafından 'böl ve yönet' taktiğiyle ve suni sınırlarla birbirlerinden koparılmış kardeş toplumlara bugün yaşatılanların bir daha yaşanmaması ve birliğimizin, dirliğimizin korunması için dikkate alınması gereken çok kıymetli ve bugüne de mesaj veren muhkem bir ifadedir. Bugün de milli egemenliğimizi korumak, milli varlığımızı devam ettirmek için mücadele ediyoruz. 101 yıl önce ilan edilen milli yeminin hedefine ve ruhuna bugün de aynı sadakatle bağlıyız. Bugün de 'Bizim olanı, bizden olanı, bizimle olanı' korumak, savunmak ve yaşatmakla mükellefiz. 101 yıl önce milli bekamıza yönelen tehditler, bugün de devam ediyor. Biz de maruz kaldığımız tehditleri artık sınırlarımızda karşılamıyoruz. Tehditleri sınırlarımızın ötesinde karşılayıp aziz milletimizi ve gönül coğrafyamızdaki kardeşlerimizi güvenli bir şekilde yaşatmaya çalışıyoruz. Misak-ı Milli sınırlarımız dahilinde olmasına rağmen Lozan Antlaşması ile sınırlarımız dışında kalmış bulunan başta Musul ve Kerkük olmak üzere Suriye'de bölgesel barışı ve Türkiye'nin toprak bütünlüğünü tehdit eden menfi gelişmeler, Türkiye'yi bu coğrafyada da askeri ve diplomatik açıdan aktif eylem içinde bulunmaya zorlamaktadır.
Kerkük - 28.01.2021
Telafer'de DEAŞ'ın tahrip ettiği yüzlerce ev onarılmayı bekliyor
Türkiye'nin yanı sıra Irak'ın Necef, Kerbela ve Kerkük kentlerinde hala binlerce Telaferli göçmen bulunduğu aktaran Muhammed, "Bağdat hükümetinden 2021 yılı imar ve kalkınma projelerinde Telafer ilçesi ve ilçeye bağlı nahiye ile köylere öncelik vermesini istiyoruz.
Kerkük - 27.01.2021
Son dakika! Türkiye'nin Bağdat Büyükelçisi Yıldız, FETÖ'nün Irak'ta Maarif Okullarını engelleyemeyeceğini söyledi
Maarif Okullarının pek yakında Kerkük'te ve diğer vilayetlerde de olacağını aktaran Yıldız, FETÖ'ye hitaben, "Bilinen yöntemlerinizle Maarif'i engelleyemezsiniz.
Kerkük - 27.01.2021
Kerkük'te DEAŞ operasyonu: 4 ölü
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik operasyonda 4 teröristin öldürüldüğü belirtildi.
Kerkük - 26.01.2021
Kerkük'te narkotik ekipleri 8 bine yakın uyuşturucu hap ele geçirdi
Irak'ın Kerkük kentinde düzenlenen operasyonda yüklü müktarda uyuşturucu madde ele geçirildi.
Kerkük - 23.01.2021
Son dakika: Kerkük'te DEAŞ mensubu 5 terörist yakalandı
Son dakika habere göre Irak'ın Kerkük ilinde düzenlenen operasyonda DEAŞ mensubu 5 terörist yakalandı.
Kerkük - 20.01.2021
Kerkük'te düzenlenen polis baskınında 3 DEAŞ mensubu yakalandı
Irak'ın Kerkük kent merkezinde bir adrese düzenlenen baskında 3 DEAŞ mensubunun yakalandığı belirtildi.
Kerkük - 18.01.2021
Irak'ın Salahaddin kentinde DEAŞ saldırısı: 1 ölü, 2 yaralı
Terör örgütü DEAŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 18.01.2021
Trump Irak'ta nasıl bir miras bıraktı?
Irak'taki DEAŞ tehdidinin büyük ölçüde ortadan kaldırılmasının ardından, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nin (IKBY) 2017'de düzenlediği bağımsızlık referandumu nedeniyle Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere operasyonlar düzenleyen Irak ordusuna Haşdi Şabi güçlerinin de eşlik ettiği ve operasyonun İranlı general Kasım Süleymani tarafından yönetildiği iddia edilmişti.
Kerkük - 16.01.2021
HDP'li Leyla Güven'in PKK'ya desteği, teröristlerin sözde yöneticilere gönderdiği raporlara yansıdı
Aramalarda turuncu kategorideki "Fırat Şah" kod adlı İbrahim İldeniz, "Serhildan Cudi" kod adlı Muhammet Şirin Anakin, "Mervan Kerkük" kod adlı Zana Hazi adlı teröristlerin yazdığı "Botan saha komutanlığına bireysel yoğunlaşma raporumdur" adlı raporlar ele geçirildi.
Kerkük - 14.01.2021
Irak'ın Enbar vilayetinde geçen yıl 366 DEAŞ mensubu yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 14.01.2021
Irak'ın Kerkük kentinde terör örgütü DEAŞ'a ait 3 sığınak imha edildi
Irak'ın Kerkük kentinin güneyinde terör örgütü DEAŞ'a yönelik federal polis gücü tarafından başlatılan operasyonda, örgüte ait 3 sığınak imha edildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Türkmen Bakan Aydın Maruf: PKK, sınırdaki bölgelerde kalkınmayı engelliy
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.4.2021 17:04:31. #1.15#
title