Kerkük Haberleri

Kerkük haber, Kerkük son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kerkük - 29.7.2020
Kerküklü gençler hastalara oksijen tüpü temin ederek Kovid-19'la mücadeleye destek veriyor
Irak'ın Kerkük kentinde bir grup genç, hayırseverlerin bağışlarıyla temin ettikleri oksijen tüplerini hastalara ulaştırarak yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek oluyor.
Kerkük - 28.7.2020
Son dakika... Irak'ta kurban pazarları Kovid-19 salgını nedeniyle durgun
Son dakika haberi... Irak'ın Kerkük kentinde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yarattığı ekonomik sorunlar nedeniyle kurbanlık hayvan pazarlarında beklenen hareketlilik yaşanmıyor.
Kerkük - 28.7.2020
Iraklı eski asker, komutanlarının Musul'dan kaçmasının faturasını tuk tuk şoförlüğü yaparak ödüyor
Fuad, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yolda Peşmerge güçlerine rastladık, elimizdeki hafif silahlarımızı teslim ettik ve verdikleri sivil kıyafetlerle bizi Kerkük'e ulaştırdılar ve oradan da Bağdat'a kaçtık.
Kerkük - 27.7.2020
Son dakika haberleri! Kerkük'teki Türkmen kadınlar, ürettikleri maskelerle Kovid-19 ile mücadeleye destek oluyor
Son dakika güncel haberi... Irak'ın Kerkük kentindeki Türkmen kadınların, yeni tip koronavirüsle (Kovid-19) mücadeleye destek amacıyla ürettikleri maskeler kentteki hastane, sağlık merkezleri ve vatandaşlara dağıtılıyor.
Kerkük - 26.7.2020
Haftanın tarihine bakış
2012 - Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, 75 yıl aradan sonra Kerkük'e giden ilk Türk Dışişleri Bakanı oldu.
Kerkük - 25.7.2020
Irak'ın Salahaddin vilayetinde DEAŞ saldırısı : 5 ölü
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 21.7.2020
Irak'ta DEAŞ mensubu 4 terörist yakalandı
DEAŞ, Haziran 2014'te Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamını, Diyala ve Kerkük vilayetlerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı.
Kerkük - 21.7.2020
Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın sözde medya sorumlusu yakalandı
Irak İçişleri Bakanlığı, terör örgütü DEAŞ'ın sözde medya sorumlusunun Kerkük kent merkezinde yakalandığını bildirdi.
Kerkük - 20.7.2020
Kerkük'te ITC bürosu yakınına bomba yerleştiren saldırganın görüntüleri ortaya çıktı
Kerkük'te Irak Türkmen Cephesi (ITC) bürosu yakınlarına bomba yerleştiren saldırgana ait görüntüler ortaya çıktı.
Kerkük - 20.7.2020
Kerkük'te Türkmen Cephesi bürosu yakınlarında bomba bulundu
Kerkük'teki Türkmen Cephesi bürosu yakınlarında bomba bulundu.
Kerkük - 20.7.2020
Kerkük'te bombalı saldırı
Kerkük'te bulunan Bedir Tugayları binasına bomba yüklü saldırıda 1 kişi yaralandı.
Kerkük - 20.7.2020
Son dakika haberi | Kerküklüler hava sıcaklığının artmasıyla serinlemek için soluğu Zap Nehri'nde alıyor
Son dakika gelişmesine göre Irak'ın Kerkük kentinde hava sıcaklığının 45 dereceyi bulduğu bu günlerde halk serinlemek için kentin 50 kilometre kuzeyindeki Altunköprü kasabasından geçen Zap Nehri'ni tercih ediyor.
Kerkük - 20.7.2020
Kerkük'te İran'a yakın Bedir Tugayları binasına bombalı saldırı
Irak'ın Kerkük kentinde İran'a yakın Haşdi Şabi çatısı altındaki Bedir Tugayları binasına yönelik bombalı saldırıda bir kişi yaralandı.
Kerkük - 17.7.2020
Son Dakika: IKBY Bağdat Temsilcisi: "Erbil'in önceliği Bağdat'la yaşanan sorunları diyalogla çözmek"
Peşmerge'nin tartışmalı bölgelere geri dönüşü iddiaları IKBY'ye bağlı Peşmerge güçlerinin Ekim 2017'de merkezi yönetim güçlerine bıraktığı Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere geri dönmesi tartışmalarını da değerlendiren İsa, şunları dile getirdi: "DEAŞ'ın Irak'taki tehlikesi bitmedi ve hala varlık gösteriyor.
Kerkük - 16.7.2020
CHP'nin Milli Egemenliğin 100. yılına özel yarışmasına son başvuru 21 Ağustos
"Dost, Akraba, Soydaş Topluluklar 100. yıl Kardeşlik Ödülü" verilecek Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmadığı halde, Balkanlar'dan Kerkük'e, Batı Trakya'dan Musul'a tüm dünyadaki soydaşların da yarışmaya katılımlarının kabul edildiğini belirten İlgezdi, şunları kaydetti: "Soydaşlarımız için de 'Dost, Akraba, Soydaş Topluluklar 100.
Kerkük - 15.7.2020
BBP Genel Başkanı Destici gündemi değerlendirdi Açıklaması
15 Temmuz darbe girişiminden gereken derslerin alınıp geleceğin ona göre inşa edilmesi gerektiğini vurgulayan Destici, şöyle devam etti: "Şehit Muhsin Yazıcıoğlu'nun 'Namlusunu milletine çevirmiş tanka selam durmam' ilkesini bir darbımesel gibi toplumsal hafızamıza kazıyan ve en zor zamanlarda rüştünü ispat etmiş olan Büyük Birlik Partisi olarak bizim kanaatimiz şudur; Bizler, darbe kimden gelirse gelsin ve kime karşı yapılırsa yapılsın karşı durduğumuzu, duracağımızı, partimizin kurulduğu ilk günden bugüne kadar söyledik. Artık Türkiye'de darbe döneminin kapandığını düşünüyoruz ama ola ki birileri aklını şaşırır, yine emperyalist küresel güçler birilerinin arkasına geçip de onlara 'yürü' derse yine karşısında aziz milletimizle birlikte Büyük Birlik Partisini ve Alperenleri bulacaktır." Ayasofya'nın ibadete açılması Ayasofya'nın cami olarak tekrar ibadete açılması kararının ardından bu kararı sorgulayan açıklamalar geldiğine işaret eden Destici, şunları söyledi: "Fatih Sultan Mehmed Han'ın 1453'te İstanbul'u fethetmesiyle yıkık-dökük bir durumda olan Ayasofya mabedi imar ettirilerek cami olarak kullanıma açılmıştır ve 481 sene cami olarak hizmet vermiştir. Şu anda yapılan, bu emanete sahip çıkmaktır. Türkiye'nin egemen bir devlet olduğunu da bütün dünyaya haykırmaktır. 15 Temmuz'da egemenliğimize kastedenler kimse bugün Ayasofya'nın cami olarak ibadete açılmasına karşı çıkanlar da aynı kesimlerdir. Sayın Cumhurbaşkanımıza Ayasofya kararı için bir kere daha şükranlarımı sunuyorum. Aynı şekilde Danıştay 10. Daire üyelerine de teşekkür ediyor, memnuniyetimizi en yüksek düzeyde dile getiriyorum." "Türkmeneli bölgesindeki kardeşlerimiz yine garip" Öte yandan Destici, Türkmeneli bölgesinde 14 Temmuz 1959'da yaşanan Kerkük Katliamı'nın yıl dönümü olduğunu anımsattı.
Kerkük - 14.7.2020
Erbil'de 14 Temmuz Kerkük katliamının kurbanları anıldı
Irak'ın Erbil kentinde, 61 yıl önce Kürt kökenli Komünist Partisi üyelerince katledilen Türkmenler için anma töreni düzenlendi.
Kerkük - 14.7.2020
Irak ordusu ile peşmerge güçleri arasında 3 yıl aradan sonra işbirliği
Irak Savunma Bakanlığı ile Peşmerge Bakanlığı son haftalarda terör örgütüne karşı ortak operasyon yürütülmesini görüşmüştü. Irak'ta 2014 yılında terör örgütü DEAŞ'ın ülkenin büyük bir bölümünü işgal etmesinin ardından peşmerge güçleri başta Kerkük olmak üzere iki yönetim arasındaki tartışmalı bölgelerin çoğuna yerleşmişti.
Kerkük - 13.7.2020
Son dakika haberleri! Türkmenler 14 Temmuz Kerkük katliamının kurbanlarını andı
Son dakika güncel haberine göre Irak'ın Kerkük kentinde 61 yıl önce Kürt kökenli Komünist Partisi üyelerince katledilen Türkmenler için anma töreni düzenlendi.
Kerkük - 13.7.2020
Kerkük Valisi Sait'ten Türkiye'ye teşekkür
Kerkük Valisi Rakan Sait, yeni tip korona virüs (Covid-19) salgını kapsamında kente gönderilen tıbbi yardım için Türkiye'ye teşekkür etti.
Kerkük - 13.7.2020
Irak'ın Kerkük kentinde uyuşturucu operasyonu
Irak'ın Kerkük kentinde polisin uyuşturucu kaçakçılarının bulunduğu bir adrese düzenlediği baskında 2 kişinin gözaltına alındığı belirtildi.
Kerkük - 11.7.2020
Irak ordusu ve Peşmerge'den 3 yıl sonra ortak operasyon
IKBY Peşmerge Bakanlığı Genel Sekreteri Cabbar Yaver, 4 Temmuz'da AA muhabirine yaptığı açıklamada, Irak ordusu ve Peşmerge güçlerinin Diyala, Kerkük, Salahaddin ve Musul vilayetlerinde terörle mücadelede birlikte hareket etmesi için 4 ortak operasyon merkezinin kurulduğunu söylemişti.
Kerkük - 10.7.2020
Türkmen lider Salihi: "ABD, 2003 sonrası Irak'ta siyasi haklarını elde etmek isteyen Türkmenleri...
"Terör örgütü PKK, Sincar, Mahmur ve Kerkük'ün çevresindeki hassas bölgeleri ele geçirdi ve oradaki Iraklıların güvenliğini tehdit etmeye başladı.
Kerkük - 9.7.2020
Kerkük'te sağlık hizmetlerindeki yetersizlik Kovid-19 vakalarını artırıyor
Irak'ın Kerkük kentinde solunum cihazları başta olmak üzere tıbbi malzeme ve sağlık hizmetlerindeki yetersizlik nedeniyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) vakalarının her geçen gün arttığı belirtildi.
Kerkük - 9.7.2020
Irak'ta yeni Başbakan Kazımi'nin güvenlik bürokrasisiyle imtihanı
Peşmerge tartışmalı bölgelere geri mi dönüyor? Irak ordusu ve IKBY peşmerge güçlerinin, Bağdat ve Erbil arasındaki tartışmalı bölgelerden Kerkük, Musul, Diyala ve Salahaddin'de terörle mücadele için birlikte hareket edeceğinin gündeme gelmesi ise Kazımi için bir başka tartışmaya yol açtı.
Kerkük - 8.7.2020
TBMM Genel Kurulu toplandı
Bülbül, Peşmerge güçlerinin Kerkük'te hakimiyet kurmak istediğini ve Suriye sınırından kurulması planlanan terör devletinin bir parçası olduğunu ifade etti.
Kerkük - 6.7.2020
Bağdat, IKBY heyetiyle Peşmerge'nin Kerkük'e dönmesini görüşmediklerini açıkladı
Irak Ortak Operasyonlar Komutanlığı, Bağdat'taki Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) heyetiyle Peşmerge'nin Kerkük ve diğer tartışmalı bölgelere geri dönmesi konusunun ele alınmadığını duyurdu.
Kerkük - 6.7.2020
Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Turan: "Peşmerge'nin Kerkük'e geri getirilmesi Anayasa'ya...
Irak Türkmen Cephesi Başkan Yardımcısı Hasan Turan, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge'nin yeniden Kerkük'te görevlendirilmesi girişiminin Anayasa'ya aykırı olduğunu ve kente zarar vereceğini söyledi.
Kerkük - 6.7.2020
Kerküklü Türkmen ve Araplar, Peşmerge'nin kente geri getirilmesini istemiyor
Irak'taki Türkmen ve Araplar, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'ne (IKBY) bağlı Peşmerge'nin yeniden kentte görevlendirilmesi girişimine tepki göstererek, bu durumu "tehlikeli, yasal olmayan ve toplumsal barışa zarar veren bir adım" olarak nitelendirdi.
Kerkük - 5.7.2020
DHA YURT BÜLTENİ-6
Bakan Çavuşoğlu, sadece Türkiye'de salgınla mücadele edilmediğini, yurt dışındaki ülkelere de tıbbi yardımlarda bulunduklarını belirterek, sözlerini şöyle sürdürdü: "Dünyada Birleşmiş Milletler'e kayıtlı 193 ülke var. Dünyadaki ülkelerin 3'te 2'sinden fazlası Türkiye'den tıbbi malzeme yardımı talebinde bulundu. Bugün itibarıyla 137 ülkeye tıbbi yardım gönderdik, göndermeye devam edeceğiz. Dünya halkları arasında siyasi ilişkilerimiz iyi- kötü ayrımı yapmadık. Kerkük'ü, Balkanları, Ahıska Türklerini de ihmal etmedik.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Kerkük Haber, Kerkük Son Dakika Haberleri - Haberler - Sayfa 2 - Kerkük haber sayfamızda Kerkük haberleri okuyabilir, Kerkük son dakika haberleri ve güncel Kerkük gelişmelerini görebilirsiniz. Son dakika haberi! Kerkük'te DEAŞ saldırısında 4 asker öldü.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 27.9.2020 15:52:30. #1.14#
title