Kerkük'te Türkmen Kanalı Ekibinne Saldırı Düzenlendi

Kerkük'te Türkmen Kanalı Ekibinne Saldırı Düzenlendi

Irak'ın Kuzeyindeki Kerkük Kentinde Yerel Yayın Yapan Türkmen Radyo ve Televizyon (TRT) Ekibine Saldırı Düzenlendi. Saldırıda TRT Ekibinin Kamerası Kırılırken Kameraman ve Muhabir İse Darp Edildi.

Kerkük'te Türkmen Kanalı Ekibinne Saldırı Düzenlendi

Irak'ın kuzeyindeki Kerkük kentinde yerel yayın yapan Türkmen Radyo ve Televizyon (TRT) ekibine saldırı düzenlendi. Saldırıda TRT ekibinin kamerası kırılırken kameraman ve muhabir ise darp edildi.

Bugün Kerkük Hukuk ve Kanun Fakültesinde düzenlenen kitap sergisini takip etmek isteyen TRT ekibinden Muhabir Ümit Abdullah ile Kameraman Abbas Muhammed Hasan, bir grup öğrenci tarafından darp edildi. Meydana gelen saldırıda TRT ekibinin kamerası kullanılamaz hale geldi.

Konu ile ilgili açıklamada bulunan Irak Türkmen Cephesi Kerkük Temsilcisi Erşad Salihi olay kınayarak sorumluların tutuklanmasını istedi. Bu tür eylemlerin kentte barışı ve huzuru bozmaya yönelik olduğunu ifade eden Salihi, "TRT ekibi üniversite girişinde Kürt öğrencilerin saldırısına uğradı. Kerkük barış ve kardeşlik şehridir. Bu kentte kardeşliği istemeyenler var. Biz bu olaydan Kerkük'te ki yönetimi sorumlu tutuyoruz. Saldırı anında olay yerinde polis ve asker bir şey yapmamıştır. Biz diyoruz Kerkük'te istikrar ve huzur bozulursa Irak'ta da bozulur." dedi. (CİHAN)