Kerkük'te El Kaide'ye Yönelik Operasyonlar

Kerkük'te El Kaide'ye Yönelik Operasyonlar

Irak'ın Kerkük Kentinde Polis, El Kaide Terör Örgütüne ve Direnişçilere Yönelik Büyük Bir Operasyon Gerçekleştiriyor. Kentte, Dün Gece Saat 21.00'den (Tsi 20.00) İtibaren İlan Edilen Sokağa Çıkma Yasağı Sürüyor. Yüzlerce Polisin Katıldığı Operasyonlarda 153 Kişi Gözaltına Alınırken, Bunlardan 16'sının Terörle İlişkisi Olduğu Kaydedildi.

Kerkük'te El Kaide'ye Yönelik Operasyonlar

Irak'ın Kerkük kentinde polis, El Kaide terör örgütüne ve direnişçilere yönelik büyük bir operasyon gerçekleştiriyor. Kentte, dün gece saat 21.00'den (TSİ 20.00) itibaren ilan edilen sokağa çıkma yasağı sürüyor. Yüzlerce polisin katıldığı operasyonlarda 153 kişi gözaltına alınırken, bunlardan 16'sının terörle ilişkisi olduğu kaydedildi.

Polis, kentte gece boyunca operasyonlara devam etti ve bir çok semtte ev ev aramalar gerçekleştirdi. Kekük'te sokağa çıkma yasağının bu gece saat 21.00'e kadar süreceği belirtildi. Operasyonlar ile ilgili medyaya bilgi veren Kerkük Emniyet Müdürlüğü Bölge Şefi Cemal Tahir, şüpheli olarak gözaltına alınan 153 kişeden 16'sının terör örgütleri ile bağlantılarının tespit edildiğini ifade etti.

(MKF-EA-EA-OK-D)

Kaynak: İHA