Kereste Deposunda Yangın Paniği

Kereste Deposunda Yangın Paniği

İzmir'in Bornova İlçesi Çamdibi Semtinde Bulunan Bir Kereste Deposunda Henüz Bilinmeyen Bir Nedenle Yangın Çıktı. Çok Sayıda İtfaiye Ekibinin Söndürme Çalışmalarına Katıldığı Yangına Helikopterler de Havadan Su Atarak Müdahale Etti. Dumandan Etkilenen Bir İtfaiye Eri Hastaneye Kaldırıldı.

Kereste Deposunda Yangın Paniği

İzmir'in Bornova ilçesi Çamdibi semtinde bulunan bir kereste deposunda henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Çok sayıda itfaiye ekibinin söndürme çalışmalarına katıldığı yangına helikopterler de havadan su atarak müdahale etti. Dumandan etkilenen bir itfaiye eri hastaneye kaldırıldı.

Edinilen bilgiye göre, yangın, akşam saatlerinde Burak Reis Caddesi Numara 24'deki Çamdibi Orman Ürünleri isimli kereste deposunda çıktı. Kısa sürede depoyu kaplayan alevler yangının büyümesine neden oldu. Çevredeki işyerlerinde çalışanlar ve mahalle sakinleri yangını korku dolu gözlerle izledi.

İtfaiye ekipleri kısa sürede depoyu kaplayan alevlere müdahale etti. Helikopterler de havadan su atarak söndürme çalışmalarına katıldı. Yangın sırasında dumandan etkilenen itfaiye eri Yaşar Korkmaz (34), olay yerine gelen çağrılan ambulansla İzmir Dr. Suat Seren Göğüs Hastalıkları ve Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne kaldırılarak tedavi altına alındı.

Söndürme çalışmalarının hala devam ettiği bildirilirken, yangında ölen ya da yaralanan olmadı. Büyük çapta maddi hasarın meydana geldiği yangının çıkış sebebinin yapılacak bilirkişi incelemesi sonucu belli olacağı bildirildi.

Olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kaynak: CHA