Kepez'de Otomobil Pazarı Baraj Mahallesine Taşındı
Haberler » Yerel » Haber

Kepez'de Otomobil Pazarı Baraj Mahallesine Taşındı

Kepez'de Gülveren Mahallesi'ndeki Açık Otomobil Pazarı, Yerleşimin Az Olduğu Baraj Mahallesi'nde, Hazine'den Kiralanan 42 Dönümlük Bir Alana Taşındı

Kepez'de Otomobil Pazarı Baraj Mahallesine Taşındı

Kepez'de Gülveren Mahallesi'ndeki açık otomobil pazarı, bölgede yaşayanların itirazları üzerine, Belediye tarafından yerleşimin az olduğu Baraj Mahallesi'nde, Hazine'den kiralanan 42 dönümlük bir alana taşındı.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Gülveren, Yeşilyurt, Şafak, Ahatlı ve Kültür Mahallesi sakinlerinin otomobil pazarının gürültü kirliliğine yol açtığı yolundaki şikayetleri belediye tarafından dikkate alındı. Kepez Belediyesi'nin alt yapısını tamamlayarak hizmete soktuğu otomobil pazarıyla ilgili bir açıklama yapan Belediye Başkanı Tütüncü, Gülveren Mahallesi'ni ve bölgeyi ziyaretlerinde vatandaşların otomobil pazarından şikayetçi olduğunu anımsattı ve bu sorunu çözmek üzere uygun bir araziye pazarı taşıdıklarını anlattı. Tütüncü, 'Baraj Mahallesi'nde, Hazine'ye ait bir arazinin olduğunu gördük. Hazine o araziyi ihaleye çıkardı. İhaleye girerek aylık 80 bin TL kira ödemek şartıyla 42 dönümlük araziyi Hazine'den kiraladık. Fen İşleri Müdürlüğümüzün yaptığı alt yapı çalışmaları ile açık oto pazarını kurulabilecek hale getirdik. Geçtiğimiz pazar günü de kaldırılan oto pazarından 3 kat daha büyük bir oto pazarı hizmete girmiş oldu' dedi.

(YB-NÖZ) - ANTALYA