Kent Konut, Derince'ye 204 Daire Yapacak

Kent Konut, Derince'ye 204 Daire Yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin Şirketi Olan Kent Konut, Derince İlçesine 204 Daireden Oluşan Bir Site Yapacak. Evler 14 Ayda Teslim Edilecek ve Eve Girene Kadar Taksit Ödenmeyecek.

Kent Konut, Derince'ye 204 Daire Yapacak

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi'nin şirketi olan Kent Konut, Derince ilçesine 204 daireden oluşan bir site yapacak. Evler 14 ayda teslim edilecek ve eve girene kadar taksit ödenmeyecek.

Son 6 yıldır Kocaeli'nin çeşitli yerlerinde yaptığı konutlarla adından söz ettiren Kent Konut, 15 blok ve 204 daireden oluşan yeni projesi Derince İnci Evleri'ni yarından itibaren satışa çıkarıyor.

Derince İnci Evleri'nde daire fiyatlar metrekare ve katlara göre değişiyor. Zemin+4 ve zemin+ 5 kattan oluşan dairelerde oda sayısı 2+1 ve 3+1 olacak. Dairelerde 88, 106, 119, 137, 141, 143, 144, 145, 147, 150 metrekare olmak üzere toplam 10 farklı seçenek bulunuyor. Daireler fiyatları metrekare büyüklüğüne ve katlara göre 89.300 TL ile 158.400 TL arasında değişiyor.

Konutların yapılacağı alanda basın toplantısı düzenleyen Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, kent genelinde her vatandaşı konut sahibi yapmak için çalıştıklarını söyledi.

Kent Konut'un daha önce yaptığı ve zamanında teslim ettiği konutlara da değinen Karaosmanoğlu, bu konutlarında aynı kalitede ve zamanında yapılacağını aktardı.

PEŞİN ALIMDA YÜZDE 10 İNDİRİM

Derince İnci Evleri projesinde ev almak isteyen vatandaşlar ilk önce 2 bin TL'yi bankaya yatırarak evraklarını Kent Konuta teslim etmeleri gerekiyor. Daha sonra ödeme seçeneği uygun olan bankaya kredi başvurusunda bulunuyor. Kredisi onaylanan kişi daire bedelinin yüzde 20 oranında peşinat yatırıyor. Peşin alımlarda yüzde 10 indirim oranı uygulanacak. Bankalara göre farklı kolaylıklar sağlanan projede; 1 yıl taksit ödemesiz seçenek, 0,74'den başlayan oranlar gibi farklı ödeme seçenekleri bulunuyor.DAİRE SEÇEBİLME İMKÂNI

Derince İnci Evleri'nde vatandaşlar için nokta satış yöntemi uygulanacak. Daireye ilk gelen kişi beğendiği daireyi seçebilecek. Bunun yanı sıra Kent Konut vatandaşların konut kredisi kullanabilecekleri beş farklı banka ile anlaştı. Vatandaşlar, Kuveyt Türk, Vakıfbank, Bank Asya, Ing Bank, T-Bank olmak üzere kendilerine en uygun şartta kredi kullandıran banka ile anlaşabilecekler.

14 AYDA TESLİM EDİLECEK

Derince İnci Evleri için başvurular Yarın (12 Mayıs 2010 Çarşamba) günü başlayacak. Daireler vatandaşlara inşaatın başlamasından 14 ay sonra teslim edilecek. Daire almak isteyen vatandaşlarda herhangi bir ön şart aranmazken isteyen ve önce davranan herkes projeyle ev sahibi olabilecek.