Kent Konseyi Kadın Meclisi Kermes Düzenledi
Haberler » Güncel » Haber

Kent Konseyi Kadın Meclisi Kermes Düzenledi

Zonguldak'ın Ereğli İlçesinde Kent Konseyi Kadın Meclisi Tarafından Düzenlenen Kermes Büyük İlgi Gördü.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Kermes Düzenledi

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde Kent Konseyi Kadın Meclisi tarafından düzenlenen kermes büyük ilgi gördü.

AKM'deki kermesin açılışına Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi, Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık, Cumhuriyet Başsavcısı Zülkarney Kısık, Ereğli İlçe Emniyet Müdürü Erkan Tektaş, Kent Konseyi Başkanı Muhabbet Tezel, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neriman Posbıyık, bazı belediye meclis üyeleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Kermesin açılışı öncesi Kent Konseyi Başkanı Muhabbet Tezel yaptığı konuşmada Dünya Kadınlar Günü'nün tarihçesi hakkında bilgi vererek, kermesin gezildiğinde kadınların ne kadar üretken olduğunu görüleceğini söyledi.

Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Neriman Posbıyık ise, "Bizler, Kent Konseyi Kadın Meclisi'nin projelerinden birisi olan 'Bahar Kermesi' sayesinde, Ereğli'de yaşayan ihtiyaç sahibi kadınlarımızın el emeklerinin satışına fayda sağlamak ve bu sayede de ailelerin ekonomisine katkıda bulunmak istiyoruz. Bu amaçla çıktığımız yolda, Kadınlar Günü vesilesiyle kermesimizi, kadınlara adanmış bu özel günde gerçekleştiriyoruz. Biz kadınlar, evlat ve eş olarak geçmişimizi; anne olarak bugünü ve geleceği şekillendiriyoruz. Bunu yaparken sadece eğitici değil, hoşgörü ve sevgilerimizle geleceği ilmek ilmek örüyoruz. Bu yüzden el emeğimizle var ettiğimiz güzel eserlerin maddi yönünün yanı sıra manevi değerinin de altını çizmek istiyorum." diye konuştu.

Konuşmaların ardından kermesin açılışı gerçekleşti.

Kurdelenin kesilmesinin ardından Ereğli Kaymakamı Osman Ekşi; "Türkiye Cumhuriyet ile birlikte kadın hakları konusunda önemli bir rol almıştır. Bugünkü dünyaya baktığımızda bu kavga gürültünün içinde kadınların işe el atmasının gerektiğine inanıyorum. Geleceğimiz kadınların katılımı ile daha güzel olacaktır. Kermesin hazırlanmasında emeği geçen Kent Konseyi Kadınlar Meclisi'ne ve ürünleri ile buraya katılan bayanlara teşekkür ediyorum. Üretim olmadan hiçbir şey olmaz." şeklinde konuştu.

Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık da kadınların toplumdaki önemini vurguladı.

Posbıyık, "Kazandığınız hakların kaybedilmemesi için en fazla mücadele etmesi gereken kadınlardır." dedi.

Kaymakamı Osman Ekşi ve Ereğli Belediye Başkanı Halil Posbıyık'ın konuşmalarının ardından kermes gezildi. Katılanlar beğendikleri ürünlerden satın alırken kermesin sonunda kokteyl verildi.(CİHAN)