Kendisini Kaçıran Nişanlısının El Ve Ayaklarını Bağlayıp Boğdu

Kendisini Kaçıran Nişanlısının El Ve Ayaklarını Bağlayıp Boğdu

Demirören Haber Ajansı - Haberler | Güncel
Kendisini Kaçıran Nişanlısının El Ve Ayaklarını Bağlayıp Boğdu

Erzurum'un Şenkaya İlçesi'nde oturan 17 yaşındaki D. C., kendisini kaçıran nişanlısı 24 yaşındaki Kadir A'nın ellerini bağlayıp kemeri ile boğarak öldürdü.

Erzurum'un Şenkaya İlçesi'nde oturan 17 yaşındaki D. C., kendisini kaçıran nişanlısı 24 yaşındaki Kadir A'nın ellerini bağlayıp kemeri ile boğarak öldürdü. Aile zoru ile evlendirilmek istendiğini öne süren genç kız jandarmaya teslim oldu.

Olay, 16 Temmuz cumartesi gecesi Şenkaya İlçesi'ne bağlı Ormanlı Köyü'nde meydana geldi. D. C. ile Ormanlı Köyü'nde oturan Kadir A., 5 ay önce nişanlandı. Bir süre sonra nişanı bozan D. C. 15 Temmuz cuma günü Kadir A. ve yakınları tarafından gece kaçırılarak Ormanlı Köyü'ne götürüldü. Kadir A., zorla genç kızla birlikte olmak istedi. D. C'nin karşı koyması üzerine A., eski nişanlısını dövdü. Ertesi gün plan kuran D. C. evlenmek istemediği nişanlısına, "Seninle olurum ama bir şartım var. El ve ayaklarını bağlarım. Çünkü beni dövüyorsun. Korkuyorum" dedi. Bu teklifi kabul eden A., yatağa uzandı. D. C. de el ve ayaklarını bağladığı nişanlısının kemerini boğazına geçirerek boğup öldürdü. Daha sonra evden kaçarak ana yola çıkan genç kız, jandarmaya ihbarda giderek cinayet işlediğini belirtip teslim oldu.

Gözaltına alınan ve Şenkaya İlçesi'nde çıkarıldığı nöbetçi mahkeme tarafından tutuklanan D. C. ifadesinde ağabeyi ve annesinin baskısı ile nişanlandığını belirterek şöyle dedi:

"Nişanlım beni görmeye geldiğinde bana elle tacizde bulunuyordu. Anneme söyledim ve nişanı bozmak istedim. Ama annem 'el aleme ne deriz' diyerek engelledi. Sonunda annemi ikna ettim ve geçten 13 Temmuz günü nişan için gönderilenleri iade ettik. Cuma günü onlar ailece barışmaya geldi. Annemi yine kandırdılar ve alışveriş yapmaya gittik. Eve getirip bıraktılar. Gece yarısına doğru beni zorla kaçırdılar. Ablam da kaçırıldığımı gördü. Odaya kapattılar ve beni sırayla dövdüler. Bize 'birlikte olmazsanız kapıyı açmayacağız' dediler. Kadir hem dövdü ve hem de 'benim olacaksın' dedi. 16 Temmuz gecesi şartlı birlikte olma teklifimi kabul etti. El ve ayaklarını bağladım. Kadir'i kendi kemeriyle boğdum. Sonra da pencerenin camını kırdım ve kaçtım. "

Öte yandan evde inceleme yapan jandarma Kadir A'nın cep telefonuna el koydu. Mesajları araştıran jandarma, video kayıtları arasında kızın cinayeti işleme sırasındaki görüntüsüne ulaştı. Kadir A'nın cep telefonuyla görüntü çekmesindeki amacının D. C. ile birlikte olmasını belgeleyerek evlenmeye razı etmek istediği ileri sürüldü.

- Erzurum

Kaynak: Demirören Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title