Kendisini Cinsel İlişkiye Zorlayan Eski Eşini Öldüren Kadının Beraati İstendi

Kendisini Cinsel İlişkiye Zorlayan Eski Eşini Öldüren Kadının Beraati İstendi

Boşandığı kocasını kendisini cinsel birlikteliğe zorladığı ve ölümle tehdit ettiği gerekçesiyle 55 bıçak darbesiyle öldüren 31 yaşındaki Namme Öztürk'ün meşru müdafaa hakkını kullandığı belirtilerek beraati talep edildi.

İstanbul Tuzla'da, boşandığı 34 yaşındaki eşi Kazım Aydemir'i, 55 yerinden bıçaklayarak öldürdüğü gerekçesiyle yargılanan Namme Öztürk'ün, 18 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılandığı davada savcı mütalaasını verdi. Savcı, Namme Öztürk'ün, olay anında eski eşi tarafından silahla tehdit edildiğini ve meşru müdafaa hakkını kullandığını belirterek beraat talep etti.

2016 YILINDA BOŞANDILAR

İki yıl önce yaşanan olayda, iki çocuk annesi Namme Öztürk (31), evine gelen boşandığı eşi Kazım Aydemir'le tartıştı. İddiaya göre, Aydemir'in silah çekip kendisini ölümle tehdit etmesi üzerine, buzdolabının üzerinde duran bıçağı alan Öztürk, eski eşini sırtından ve vücudunun çeşitli yerlerinden 55 kez bıçaklayarak öldürdü. Duruşmada mütalaasını veren savcı, sanık ve maktulün 2007'de evlendiklerini ve aralarındaki sorunlar nedeniyle 2016'da boşandıklarını ifade etti.

"SENİ ÖLDÜRÜRÜM"

Boşanma kararı sonrası çocuklarını görmek için ara ara Namme Öztürk'ün evine giden Kazım Aydemir'in, ayrıldığı eşini birden çok kez cinsel ilişkiye zorladığı, olay günü tabanca ile "Seni öldürürüm" dediği, Öztürk'ün de kendisini tehdit eden eski eşini bıçakladığı belirtildi.

YORUMLAR (11)

 • ADINIZI YAZIN:
  Tabi ölen adam olunca badem gözlü oldu değilmi. Bu tür olaylarda ölenlerin p i kadın be, erkek yapınca namus kadın yapınca cani ne güzel dünya. Ödürsünler birbirini demiyorum ama adil yargı olsun. Ölen gidiyor. Öldüren 5-6 sene sonra çıkıyor. Bu kaçıncı hikaye, biz çoook gördük bu haberleri.
 • SER:
  erkek kadına üflese uzaklaştırma alır ama kadın öldürse beraat, bu hukuk türk aile yapısını dejenere etmeye devam ediyor.
 • HAYDAR:
  O savcının gecmişini selam ederim Beraat verilmemeli yoksa cimere ihbar ederim inşallah adamınkanı yerde kalmaz cezasız kalmasın
 • MEMOLEE:
  HEM SIRTINDAN BICAKLA HEMDE 55 DARBE. KADIN ÖLMÜŞ ADAMIN ARKASINDAN HERŞEYİ SÖYLEYEBİLİR. YALAN VEYA DOĞRU. YUSUF ALEYHİİSSLAM KISSANA GÖRE BAKARSAN ARKADAN BIÇAKLADIĞI İÇİN KADIN SUÇLU.
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.