Kendisini Astsubay Olarak Tanıtan Cezaevi Firarisi Yakalandı

Kendisini Astsubay Olarak Tanıtan Cezaevi Firarisi Yakalandı

Kırıkkale'de Kendisini Astsubay Olarak Tanıtarak Esnafı Dolandırmaya Çalışan Cezaevi Firarisi, Polis Tarafından Kıskıvrak Yakalandı.

Kendisini Astsubay Olarak Tanıtan Cezaevi Firarisi Yakalandı

Kırıkkale'de kendisini astsubay olarak tanıtarak esnafı dolandırmaya çalışan cezaevi firarisi, polis tarafından kıskıvrak yakalandı.

Edinilen bilgiye göre, kendisini astsubay olarak tanıtarak bir esnafı dolandırmaya çalışan M.D. (26), yapılan ihbar üzerine emniyet güçleri tarafından yakalandı. Yapılan sorgulamada, M.D.'nin dolandırıcılık ve hırsızlık suçundan Niğde Cezaevi'nde yattığı sırada kaçtığı ve firari olarak arandığı belirlendi. M.D.'nin üzerinden Mersin'de yaşayan ve evi soyulan bir vatandaşa ait kimlik ile sahte astsubay kimliği çıktı.

Polis, yaptığı araştırmada şahsın Erzurum'da cep telefonu çalma, Mersin'de evden hırsızlık ve Kırıkkale ile Mersin'de kendisini astsubay olarak tanıtıp vatandaşları dolandırma olayına karıştığını ve ayrıca 2 ay önce Niğde Cezaevi'nden kaçtığını tespit etti. Zanlı, Kırıkkale Emniyet Müdürlüğü'nde yapılan sorgulamanın ardından adliyeye sevk edildi.

(CC-CC-Y)

Kaynak: İHA