Kendini Vuran Avcı Hayatını Kaybetti
Haberler » Güncel » Kendini Vuran Avcı Hayatını Kaybetti - Haber

Kendini Vuran Avcı Hayatını Kaybetti

112 Helikopteri İniş Yapamayınca Devreye Askeri Helikopter Girdi

Kendini Vuran Avcı Hayatını Kaybetti

Malatya'da ava çıkan 25 yaşındaki Hasan Beyre kazayla kendini vurdu. Ağır yaralanan Beyre'yi Diyarbakır'dan gelen 112 ambulansı alamayınca devreye askeri helikopter girdi. Askeri helikopterle hastaneye kaldırılan Beyre, müdahaleye karşın yaşamını yitirdi.

Malatya'nın Doğanşehir İlçesi'ne bağlı Beyre Köyü'nde oturan Hasan Beyre, sabah saatlerinde 2 arkadaşıyla birlikte ava çıktı. 3 arkadaş, öğlen saatlerine doğru birbirlerinden ayrılarak yollarına devam etti. Hasan Beyre bir süre sonra cep telefonuyla arkadaşlarını arayarak kazayla kendisini ayağından vurduğunu söyledi. Bunun üzerine durum hemen 112'ye bildirildi ve kısa sürede Doğanşehir'den bir ambulans Ovayazı Mevkii'ne hareket etti. Yaralı avcı Hasan Beyre'nin tam olarak yerini bildirememesi üzerine bölgenin de dağlık olması nedeniyle durum Sağlık Bakanlığı'na iletildi ve Diyarbakır'daki ambulans helikopter Malatya'ya doğru yola çıktı. Bu sırada yaralı avcının açık cep telefonundan yer tespiti yapıldı ve koordinatlar ambulansa iletildi.

Bölgeye gelen Sağlık Bakanlığı ambulans helikopter olay yerinin dağlık ve çukurda kalması nedeniyle iniş yapamadı. Bunun üzerine helikopter yakın bir bölgeye iniş yaptı ve doktor ve hemşire, ekipmanları ile birlikte yaralı avcıya müdahale etti. Durum 2'nci Ordu Komutanlığı Kara Hava Alayı'na iletildi. Alaydan kalkan askeri helikopter, olay yerine gelerek yaralı avcı Hasan Beyre ile doktor ve hemşireyi alarak Malatya Turgut Özal Tıp Merkezi'ne getirdi. Yaklaşık 3 saat süren kurtarma operasyonu sırasında diz kapağından yaralanan ve aşırı kan kaybeden Hasan Beyre, hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, diğer 2 avcı da ifaleri alınmak üzere Jandarma tarafından gözaltına alındı.

Kaynak: DHA

Manşet

Haberler