'Kendimi Çok Ağır Eleştiririm'

'Kendimi Çok Ağır Eleştiririm'

Habertürk'te 'Saba Tümer'le Bu Gece' Ye Katılan Türkiye'nin En Sevilen Şarkıcılarından Hande Yener, Müziğe ve Hayata Bakışını Anlattı.

'Kendimi Çok Ağır Eleştiririm'

HABERTÜRK'TE 'SABA TÜMER'LE BU GECE' YE KATILAN TÜRKİYE'NİN EN SEVİLEN ŞARKICILARINDAN HANDE YENER, MÜZİĞE VE HAYATA BAKIŞINI ANLATTI.

Hande Yener hem çok sevilen hem de çok eleştiriye maruz kalan ünlüler arasında. Genelde meslektaşları tarafından eleştirilen Hande Yener, müzikte yaptığı tek başına yolculuğun zorluklarını Saba Tümer'e anlattı. Tarzının geçirdiği radikal değişimin kendisini korkutmadığını anlatan Yener, hayranlarının yeni tarzına alışma sürecini ise şu şekilde açıkladı: Kendi başıma öğrenince biraz zor oldu. Değişimi herkes sevmiyor ve yadırgıyor olabilirler. Ama biraz daha açık bakmak gerekiyor özellikle müzikte. Bu albümü bir günde anladıklarını farkettim gelen maillerden. Alıştılar sanıyorum. Şimdi bir sonraki stepte benim yeni bir değişikliğe başvurmam gerekiyor onu düşünüyorum.

Türkiye'de çok sıkı ve oturmuş bir hayran kitlesi olmasına rağmen kendi bulunduğu yere ilgili olarak kendi kendisine 'Hiçbir şey değilsin' diyerek belirlediğini belirten, Yener hayata, mesleğine ve müziğe bakış açışısı şöyle özetledi: Benim korkularım çok farklı. Mesleğimle ilgili iyi bir şey yaptığımda korkmam. Tekrar etmekten korkarım kendimi. Bulunduğum yerden hiçbir zaman ben memnun olmadım. Belki herkese göre çok top denilen noktada ben 'Hiç birşey değilsin' diyordum kendime. Şu anda da bunu söylüyorum. Hiç bir zaman 'Ben oldum' demedim. Sadece sevildim, güzel bir kitlem oldu ama müzik açısından kendimi çok ağır eleştiriyordum. Gelmem gereken nokta bu değil diyordum. Ben sadece ses rengimi paylaşıyordum aslında. Şarkıcılık yapamıyordum çok fazla. Çünkü şarkıcılık yapmak için de o fırsatı veren şarkılar olması gerekiyor elinizde.