'Kendime Oyuncu Demiyorum'

'Kendime Oyuncu Demiyorum'

Ünlü Balet ve Oyuncu Tan Sağtürk Her Ne Kadar Televizyonda Pek Çok Başarılı Projeye İmza da Atsa Kendisini Oyuncu Kabul Etmiyor, Peki Ama Neden?

'Kendime Oyuncu Demiyorum'

ÜNLÜ BALET VE OYUNCU TAN SAĞTÜRK HER NE KADAR TELEVİZYONDA PEK ÇOK BAŞARILI PROJEYE İMZA DA ATSA KENDİSİNİ OYUNCU KABUL ETMİYOR, PEKİ AMA NEDEN?

Esasında Türkiye kendisi İkinci Bahar'daki Amerikalı rolüyle tanıdı ilk kez, belki böyle bir baletimiz olduğunu bilenler vardı ama o rol kendisine büyük bir popülerite ve hayranlık kazandırdı. Bu aralar 'Bez Bebek'teki başarılı performansıyla izlediğimiz Tan Sağtürk oyunculuğ ave hayata bakışını Habertürk'de 'Söz Sende' programına katılarak Balçiçek Pamir'e anlattı.

Bakın Sağtürk bu konuda neler diyor, 'Kendime en yakın gördüğüm meslek bu olabilir. Çünkü sahnede 1,5 saat boyunca ağzınızdan tek bir cümle çıkmadan bir şeyler anlatmaya çalışıyorsunuz. Burada bir avantajınız var, cümleleriniz var. Ama görüyorum ki sonsuz dipsiz bir konu. Biraz daha akademik çalışmak lazım bence. Biraz daha dert edinebilirsem daha iyi olacak her şey ama ben çok keyif alıyorum yaptığım işten'. Asıl mesleğinin bale olduğuna dikkat çeken Tan Sağtürk 'Ben kendime oyuncu demiyorum. Ben bale ve dans dünyasının içindeyim. Hakim olduğumu düşünüyorum yaptığım işe. Öbür taraf benim ziyarete gittiğim, zaman zaman uğradığım bir yer gibi. Keyif de alıyorum, uzun da sürsün istiyorum' dedi.