Kenan Doğulu: "Eşler, Dostlar Birbirini Ağırladı"

Kenan Doğulu: "Eşler, Dostlar Birbirini Ağırladı"

Finlandiya'nın Başkenti Helsinki'de Düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Shake It Up Şekerim" Parçasıyla Türkiye'ye Dördüncülük Kazandıran Kenan Doğulu, "Dördüncü Olmamıza, Eşlerin, Dostların Birbirlerini Ağırlamaları, Birbirleriyle Oylaşmaları Sebebiyet Verdi" Dedi.

Kenan Doğulu:

Finlandiya'nın başkenti Helsinki'de düzenlenen 52. Eurovision Şarkı Yarışması'nda "Shake It Up Şekerim" parçasıyla Türkiye'ye dördüncülük kazandıran Kenan Doğulu, "Dördüncü olmamıza, eşlerin, dostların birbirlerini ağırlamaları, birbirleriyle oylaşmaları sebebiyet verdi" dedi.

Helsinki'den ayrılarak yurda dönen Kenan Doğulu, Atatürk Havalimanı'nda basın mensuplarına yaptığı açıklamada, yarışmada birincilik getiremedikleri için üzgün olduğunu belirtti.

Dördüncülüğün de azımsanmayacak bir başarı olduğunu vurgulayan Doğulu, yarışma için çok çalıştığını, 5 ay geceli gündüzlü bu yarışmaya hazırlandıklarını kaydetti. Kenan Doğulu, şöyle konuştu:

"Çeşitli ülkelerden, daha çok puan bekliyordum. Biz yine de bugünün şartlarıyla elimizden geleni yaptık. Türkiye'nin biraz karışık olduğunu herkes biliyor, bazı şeylerimize kızıyorlar, bazı şeylerimize çok sıcak değiller, vesaire... Şarkımızla müzikle her türlü engeli geçebileceğimizi düşünüyorum, en azından birçoğunu. Dördüncü olmamıza eşlerin dostların birbirlerini ağırlamaları, birbirleriyle oylaşmaları sebebiyet verdi."

Soruları da yanıtlayan Doğulu, "Eurovision Şarkı Yarışması'nın politik boyutu olup olmadığı" yönündeki bir soruya, "Politik bir şarkı yarışması, içinde politika olan, siyaset kokan ama yine de şov dünyasının yeniliklerini de hissettiren bir hadise. Özellikle Doğu Avrupa ülkeleri birbirlerine hep oy atacaklar, bundan sonraki yıllarda da onların ağırlığını göreceğiz gibi görünüyor. Çünkü çok kalabalıklar" yanıtını verdi.