Kemerkaya Haberleri

Kemerkaya haber, Kemerkaya son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kemerkaya - 15.11.2012
Antalya Bürosu'nun Bölge Haberleri (2)
Foto.İŞTE KAPANACAK BELEDİYELER.
Kemerkaya - 16.10.2012
"Savcıyım" Dedi, 84 Bin TL Dolandırdı
Edinilen bilgiye göre, Trabzon'un Kemerkaya Mahallesi'nde kendisini başsavcı olarak tanıtan kişi, A.
Kemerkaya - 16.10.2012
Trabzon'da Dolandırıcılık İddiası
Kemerkaya Mahallesi'nde polise başvuran A.
Kemerkaya - 04.10.2012
Her Gün 5 Bin Metre Yürüyüş Kalp Hastalıkları Riskini Azaltıyor
Eski bir tekvandocu ve yüzücü olarak sporun her zaman yanında olduğu ifade eden Gümrükçüoğlu, "Bu amaçla birçok organizasyon düzenliyoruz. Vatandaşlarımız için sahilde Kemerkaya ile Beşirli mahalleleri arasında yaptırdığımız ve yaklaşık iki yıl önce hizmete açtığımız yürüyüş yoluna gösterilen ilgi bizleri memnun ediyor" diye konuştu.
Kemerkaya - 01.10.2012
Trabzon 3 Ekim'de Yürüyecek
Etkinlikler dolayısıyla Halk Sağlığı Müdürü Köksal Hamzaoğlu ve beraberindeki heyet Başkan Gümrükçüoğlu'nu ziyaret etti. Başkan Gümrükçüoğlu vatandaşları sahille buluşturmak ve yürüyüş yapabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla sahilde Kemerkaya ile Beşirli arasında 5.
Kemerkaya - 01.10.2012
3 Ekim'de Trabzon Yürüyecek
Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu da sağlıklı hayat için yürüyüş ve spor aktivitelerinin büyük önem arz ettiğini belirtti. Vatandaşların yürüyüş yapabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla sahilde Kemerkaya ile Beşirli arasında yaklaşık 6 kilometre uzunluğunda yürüyüş yolu yaptıklarını hatırlatan Gümrükçüoğlu, "Bundan iki yıl önce hizmete sunduğumuz yürüyüş yoluna vatandaşlarımız büyük ilgi gösteriyor.
Kemerkaya - 01.10.2012
Sağlıklı Yaşam İçin Yürüyüş ve Spor Büyük Önem Arz Ediyor
Gümrükçüoğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, vatandaşları sahille buluşturmak ve yürüyüş yapabilmelerine katkıda bulunmak amacıyla sahilde Kemerkaya ile Beşirli arasında 5.
Kemerkaya - 22.09.2012
Trabzon Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu, Esnaf Ziyaretinde Bulundu
Başkan Gümrükçüoğlu, beraberindeki Başkan Yardımcısı Osman Necip Sevinç ve Osman Gökhan Bali ile birlikte Kunduracılar Caddesi ve Kemerkaya Mahallesi'ndeki esnafı ziyaret ederek, sorunlarını dinledi.
Kemerkaya - 22.09.2012
Başkan Gümrükçüoğlu Trabzon Sokaklarını Arşınlıyor
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Kunduracılar ve Kemerkaya mahallelerinde esnaf ve vatandaş ziyaretlerini sürdürüyor.
Kemerkaya - 13.09.2012
Başına Pencere Düşen Kadın Yaralandı
Olay, Kemerkaya Mahallesi Kunduracılar Caddesi'nde meydana geldi.
Kemerkaya - 13.09.2012
Bolvadin Heyetinden Eskişehir Orman Bölge Müdürü'ne Ziyaret
Bolvadin AK Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş, Kemerkaya belde Belediye Başkanı Asım Yavuz ve AK Parti Bolvadin ilçe Yönetim Kurulu Üyesi Sadık Bosnalı, Eskişehir Orman Bölge Müdürü Nadir Sarıkaya'yı makamında ziyaret etti.
Kemerkaya - 10.09.2012
Trabzon'da İşyerinden Hırsızlık
Kemerkaya Mahallesi'nde H.
Kemerkaya - 27.08.2012
"Müslüman Kanı Dökülsün Diye mi?"
ECEVİT'TEN ALINTI YAPTI Kılıçdaroğlu daha sonra Bolvadin'e bağlı Kemerkaya Beldesi'ne geçti.
Kemerkaya - 26.08.2012
Kılıçdaroğlu: O Kampta Adam mı Yetiştiriyorsunuz
ECEVİT'TEN ALINTI YAPTI Kılıçdaroğlu daha sonra Bolvadin'e bağlı Kemerkaya Beldesi'ne geçti.
Kemerkaya - 26.08.2012
Kılıçdaroğlu: O Kampta Adam mı Yetiştiriyorsunuz -1-
ECEVİT'TEN ALINTI YAPTI Kılıçdaroğlu daha sonra Bolvadin'e bağlı Kemerkaya Beldesi'ne geçti.
Kemerkaya - 26.08.2012
Kılıçdaroğlu: O Kampta Müslüman Kanı Dökülsün Diye Adam mı Yetiştiriyorsunuz (2)
ECEVİT'TEN ALINTI YAPTI Kılıçdaroğlu daha sonra Bolvadin'e bağlı Kemerkaya Beldesi'ne geçti.
Kemerkaya - 26.08.2012
Kılıçdaroğlu'ndan Çadır Kent Tepkisi
Daha sonra Kemerkaya beldesine geçerek, yine bir kahvehanede vatandaşlarla sohbet eden Kılıçdaroğlu, Afyon'dan fazla oy alamadıklarını belirterek, daha fazla oy ve belediye başkanlığı istediklerini kaydetti.
Kemerkaya - 24.08.2012
Trabzon'da İş Yerinden Hırsızlık
Kemerkaya Mahallesi'nde M.
Kemerkaya - 23.08.2012
Trabzonspor – Videoton Maçından Notlar
-trabzonspor tarafından UEFA Avrupa Ligi'ndeki rakibi Videoton kulübü yetkilileri ve UEFA temsilcine bir yemek verildi. Yemeğe Trabzonspor Yönetim Kurulu Üyesi Nevzat Aydın ve Ömer Kemerkaya, UEFA Temsilcisi Trygve Borno, Videoton Kulübü sahibi Istvan Garancsi, CEO'su Mark Tassy ve Pazarlama Müdürü Adam Varkonyi, Trabzonspor Genel Müdürü Sinan Zengin, İdari Genel Sekreteri Metin Kazancıoğlu, Kurumsal İletişim Sorumlusu Altuğ Atalay ve Profesyonel İşler Sorumlusu Aysun Karahasanoğlu katıldı.
Kemerkaya - 23.08.2012
Trabzonspor - Videoton Maçı Öncesi Dostluk Yemeği
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'ndeki yemeğe bordo - mavili kulübün yönetim kurulu üyeleri Nevzat Aydın ve Ömer Kemerkaya, Genel Müdür Sinan Zengin, UEFA Temsilcisi Trygve Borno, Videoton Kulübü sahibi Istvan Garancsi, CEO'su Mark Tassy ve Pazarlama Müdürü Adam Varkonyi katıldı.
Kemerkaya - 13.08.2012
Müftü Çakı: Hayatımızı Kur'an ve Sünnete Göre Tanzim Etmeye Çalışmalıyız
Bu gecenin kadrini iyi anlamak ve ona göre değerlendirmek gerektiğini ifade eden Çakı, Kadir Gecesi'nin nasıl değerlendirilmesi gerektiğini konusunda da şunları söyledi: "Bu mübarek gecede kendimiz, anne-babamız, yakınlarımız ve bütün müminleri için dua etmeli, af ve mağfiretimizi dilemeli, dünyanın muhtelif yerlerinde zulme maruz kalan soydaş ve dindaşlarımızın kurtuluşu için niyazda bulunmalı, bu geceyi vesile bilip hayatımızı yeniden Kur'an ve sünnete göre tanzim etmeye başlamalı, her türlü yanlışı, hatayı ve günahı terk etmeli, İslami ve insanı görevlerimizi yerine getirmeye çalışmalıyız." Müftü Çakı, teşkilat olarak bu gece vesilesiyle hazırladıkları Kadir Gecesi programını Bahçecik Mehmet Akif Ersoy Camii'nde akşam namazını müteakip yapacaklarını belirtti. Aynı gece ayrıca, Tekke, Çarşı ve İskenderpaşa camilerinde Sakal-ı Şerif ziyaretleri olacağı bilgisi veren Çakı, Çarşı, Pazarkapı, İskenderpaşa, Mehmet Akif Ersoy, 2 Nolu Bostancı, Yavuz Sultan Selim, Erdoğdu Merkez, Merkez Fatih, Yeni Kemerkaya, Fatma Hatun, Boztepe Osmanlı, Afet Evleri, Ortahisar Fatih Büyük ve 2 Nolu Beşirli Mahallesi Yalı camilerinin de sabaha kadar açık bulundurulacağını sözlerine ekledi.
Kemerkaya - 11.08.2012
Bolvadin, Çay ve Çevresinin İçme Suyu Projesinin İhalesi Yapıldı
Bolvadin'de hala kullanılan içme suyunun kalitesinin çok düşük ve belediyeye ciddi anlamda külfet oluşturduğuna dikkat çeken AK Parti İlçe Başkanı Pektaş, "Büyük bir ihtiyacın giderileceği bu çalışmanın bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz. Öte yandan Kemerkaya Yedikapı Göleti, Kurucaova Göleti'nin inşaatı, Bozkuş mevki kapalı sistem sulama işleri katkılarınızla hızla devam etmekte.
Kemerkaya - 11.08.2012
"Bölgenin İçme Suyu Problemini Çözüyoruz"
DSİ Genel Müdürü hemşerimiz Akif Özkaldı'yı makamında ziyaret eden AK Parti Bolvadin İlçe Başkanı Musa Pektaş: "Teşkilatımız olarak Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof.Dr. Veysel Eroğlu ve şahsınıza ilettiğimiz İlçemizin içme suyu ihtiyacı talebimize olumlu cevap vererek çalışmalara hızla başlamanız ilçe halkında heyecan oluşturmuştur. Halen kullanmakta olduğumuz içme suyumuzun kalitesi çok düşük ve belediyemize ciddi anlamda külfet oluşturmaktadır. Büyük bir ihtiyacın giderileceği bu çalışmanın bir an önce tamamlanmasını talep ediyoruz. Öte yandan Kemerkaya Yedikapı Göleti, Kurucaova Göletinin inşaatı, Bozkuş Mevkii kapalı sistem sulama işleri katkılarınızla hızla devam etmekte olup, sezona çiftçilerimizin hizmetine sunulacak olması memnuniyet vericidir.
Kemerkaya - 10.08.2012
Winwin'den Trabzon'da Bin 750 Kişiye İftar
Kurumsal yemek hizmeti sektöründe ilk ve tek Türk şirketi olarak faaliyetlerini sürdüren WinWin Yönetimi, geleneksel olarak gerçekleştirdiği iftar organizasyonunda bin 750 kişiye hizmet verdi. İnönü Mahallesi Fatih Devlet Hastanesi yanı, Kemerkaya Mahallesi eski Belediye binası arkası ve Kalkınma Mahallesi KTÜ Farabi Hastanesi Acil Servisi karşısında kurulan üç ayrı iftar çadırında Trabzonlularla buluşan şirket yöneticileri organizasyona katılanlarla birlikte oruçlarını açtılar.
Kemerkaya - 20.07.2012
Rahip Santoro'nun Katili Oğuzan Akdin Firar Etti
Öte yandan Şubat 2006'da Trabzon'un Kemerkaya Mahallesi'nde bulunan Santa Maria İtalyan Katolik Kilisesi rahibi Andrea Santoro'yu silahla öldürdüğü gerekçesiyle 18 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırılan Oğuzhan Akdin, Adalet Bakanlığı'na yaptığı başvuru sonucunda Akçaabat Yarı Açık Cezaevi'ne nakledilmişti.
Kemerkaya - 18.07.2012
Trabzon'da Bir İşçi Yaralandı
Merkeze bağlı Kemerkaya Mahallesi'ndeki iş yerinde torna ustası olarak çalışan F.
Kemerkaya - 18.07.2012
Trabzon'da Gasp İddiası
Kemerkaya Mahallesi'nde M.
Kemerkaya - 06.07.2012
5. Uluslar Arası Resim Festivali Kapsamında 19 Ülkeden Gelen Sanatçılar Yemekte Biraraya Geldi
Trabzon'un Akçaabat İlçesi'nde bir restorantta buluşan üyeler keyifli dakikalar geçirirken, yemeğe Bahadır Otomotiv Yönetim Kurulu üyesi Ömer Kemerkaya, Melahat Bahadır Kemerkaya, Bahadır Otomotiv Satış Müdürü Adnan Güleş, Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği Genel Başkanı Şükran Üst ve 19 ülkeden gelen 100 kadın sanatçı katıldı.
Kemerkaya - 26.06.2012
Kooperatif Yeni Başkanını Seçti
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından açılış konuşmasını mevcut Başkan Atıf Bülbül yaptı. Bülbül, yeni dönemde aday olmayacağını açıklarken başkanlık döneminde yaptıklarını anlatarak üyelerin kendisine vermiş olduğu destekten dolayı teşekkür etti. Olağan Genel Kurul sonunda yapılan seçimde yönetime Binali Kaya, Feridun Yılmaz ve Orhan Maden seçildi. Yönetim kuruluna yedek üye olarak Yaşar Taşdemir, Başar Vural ve Erhan Kemerkaya seçildi.
Kemerkaya - 25.06.2012
Kayıktan Denize Düşen Çocuk Boğuldu
Olay, Kemerkaya Mahallesi Ganita mevkiinde geçen cuma günü meydana geldi.
Kemerkaya - 21.06.2012
Kemerkaya Esnafından Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'na Teşekkür
altyapı çalışmalarından dolayı Trabzon Belediye Başkanı Dr.
Kemerkaya - 21.06.2012
Belediye Başkanı Gümrükçüoğlu'nun Esnaf Ziyaretleri
Trabzon Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Kemerkaya Mahallesi'ndeki esnafla bir araya geldi.
Kemerkaya - 13.06.2012
Trabzonspor Yönetimi'nden Aslan ve Dağdaş'a Veda Yemeği
Mehmet Ali Yılmaz Tesisleri'nde verilen yemeğe asbaşkan Nevzat Şakar, genel sayman Temel Kazancıoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Recep Denizer, Emin Kahraman, Olcay Saral, Hakan Tuncay ve Ömer Kemerkaya katıldı.
Kemerkaya - 16.05.2012
AK Parti Adıyaman Milletvekili Yetiş'in Köy Ziyaretleri
AK Parti Adıyaman Milletvekili Murtaza Yetiş Çemberlitaş, Toptepe, Yenigüven ve Kemerkaya köylerini ziyaret ederek vatandaşların sorunlarını dinledi.
Kemerkaya - 16.05.2012
Telefon Dolandırıcıları İşi Abarttı
Öte yandan Trabzon'un Kemerkaya Mahallesi Kahramanmaraş Caddesi'nde H.
Kemerkaya - 12.05.2012
Elif'in Ölümüne 100 Bin TL'lik Tazminat Davası
İzmir'in Hatay Semtinde, yolun karşısına geçmek isterken otomobil altında kalarak yaşamını yitiren lise öğrencisi Elif Gökçe Kemerkaya'nın ailesi, sürücü ve sigorta şirketi aleyhine 100 bin TL'lik tazminat davası açtı.
Kemerkaya - 29.04.2012
Trabzon'da Aile İçi Şiddet Vakaları
NASIL O ARABAYA BİNERSİN 29 Şubat 2012 tarihinde Kemerkaya mahallesinde oturan P.
Kemerkaya - 23.04.2012
Bolvadin'e Hizmetin Adı Ak Parti
PEKTAŞ: "KÖYLERİMİZ ALTIN ÇAĞINI YAŞAMAKTA" Cumhuriyet tarihi boyunca yapılan hizmetleri katlayarak çok fazlasının Ak Parti hükümeti zamanında yapıldığını söyleyen Ak Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş: "Hükümetimiz döneminde köylerimizde alt yapı problemi kalmadı. Şimdiye kadar 65 bin m2 parke taşı ve bordür işleri yapıldı. Bu yılda 8 köyümüze 10 bin m2 kilitli parke ve bordür taşı yapılacak. Grup köylerimize hitap eden yayla yollarını hayata geçireceğiz. Karayokuş Çamlıdere arasındaki yol, Kemerkaya Avdan yolu, Ortakarabağ Köyü giriş yolu, Dişli Kasabamızı çevre yoluna bağlayan bağlantı yolu ve Hamidiyeden başlayarak Kaplıcamıza kadar uzanan yolun asfaltları bu sene yapılacaktır.
Kemerkaya - 14.04.2012
Hayırlı Olsun Ziyareti
Bu sene tamamlanacak.3080 dekar araziyi sulayacak olan Kemerkaya göleti bu yıl sonu inşaat ihalesi yapılacak.
Kemerkaya - 11.04.2012
AK Parti İlçe Teşkilatı'ndan En Genel Müdürlere Ziyaret
İlk olarak DSİ Genel Müdürü Vekili Özkaldı'yı makamında ziyaret eden AK Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş, AK Parti iktidarından önce ilçede sulanabilir arazinin yok denecek kadar az olduğunu söyledi. Özburun Göleti, Orta Karabağ, Dipevler, Merkez Bozkuş ve Hamzabey sulama sahalarıyla belirli bir noktaya gelindiğini ifade eden Pektaş, Kemerkaya Yedikapı Göleti, Kurucaova Göleti, Dişli Göleti, Karacaören Göleti ve kapalı devre damlama sulama sistemleriyle ilçedeki sulanabilir arazinin arttığını belirtti.
Kemerkaya - 11.04.2012
Ercan Türk'e Ziyaret
Bolvadin Ak Parti İlçe Başkanı Musa Pektaş ve beraberindeki heyet DSİ Genel Müdürü Akif Özkaldı, Karayolları Genel Müdür Yard. İhsan Akbıyık, Orta Öğretim Genel Müdürü Ercan Türk'ü ziyaret etti. DSİ Genel Müdürünü ziyaret sırasında Pektaş: "Ak Parti iktidarından önce Bolvadinimizdeki Sulanabilir arazi hiç yok denecek kadar az iken, Özburun Göleti, Orta Karabağ, Dipevler, Merkez Bozkuş ve Hamzabey sulama sahalarıyla belirli bir noktaya gelinmiştir. Kemerkaya Yedikapı Göleti, Kurucaova Göleti, Dişli Göleti, Y.
Kemerkaya - 06.04.2012
Bolvadin'e Yapılan Yatırımlar
Tamamlanan Bolvadin Özburun Göleti ve Sulaması ile YAS Sulama Şebekesi 6. Kısım projesi sayesinde toplam 9 bin dekar arazinin suya kavuştuğu belirtildi. Kurucuova Göleti ve Sulaması'nın inşaatı devam ettiği belirtilen açıklamada, çalışmanın bu yıl tamamlanacağı kaydedildi. Bin Günde Bin Gölet Projesi çerçevesinde Bolvadin'de de göletler inşa edildiğine yer verilen açıklamada şöyle denildi: "3 bin 80 dekar araziyi sulayacak Kemerkaya Göleti ve Sulaması'nın önümüzdeki aralık ayında inşaat ihalesi yapılacaktır.
Kemerkaya - 30.03.2012
Hırsızlar Aydınlatma Direklerindeki Kablolara Dadandı
Kemerkaya Mahallesi ile Faroz balıkçı barınakları arasında bulunan aydınlatma direklerindeki kablolar ile topraklama hattına dadanan hırsızların belediyeyi maddi zarara uğrattığı belirtildi.
Kemerkaya - 26.03.2012
Kadın Polisi Taciz Ettiği İddiası ile Tutuklandı
Kemerkaya Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana gelen olayda, iddiaya göre Hakan Ş.
Kemerkaya - 26.03.2012
Kadın Polise Cinsel Tacizde Bulununca Yakalandı
Kemerkaya mahallesinde sivil giyimli kadın polise tacizde bulunan bir kişi yakalandı.
Kemerkaya - 26.03.2012
Kadın Polise Tacizden Gözaltına Alındı
Olay, Kemerkaya Mahallesi'nde dün akşam saatlerinde meydana geldi.
Kemerkaya - 26.03.2012
Trabzon'da Sarkıntılık İddiası
Alınan bilgiye göre, dün akşam saatlerinde Kemerkaya Mahallesi Kahramanmaraş Caddesi'nde yürüyen N.
Kemerkaya - 07.03.2012
Köy Bakkalı, Müşterisi Tarafından Öldürüldü
Ardahan'ın Çıldır İlçesi'ne bağlı Taşdeğirmen Köyü'nde bakkal dükkanı işleten 26 yaşındaki Tolga Kemerkaya, tartıştığı müşterisi tarafından tabancayla vurularak öldürüldü.
Kemerkaya - 07.03.2012
Köydeki İş Yerinde Öldürüldü
Edinilen bilgiye göre, Çıldır ilçesine bağlı Taşdeğirmen köyünde Tolga Kemerkaya (26), iş yerinde silahla vurulmuş halde bulundu.
Kemerkaya - 03.03.2012
Şampiyonlar Oyun Havasıyla Coştu
Minikler, Gençler, Yıldızlar ve Büyükler olmak üzere 4 kategoride yapılan yarışmada oyuncular tüm hünerlerini sergiledi. Düzenlemesiz ve düzenlemeli olmak üzere iki dalda yapılan yarışmada Teke Yöresi kahramanlarının hayat hikayelerinin de anlatıldığı kategoriler izleyenleri büyüledi. Kulüpler arasında kıyasıya geçen yarışmalarda, kızlar meyve topladı, erkekler davul, zurna çaldı ve tüfek attı. Yaklaşık 3 saat süren yarışma sonunda Minikler kategorisinde Düzenlemesiz dalda Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü birinci, düzenlemeli dalda Minikler kategorisinde Suna Uzal İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü, Büyükler düzenlemesiz dalda Burdur Halkeğitim Merkezi, Yıldızlar düzenlemeli dalda Suna Uzal İlköğretim Okulu Gençlik Spor Kulübü, Gençler düzenlemesiz dalda BURFAD Gençlik Spor Kulübü, Gençler düzenlemeli dalda USO Anadolu Lisesi Gençlik ve Spor Kulübü birinci oldu. Halkoyunları şampiyonlarına ödülleri Burdur Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Ahmet Sancar, Burdur Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Kemerkaya, Burdur Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Sarıtaş tarafından verildi.
Kemerkaya - 02.03.2012
Okullararası Hentbol Müsabakaları Sona Erdi
Dereceye giren takımlara madalya ve kupalarını Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet Sancar, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Orhan Kemerkaya, Mehmet Akif Ersoy Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Sarıtaş verdi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Kemerkaya Haberleri | Kemerkaya Haber - Haberler - Sayfa 9 - Kemerkaya haberleri, son dakika kemerkaya haber ve gelişmeleri burada. Belediye'den, Sağlıklı Hayat İçin Spora Davet.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 31.07.2021 15:05:58. #1.13#

title