Kemeraltı Haberleri

Kemeraltı haber, Kemeraltı son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Kemeraltı 14.1.2020
Muğla'da motosiklet sürücülerine dağıtılan kasklarla uyarı yapıldı
Kaymakamlık tarafından yürütülen "Sen kaskınla çok daha havalısın" projesi kapsamında Kemeraltı Mahallesi Ulusal Egemenlik Caddesi'nde kask takmayan motosiklet sürücüleri durduruldu.
Kemeraltı 14.1.2020
Esiad üyelerini yeni kitabı ile buluşturdu
ESİAD olarak daha önce de İzmir'le ilgili kitapları şehre kazandırdıklarını belirten Sivri, "İzmir tarihinin zenginliklerini ortaya koyan bu çalışmalara bir yenisini daha ekliyoruz. Bu kitap ile İzmir'in geçmişte ticari, finansal ve kültürel zenginlikleriyle önemli bir merkez olduğunu hatırlatarak, gelecekte bu potansiyeli harekete geçirecek çalışmalara ilham kaynağı olmasını diliyoruz. İzmir'in bu zenginliklerini ortaya çıkarmaya yönelik farklı alanlarda çalışmalar da devam ediyor. Tarihi Kemeraltı'nda yapılan çalışmalar İzmir'in dünyayla buluşmasına vesile olacak.
Kemeraltı 13.1.2020
İzmir'deki iki sokak resmi "Street Art Cities"in 2019 Aralık ayı seçkisine girdi
İzmir'in duvarlarını süsleyen iki sokak resmi "Street Art Cities" adlı topluluğun 2019 Aralık ayı seçkisine girdi. Dünya çapında sekiz işin yer aldığı listede Gooze-Art'ın Konak Kemeraltı'ndaki "Derin" adlı eseri birinci, Qbic'in Alsancak Çavuşoğlu Apartmanı'ndaki "Yeni Dünya" aldı eseri ise üçüncü sırada yer aldı.
Kemeraltı 13.1.2020
İzmir duvar resimleriyle de fark yaratıyor
İzmir'in duvarlarını süsleyen iki sokak resmi "Street Art Cities" adlı topluluğun 2019 Aralık ayı seçkisine girdi. Dünya çapında sekiz işin yer aldığı listede Gooze-Art'ın Konak Kemeraltı'ndaki "Derin" adlı eseri birinci, Qbic'in Alsancak Çavuşoğlu Apartmanı'ndaki "Yeni Dünya" aldı eseri ise üçüncü sırada yer aldı.
Kemeraltı 11.1.2020
Muğla'da dereye düşen köpek kurtarıldı
Kemeraltı Mahallesi Ulusal Egemenlik Caddesi'ndeki düştüğü dereden çıkamayan köpeği fark edenler, durumu itfaiyeye bildirdi.
Kemeraltı 9.1.2020
Kemeraltı Hayat Platformu'dan yeni başkana ziyaret
Kemeraltı Hayat Platformu Kemeraltı Esnaf Derneği başkanı Semih Girgin'i ziyaret etti.
Kemeraltı 4.1.2020
Ev sahibinin evine giren kiracı 40 bin TL'lik altın çaldı
Edinilen bilgilere göre, olay, Buldan ilçesi Gölbaşı Mahallesinde meydana geldi. İddialara göre, kiracı olarak D.B.'nin evinde oturan B.Ş., isimli şahıs ev sahibinin kapı önündeki paspasının altında olan anahtarını alarak evine girdi. Ardından evde saklanılan altınları yerini bulan B.Ş., yaklaşık 40 bin TL değerindeki 8 bilezik ve 2 çeyrek altını alarak evden çıktı. Evine gelen yaşlı kadın altınlarının bıraktığı yerde olmadığını görünce polisi arayarak yardım istedi. İhbar üzerine olay yerine gelen ekipler evde yaptıkları incelemelerde parmak izi örneklerinden yola çıkarak altınları B.Ş.'nin çaldığını tespit etti. Şahsı yakalamak için çalışma başlatan ekipler olaydan 2 gün sonra B.Ş.'yi gözaltına aldı. Sanık sorgusunda suçunu itiraf ederken çaldığı altınların bir kısmını Manisa'nın Alaşehir ilçesi ile İzmir Kemeraltı'nda ki kuyumcularda sattığını belirtti.
Kemeraltı 30.12.2019
İstanbul trafiğine "yılbaşı" düzenlemesi
İstanbul'da, yeni yıl dolayısıyla alınan emniyet tedbirleri kapsamında bazı yollar trafiğe kapatılacak.
Kemeraltı 30.12.2019
İstanbul'da yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünce "yılbaşı etkinlikleri" ile ilgili alınan emniyet tedbirleri kapsamında yarın bazı yollar trafiğe kapatılacak. Beyoğlu'da saat 14.00 itibarı ile trafiğe kapatılacak yollar ve alternatif güzergahlar şöyle: "İstiklal Caddesi ve bu caddeye bağlanan tüm yollara giriş kapatılacak. Mete Caddesi ve İnönü Caddesi trafiğe açık olup, Sıraselviler Caddesi'ne giriş, Sıraselviler Caddesi'nden İstiklal Caddesi'ne bağlanan yollar, Sıraselviler Caddesi Taksim Meydan istikameti, Refik Saydam Caddesi'nden Asmalı Mescit Caddesi'ne giriş-çıkış, Tarlabaşı Bulvarı üzerinde Zambak Sokak, Atıf Yılmaz Caddesi (Sakızağacı Taksi Durağı) ve Balo Sokak girişleri, Yeni Çarşı Caddesi, Turnacıbaşı Caddesi, Meşelik Sokak ve Sadri Alışık Sokak'tan İstiklal Caddesi'ne gidiş istikameti, Meşrutiyet Caddesi, Mumhane Caddesi, Maliye Caddesi kesişimi, Necatibey Caddesi ve Maliye Caddesi kesişimi, Kılıç Ali Paşa Mescidi Sokak, Kılıç Ali Paşa Caddesi kesişimi, Odun Meydanı Sokak ve Kemamkeş Caddesi kesişimi, Denizciler Sokak, Kemankeş Caddesi kesişimi, Yuva Sokak, Kemankeş Caddesi kesişimi, Arapoğlan Sokak ve Kemeraltı Caddesi kesişimi, Vekilharç Sokak, Kemeraltı Caddesi kesişimi, Kanarya Sokak ile Kemeraltı Caddesi kesişimi, Gece Kuşu Sokak, Mumhane Caddesi, Sakızcılar Sokak, Kemeraltı Caddesi kesişimi, Hamam Sokak, Kemeraltı Caddesi kesişimi, Topçu Caddesi ve Abdulhak Hamit Caddesi kesişimi, Lamartin Caddesi Abdulhak Hamit Caddesi kesişimi, Şehit Muhtar Bey Caddesi, Abdulhak Hamit Caddesi kesişimi, Aydede Caddesi, Taksim Dolapdere Caddesi ve Ana Çeşmesi Sokak trafiğe kapatılacak.
Kemeraltı 30.12.2019
İSTANBUL'DA YARIN BU YOLLAR KAPALI
İSTANBUL'da yılbaşı tedbirleri kapsamında bir çok yol trafiğe kapalı olacak.
Kemeraltı 28.12.2019
Konak'ta Sefarad festivali başladı
Konak Belediyesi ile İzmir Musevi Cemaati Vakfı'nın ikincisini bu yıl düzenlediği İzmir Sefarad Kültür Festivali, Kemeraltı'nda bulunan Foresteros Sinagogu'nda yapılan açılış töreniyle başladı.
Kemeraltı 27.12.2019
2. Sefarad Kültür Festivali başladı
2. Sefarad Kültür Festivali Kemeraltı Havra Sokağı'ndaki Sinyora Sinagog'unda dün akşam başladı.
Kemeraltı 26.12.2019
İzmir yeni yıla ışıl ışıl girecek
Kemeraltı'nda bir ilk İzmir'in kalbi Konak'taki Tarihi Kemeraltı Çarşısı ise bu yıl ilk kez yılbaşı aydınlatmalarına ev sahipliği yaptı.
Kemeraltı 26.12.2019
Karaköy'de başörtülü kadına saldırı davası
İddianameden İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan iddianamede, olayın, 15 Kasım'da, müştekiler Feyza Yerlikaya ile Gamze İnce, Kemeraltı Caddesi'nde Selanik Pasajı civarında yürüdükleri sırada meydana geldiği belirtiliyor.
Kemeraltı 26.12.2019
Kadrajımdaki Miras sergisi ziyarete açılıyor
Kemeraltı ve Basmane bölgesine odaklanan Kadrajimdaki Miras Fotoğraf Sergisi 27 Aralık'ta İzmirlilerle buluşacak. Sergi 11 Ocak'a dek ziyarete açık olacak.
Kemeraltı 23.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-7
Görüntü Dökümü ------------- Denizle sel sularının birleşme görüntüsü   HABER: Tolga TAHÇI / İZMİR, ====================== İzmir'de sağanak ve lodos; yollar göle döndü, binalara su doldu (5)   KEMERALTI ÇARŞISI'NDAKİ İŞ YERLERİNİ SU BASTI İzmir'de dün gece başlayan ve bu sabah artarak devam eden yoğun yağış nedeniyle, bazı bölgelerde su birikintileri oluştu. Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki sokaklarda da yoğun birikintiler olurken, esnaf önlemler aldı.
Kemeraltı 18.12.2019
20 lira kapora verdi, 2 bin lira değerinde altın çaldı -2
Olay, dün 15.00 sıralarında Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki bir kuyumcuda meydana geldi.
Kemeraltı 18.12.2019
20 lira kapora verdi, 2 bin lira değerinde altın çaldı -1
Olay, dün 15.00 sıralarında Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki bir kuyumcuda meydana geldi.
Kemeraltı 18.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-22
Olay, dün 15.00 sıralarında Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki bir kuyumcuda meydana geldi.
Kemeraltı 18.12.2019
DHA YURT BÜLTENİ-22
Olay, dün 15.00 sıralarında Tarihi Kemeraltı Çarşısı'ndaki bir kuyumcuda meydana geldi.
Kemeraltı 18.12.2019
İzmir'de kuyumcudan hırsızlık anı güvenlik kamerasında
Tarihi Kemeraltı Çarşısında Mehmet Emin'e (28) ait kuyumcuya müşteri olarak gelen kimliği belirlenemeyen kişi, kolyelere bakmak istedi.
Kemeraltı 17.12.2019
'Mahrem imam', Burak Oğuz'un üzerine kayıtlı GSM hattını kullanmış
M.Ç. isimli tanığın ifadesine de yer verilen dosyada, söz konusu tanığın, "2004-2006 yılları arasında kendisinin de içerisinde bulunduğu Kemeraltı bölgesindeki FETÖ/PDY silahlı terör örgütü grubunun içerisinde Burak Oğuz'un da bulunduğu, Oğuz'un Buca'da 'sohbet imamlığı' yaptığı, kendisinin de içerisinde bulunduğu grup ile Yamanlar Kolejine giderek sohbetler yaptıkları ve sohbete düzenli olarak katılan örgüt mensuplarını teşvik etmek amacı ile örgüt lideri Fetullah Gülen'in odasının kendilerine gösterildiği" ifadeleri yer aldı.
Kemeraltı 16.12.2019
Başkan Mutlu'dan Tüketicilere çağrı…
'Alışverişlerinizde yerli malını ve esnafı tercih edin…' Kemeraltı'nın Konak girişine çadır kuran İzmir Birliği,afişleriyle ve dağıttığı broşürlerle alışveriş için çarşıya gelen vatandaşlara Yerli Malı kullanma çağrısı yapıyor.
Kemeraltı 13.12.2019
Genç, projeleri için bakanlıklardan destek istedi
Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Geliştirme Genel Müdürü Okan İbiş ile de görüşen Başkan Genç, Kemeraltı Sokak Sağlıklaştırma Projesi'nin 2.
Şu an buradasınız: Kemeraltı Haberleri | Kemeraltı Haber - Haberler - Sayfa 6 - Kemeraltı haberleri, son dakika kemeraltı haber ve gelişmeleri burada. Tarihi elektrik fabrikasına bir destek daha.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 15.8.2020 05:44:59. #1.15#
title