Kemer'de Aıds Paniği

Kemer'de Aıds Paniği

Antalya'nın Kemer İlçesinde Bir Esnaf, Kendisine Hıv Virüsü Bulaştığını Beraber Olduğu Yabancı Kadından Gelen Telefonla Öğrendi. Söz Konusu Şahsın Eşine ve Birlikte Olduğu Çok Sayıda Kadına da Bulaştırdığı İddia Edildi.

Kemer'de Aıds Paniği

Antalya'nın Kemer ilçesinde bir esnaf, kendisine HIV virüsü bulaştığını beraber olduğu yabancı kadından gelen telefonla öğrendi. Söz konusu şahsın eşine ve birlikte olduğu çok sayıda kadına da bulaştırdığı iddia edildi.

Edinilen bilgiye göre, Antalya'da birlikte olduğu bir kadın telefonla S.K.'yi arayarak, kendisinde HIV virüsü bulunduğunu belirterek test yaptırmasını söyledi. Durumu yakın bir arkadaşına açan S.K., özel bir hastanede test yaptırdı ve kanında HIV virüsü olduğunu öğrendi.

S.K.'nin bu süre içerisinde çok sayıda kadınla birlikte olduğu öne sürülüyor. Evli ve 2 çocuk babası olan S.K.'nin (30) biri 1,5 diğeri 4 yaşında 2 çocuğunda yapılan Eliza testinde HIV'e rastlanmadı. Ancak eşinde virüs tespit edildi.

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavisi devam eden S.K.'nin sağlık durumunun kötü olduğu belirtildi. Antalya İl Sağlık Müdürlüğü olayla ilgili inceleme başlatırken, S.K. ile ilişkiye girenlerin HIV testi yaptırmaları istendi.

Olayın duyulmasının ardından ilçeden birçok kişinin test için hastanelere koştuğu bildirildi. S.K.'nin ilişkiye girdiği hayat kadınlarıyla beraber olanlar, Eliza testi yaptırmak için Kemer'de ve Antalya'daki özel hastanelere başvuruda bulunmaya başladı.

(CİHAN)

Kaynak: CHA