Kemalpaşa Rekreasyon Alanı Açıldı

Kemalpaşa Rekreasyon Alanı Açıldı
CHA - Haberler | Yerel

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kemalpaşa Belediyesi'nin işbirliğiyle hayata geçirilen Kemalpaşa Rekreasyon Alanı törenle hizmete açıldı.

İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kemalpaşa Belediyesi'nin işbirliğiyle hayata geçirilen Kemalpaşa Rekreasyon Alanı törenle hizmete açıldı. Kemalpaşalıların spor ve kültür faaliyetleri yapabileceği alanın açılış törenine CHP Genel Başkan Yardımcısı Erdoğan Toprak, milletvekilleri Alaattin Yüksel, Mustafa Moroğlu ve Hülya Güven, Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, CHP İl Başkanı Ali Engin, çok sayıda ilçe belediye başkanı, belediye meclis üyeleri ve Kemalpaşalılar katıldı.

Törende konuşan Başkan Kocaoğlu, 2004 yılından sonra Büyükşehir Belediyesi sınırlarına katılan Kemalpaşa'nın beldelerinde, köylerinde ve merkezinde birçok çalışma yaptıklarını belirterek, "Bir yandan da başka ilçelerde olduğu gibi Kemalpaşa Belediyesi'nin tasarladığı projelere de maddi katkıda bulunarak, kentin topyekün kalkınmasını destekliyoruz. Arazi yollarına ilk defa Kemalpaşa'dan başladık. Bugün Kemalpaşa'da yapılmayan arazi yolu yok denecek kadar az kaldı." dedi. Dokuz senede ilçede 60 milyonu Fen İşleri Daire Başkanlığı, 28 milyonu İZSU Genel Müdürlüğü bütçesinden olmak üzere 88 milyon liralık yatırım yapıldığını, projelere verilen maddi destekle birlikte bu rakamın 92 milyon lirayı bulduğunu kaydeden Kocaoğlu, "Kemalpaşa'ya her sene 10 milyon lira yatırım yaptık ve yapmaya devam ediyoruz." şeklinde konuştu.

'AVM YAPMAK İÇİN AĞAÇ KESMİYORUZ'

Başkan Kocaoğlu, Torbalı ilçesi Ayrancılar'da, Hazine'den tahsis edilen 100 dönüm alanda Büyükşehir Belediyesi'nin mezarlık yapmak üzere geliştirdiği proje çalışmasına gelen eleştirilere de cevap verdi. Arazideki ağaçların seyreltilmesi ve alanın gömüye hazırlanması gerektiğini, burada ağaç kesme yetkisinin de İzmir Orman Bölge Müdürlüğü'nde olduğunu ifade ederek, "Biz AVM yapmak için, eşe dosta arsa pazarlamak için ağaç kesmiyoruz. Biz vefat eden vatandaşlarımızı defnetmek için mezarlık yapıyoruz ancak şimdi çalışmayı durdurduk. Bakacağız, inceleyeceğiz, ne gerekiyorsa onu yapacağız. Bilim egemen olacak." dedi.

Stadyum problemini çözmek için de Karşıyaka Örnekköy'deki 80 dönümlük alanda proje uygulamaya hazır olduklarını aktaran Kocaoğlu, şunları kaydetti: "Burada tahsis yetkisi Gençlik Spor Genel Müdürlüğü'nde. Üç senedir istiyorum. Verin yapayım, teslim edeyim. Hiçbir şey de talep etmiyorum. Bir tek şartım var, burası Karşıyaka sınırlarında, bu stattan da Karşıyaka Spor Kulübü yararlanacak diyorum. Hala bekliyoruz. Geçen gün Gençlik ve Spor Bakanı'na da bu konuyla ilgili mektup yazdım. Hiçbir şey istemiyorum; ver tahsisi üç yıllık, dört yıllık, bitene kadar, İzmir'in stat problemi çözülsün."

Başkan Karakayalı ise, "İzmir Büyükşehir Belediyesi ile Kemalpaşa Belediyesi olarak göreve geldiğimizden bu yana 4,5 yıl geçti. Bu sürede birçok başarılı projeye imza attık." diye konuştu. Daha sonra CHP Genel Başkan Yardımcısı Toprak ve Başkan Kocaoğlu, davetlilerle birlikte tesisin açılış kurdelesini kesti.

Kaynak: CHA

Çok Okunan Haberler

title