Kemalpaşa'da Zil Çaldı

Kemalpaşa'da Zil Çaldı
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

İzmir Kemalpaşa'da yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı.

İzmir Kemalpaşa'da yeni eğitim öğretim yılı törenle başladı. Kemalpaşa Kaymakamı Yüksel Topal, Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa İlçe Milli Eğitim Müdürü Halis Murat'ın katıldığı törende, öğrenciler büyük heyecan yaşadı.

Merkez Cumhuriyet Orta Öğretim Okulu'nda yapılan, yeni eğitim-öğretim yılının açılış konuşmasını yapan Halis Murat, öğrencilere ve velilere seslenirken,

"Yeni eğitim sistemi ile tanışmamız sizin ve bizim açımızdan da inşallah olumlu sonuçlar doğuracaktır. Abraham Lincoln'e ait bir mektuptan bir iki pasaj ile öğretmenlerimize seslenmek istiyorum. Her düşmana karşı bir Türk dost olduğunu öğretin çocuğuma. Zaman alacak biliyorum fakat öğretebilirsiniz. Kazanılan bir doların, bulunan beş dolardan daha kıymetli olduğunu öğretin. Kaybetmeyi ve kazanmaktan neşe duymayı, kıskançlıktan uzaklara yöneltin onu. Eğer yapabilirseniz kitapların mucizesini öğretin. Ama ona sessiz kalabileceği zamanıda tanıyın ki, güneşin, gökyüzündeki kuşların ve yemyeşil ağaçlardaki çiçeklerin gizemini düşünebilsin. Okulda hata yapmanın, hile yapmaktan çok daha onurlu olduğunu öğretin. Bırakın sabırsız olacak kadar cesareti, cesur olacak kadar sabrı olsun. Bu düşüncelerle yeni öğretim yılımız hayırlı olsun" dedi.

Konuşmaların ardından, öğretmen, öğrenci ve veliler hep birlikte saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nı coşkuyla seslendirdi. - İZMİR

Kemalpaşa'da Zil Çaldı

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title