Kemalpaşa'da 2. Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi

Kemalpaşa'da 2. Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi

Kemalpaşa'da 2. Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Kemalpaşa Kent Konseyi, "Bisiklete Bin, Doğayı Koru, Sağlıklı Yaşa" sloganı ile başlattığı Bisiklet turunun ikincisini düzenledi.

Kemalpaşa Kent Konseyi, "Bisiklete Bin, Doğayı Koru, Sağlıklı Yaşa" sloganı ile başlattığı Bisiklet turunun ikincisini düzenledi.

Kemalpaşa Belediyesi'nin katkıları ile Kent Konseyi tarafından düzenlenen 2. Bisiklet turu etkinliği, İzmir Bisiklet Derneği üyeleri, AKUT Bisiklet Takımı ve Kemalpaşalı bisiklet severlerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa Kent Konseyi Başkanı Sema Baymak ve yürütme kurulu üyeleri katılımcı bisikletçileri Kemalpaşa Atatürk Anıtı'nda karşıladı. Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törende konuşma yapan Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı, Kemalpaşa'da bisiklet sporunu yaygınlaştırmak için alt yapı çalışmalarına hız vermek istediklerini belirtti. Karakayalı, "Kemalpaşa'da Bisiklet Sporuyla ilgili bir alt yapı yok. Eski stadyum caddesinde inşaatı devam eden Rekreasyon alanında Bisiklet yolu yapılıyor. Bisiklet parkuru için Torbalı yolunda da bir çalışmamız var. Açılacak yeni çevre yolunda 3,5 km'lik bisiklet parkuru olacak. Kemalpaşa Kent Konseyi ve Kemalpaşa Belediyesi işbirliğinde geçen yıl ilkini bu yılda ikincisini gerçekleştirdiğimiz bisiklet turunu gelenek hale getirmeyi düşünüyoruz" dedi.

Kemalpaşa'da olmaktan memnun olduklarını söyleyen İzmir Bisiklet Derneği Başkanı Murat Karaca, "Ne mutlu ki spora ve bisiklet sporuna değer veren bir belediye başkanına sahipsiniz. Başkan Karakayalı, bisikletçileri memnun eden açıklamalarda bulundu. Kemalpaşa'ya bisiklet adına yeni projeler ve yeni yatırımların müjdesini verdi. İzmir Bisiklet Derneği olarak sık sık Kemalpaşa'yı ziyaret edip, projelere destek verip, bisiklet sporunun gelişmesi adına üstümüze düşen vazifeleri yerine getirmeye hazırız" diye konuştu.

Daha önce de Kemalpaşa'ya geldiklerini belirten AKUT İzmir Bisiklet Takımı üyesi Şenol Esen, bundan sonraki yıllarda da etkinliğe destek vereceklerini söyledi.

Konuşmaların ardından Atatürk Anıtı önünden hareket eden bisikletçiler, Kemalpaşa Torbalı yolu güzergahını kullanarak 6 kilometre mesafedeki Nazarköy'e ulaştı. Nazarköy'de mola veren bisikletçilere, Kemalpaşa Belediyesi'nin ikramı olan kumanyalar sunuldu. Burada dinlenen bisikletçiler, aynı parkurdan tekrar Kemalpaşa Atatürk Anıtı önüne gelerek, turu sonlandırdı.

Organizasyonda emeği geçenlere teşekkür eden Kemalpaşa Kent Konseyi Başkanı Sema Baymak, "Bu sene ikincisini gerçekleştirdiğimiz Bisiklet Turuna katkı veren Kemalpaşa Belediye Başkanı Rıdvan Karakayalı'ya, güvenlik tedbirlerinin alınmasını sağlayan İlçe Emniyet ve Jandarma Komutanlığına, sağlık memuru Nedim İstanbullu'ya, davetimizi kırmayıp ilçemize gelen İzmir Bisiklet Derneğine, AKUT Bisiklet Takımına ve katılımcı vatandaşlarımıza teşekkür ederim" dedi. - İZMİR

Kemalpaşa'da 2. Bisiklet Şenliği Gerçekleştirildi

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Çok Okunan Haberler

title