Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Deniz Baykal Açıklaması
Haberler » Politika » Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Deniz Baykal Açıklaması - Haberler

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Deniz Baykal Açıklaması

Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Deniz Baykal açıklaması Deniz Baykal'ın sağlık durumu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu: "Kendisi ile görüştüm, bilinci yerinde, sohbet ettik. Ama önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor.

'ndan, açıklaması

Deniz Baykal'ın sağlık durumu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu:

"Kendisi ile görüştüm, bilinci yerinde, sohbet ettik. Ama önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor. Umarız hiçbir engelle karşılaşmadan kısa süre içinde sağlığına kavuşur ve görevinin başına dönmüş olur"


ANKARA - CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Kendisi ile görüştüm, bilinci yerinde, sohbet ettik. Ama önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor. Umarız hiçbir engelle karşılaşmadan kısa süre içinde sağlığına kavuşur ve görevinin başına dönmüş olur" dedi.

Beyin damarında oluşan pıhtı sebebiyle sabah saatlerinde Ankara Üniversitesi İbni Sina Hastanesi'nde tedavi altına alınan Deniz Baykal'ı ziyaret eden ve hastane çıkışında Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin bilgi veren CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, "Sabaha karşı kendisi şoförüne tele fon ederek uyarıyor. Önce bir özel hastaneye, arkasından buraya geliyor. Hemen kendisine müdahale ediliyor. Hastanedeki görevli tüm hekimlere yürükten teşekkür ediyoruz. Olağanüstü bir çaba harcanıyor ve sağlıklı bir yapıya kavuşmuş oluyor. Kendisi ile görüştüm, bilinci yerinde, sohbet ettik. Ama önümüzdeki sürecin kritik olduğu söyleniyor. Umarız hiçbir engelle karşılaşmadan kısa süre içinde sağlığına kavuşur ve görevinin başına dönmüş olur. Hiçbir vatandaşım merak etmesin, Deniz bey sağlıklı, konuşuyor. Sol ayağında ve kolunda bazı tıbbi açıdan sorun olduğu söylenmekle birlikte hekimler uyardığı zaman ayağını ve elini oynatıyor. Sayın Başbakan sabah erken saatlerde aradı, hem bilgi aldı hem de geçmiş olsun dileklerini iletti. Sayın Baykal'ın ailesi ile de görüştük, onlarda büyük bir heyecanla sonucu bekliyorlar. Sağlık açısından sorunun büyük ölçüde aşılması onları da mutlu ediyor. Sayın cumhurbaşkanı da Deniz Bey'in ailesini arayarak geçmiş olsun dileklerini iletmiş. Deniz bey bu ülkenin yetiştirdiği ender siyasetçilerden birisidir. Bir duayendir, hem Türk siyaseti hem dünya siyaseti için bilinen, olayları sağlıklı sorgulayan ve çözümleyen bir kişi. Umarım en kısa süre içinde sağlığına kavuşur" diye konuştu.

Kaynak: İHA


Haber Videosu

: Kemal Kılıçdaroğlu'ndan, Deniz Baykal Açıklaması

Manşet

Haberler