Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Ses Kayıtlarını Yayınladı

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Ses Kayıtlarını Yayınladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında, internete düşen Başbakan Erdoğan ile iş adamlarına ait ses kayıtlarını yayınladı.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın Ses Kayıtlarını Yayınladı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında yolsuzluk operasyonlarına dair açıklamalarda bulundu.

ERDOĞAN VE İŞ ADAMLARININ SES KAYITLARINI YAYINLADI

CHP lideri konuşma öncesi, salonda bulunan partililerin bir süreliğine sessiz kalmasını isteyerek Başbakan Erdoğan ve bazı iş adamlarına ait telefon konuşmalarının bulunduğu ses kayıtlarını yayınladı.

Kılıçdaroğlu'nun dinlettiği kayıtlarda, bazı iş adamlarının Sabah ve ATV’nin satın alınmasıyla ilgili havuz oluşturulduğuna dair konuşmalar da yer aldı.

Kılıçdaroğlu'nun kayıtlar sonrası açıklamaları şöyle:

"BUNLAR YASAL DİNLEMELER"

"Bunlar tümüyle mahkemenin verdiği kararlar üzerine yapılan yasal dinlemeler. Urla’daki villaların nasıl yapıldığı, iş adamının kaymakamı nasıl görevlendirdiği, valinin yasal görevini yaparken Diyarbakır’a nasıl sürüldüğünü hepimizi biliyoruz. Havuz işini gördünüz burada bir medya kuruluşunu başka bir holdinge devretmek için bizzat Başbakan'ın devreye girip Binali Yıldırım'ın işi nasıl örgütlediğini.

"BU RÜŞVETTİR ARKADAŞLAR"

İhalelerin nasıl verdiğini artık hepimiz biliyoruz. Bir Recep Tayyip Erdoğan var bir Binali Yıldırım var. Büyük ihaleleri bunlar dağıtıyor. İhaleden sonra salma salıyorlar. Şu kadar parayı bize vereceksiniz diyorlar. Verilen paranın ardından iş adamlarına verilen paranın tutarı 87 milyar dolar. Rüşvettir arkadaşlar bu. Böyle bir Türkiye’de yaşıyoruz. Bugüne kadar ayakkabı kutusu dedik, 700 bin liralık saat dedik, yatak odasında kasalar dedik, kasalar içinde milyonlar dedik, genel müdürün evinden 4,5 milyon dolar çıktı dedik tık yok… Söylediği ne paralel devlet var dedi."

KANALLAR ÖNCE YAYINI KESTİ, SONRA DEVAM ETTİ

Kılıçdaroğlu'nun, Erdoğan'a ait ses kayıtlarını yayınladığı sırada Halk TV ve CNN Türk dışındaki haber kanalları yayını kesti. Ses kayıtlarının ardından Kılıçdaroğlu'nun konuşmaya devam etmesiyle birlikte haber kanalları da Kılıçdaroğlu'nun konuşmasını yayınlamaya devam etti.